Jump to content

Pieslav

Members
 • Content Count

  120
 • Joined

 • Last visited

5 Followers

About Pieslav

 • Birthday 08/08/1985

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Pieslavs
 • Rok założenia
  2011
 • Liczba warek
  50+
 • Miasto
  Warszawa/Siedlce

Kontakt

 • Imię
  Kuba
 • Strona www
  https://www.facebook.com/Pieslavs

Recent Profile Visitors

1022 profile views
 1. Pieslav

  Pieslav

 2. Tak jak napisał Bączek, ilość piro/siarki dostosowuje się do PH soku który siarkujesz. Im niższe PH tym mniejsza potrzeba siarkowania. Im wyższe PH tym więcej powinieneś dać - do max progu.
 3. Można zebrać i wykorzystać ponownie. Czy warto? Cena saszetki nie powala więc sam musisz policzyć
 4. Zatarło bo enzymy miałem pod ręką. Jak chcesz to Ci mogę odstąpić te niewykorzystane po cenie zakupu. Cechowe w Biedronce to to samo co Brok gluten free (też Van Pur). Piwo ez zredukowaną zawartością glutenu.
 5. Zacierałem 5,5 kg słodu gryczanego + 1kg ryżu brązowego. Bez enzymów i korekty ph nie dało rady, a i tak trwało to ponad 3-4h. No i na ten zasyp poszło 2kg łuski gryczanej - dzięki czemu filtracja trwała tylko 4h PS. Palona gryka to dobry kierunek, sam chciałem iść w tą stronę - nawet prażyłem część słodu, ale zrezygnowałem - na 1 raz wystarczyło eksperymentowania.
 6. Odezwij się do jakiegoś browaru, który leje w pety - niech Ci odsprzeda. W detalu taniej nie kupisz. W hurcie teraz po 31 netto chyba.
 7. Myślę że pora i w PL zacząć rozróżniać piwa bezglutenowe od tych ze zredukowaną zawarością glutenu, szczególnie że i jedne i drugie można już zrobić w warunkach domowych. Na razie w PL sklepach nie wiedziałem w ofercie, ale na wyspach do kupienia: http://www.whitelabs.com/other-products/wln4000-clarity-ferm-brewers-clarex http://www.brewstore.co.uk/clarity-ferm-finings-glutein-stripper
 8. Hej, zapisków nigdzie nie zamieszczałem. Jeśli mam coś doradzić to celuj w wyższe blg (zrób mniejszą warkę lub daj więcej ekstraktu). 14 powinna być ok. Neutralne drożdżaki + pacifica powinny dać fajny efekt. Ja przy następnym podejściu będę próbował użyć drożdży pszenicznych do tej kukurydzy. Sam jestem na świeżo po zrobieniu piwa 90% słód gryczany + 10% ryż brązowy - ale opiszę to w swoim czasie
 9. Przyczyną końca już fermentacji może być iż drożdże zjadły cukier bo miały ciepło
 10. Odpowiedź w linkach: http://browarkormoran.pl/Aktualnosci/Piwo-BezGlutenNowe.html http://bezglutenowy.blog.pl http://www.celiakia.pl/pierwsze-polskie-piwo-bezglutenowe-z-licencja/ 3 browary wprowadziły taki produkt do oferty więc coś jest na rzeczy. (edit. 2 browary, BROK to chyba też Van Pur) W stanach wyraźnie rozróżnia się produkt gluten free i gluten reduced. Artykuł na ten temat w linku poniżej. http://allaboutbeer.com/article/gluten-free-and-gluten-reduced-beers/ Sam mam za sobą eksperyment z piwem słód gryczany 80%, ryż brązowy 20%. Niedługo opiszę całą przygodę i zamieszczę
 11. Ups, przepraszam. Niemniej jednak, część odnośnie podatków jest dalej aktualna.
 12. Miałem się nie odzywać ale co tam. Zwrócę tylko uwagę że browary rzemieślnicze biorą za swoje butelki nie 8, a 3-5 zł. Reszta to VAT, akcyza, pozwolenie, pośrednicy itd. Taki Kowalski sprzedając byle badziew po 8zł za butelkę, nie odprowadzając podatku, stanowi dla ludzi którzy podjęli trud związany z uruchomieniem własnej działalności nieuczciwą konkurencję.
 13. Dobrze napisane. Dodam od siebie że patrząc i słuchając poziomu reklam w radiu/tv/gazetach mam wrażenie że przeciętny konsument to jednak idiota. Co innego świadomy, ale Ci są w mniejszości bo przecież ciężko znać się na wszystkim. Ten zarzut o komusze myślenie mnie powalił i nie mam nic więcej do dodania w wątku. Pozdrawiam.
 14. Decyzję o zakwalifikowaniu do pucharu podejmuje komisja sędziowska PSPD na swoim ukrytym forum PSPD. Ja to co trzeba było wysłać wysłałem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.