Skocz do zawartości

sweetsuzzy

Members
 • Zawartość

  7
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. sweetsuzzy

  Tworzenie piwa brewkit + ekstrakt słodowy

  Okej, w takim razie nie będę sobie na początek zawracał głowy drożdżami - w końcu to pierwsze piwo, nie musi być idealne a na tę chwilę chyba najważniejsze jest pozyskanie jakiegokolwiek doświadczenia Dla pewności dopytam - rozumiem, że wlewam cały ekstrakt słodowy do fermentatora? Jest tego 1.7 kilograma co według mnie jest znacznie większą dawką od kilograma zwyczajnego cukru.
 2. sweetsuzzy

  Tworzenie piwa brewkit + ekstrakt słodowy

  Czy w takim razie mógłbym prosić o poradę jakie konkretnie drożdże wybrać? Przeglądam allegro z rejonu Łodzi, natomiast nie wiem co mam zamawiać http://allegro.pl/piwowarstwo-drozdze-93849?change_view=1&city=%C5%82%C3%B3d%C5%BA&distance=1&listing_interval=7&listing_sel=2&offer_type=0&order=d&postcode_enabled=2
 3. sweetsuzzy

  Tworzenie piwa brewkit + ekstrakt słodowy

  Chyba nie do końca zrozumiałeś moje pytanie, wszystkie składniki jakie wymieniłem są powszechnie uważane za cukry. Co do drożdży - pytam jakie są najlepsze i gdzie je nabyć, ponieważ te dodane do puszki są podobno niskiej jakości.
 4. sweetsuzzy

  Tworzenie piwa brewkit + ekstrakt słodowy

  Okej, również uwzględnię to w instrukcji jaką piszę na kartce Zostaje temat drożdży, jakie kupić i gdzie ich szukać? P.S Co z cukrem wrzucanym do butelki przed rozlaniem? Niektórzy radzą cukier biały, niektórzy trzcinowy a inni glukozę. Co według Was będzie najlepszym rozwiązaniem?
 5. sweetsuzzy

  Tworzenie piwa brewkit + ekstrakt słodowy

  Wszystkim bardzo dziękuję za odpowiedzi. Dla jasności rehydratyzację wykonam w następujący sposób. Wleję 200 ml wody o temperaturze ok. 23st.C do szklanki, wrzucam drożdże, mieszam, odczekuję ~20 minut do momentu gdy pojawi się piana. Okej, zanotowałem, aby dolać 17 litrów wody. Natomiast wracając do drożdży - jakie drożdże polecacie i gdzie ewentualnie mogę je nabyć poza drogą internetową? (chciałbym zrobić wszystko od jutra)
 6. sweetsuzzy

  Tworzenie piwa brewkit + ekstrakt słodowy

  Dzięki wielkie za wszystkie odpowiedzi. Natomiast w żadnym z wątków nie został wyczerpany poruszony przeze mnie problem, który polega na przygotowaniu ekstraktu słodowego, droższy oraz całej brzeczki. Może napiszę jak zrobiłbym to na tę chwilę, byłbym wdzięczny za wszelkie korekty. 1. Wrzucić puszkę brewkita do gorącej wody w celu rozrzedzenia syropu 2. Wlać zawartość ekstraktu słodowego (1.7kg) do garnka, zalać 2 litrami wrzącej wody. Dokładnie wymieszać aby ekstrakt rozpuścił się w wodzie. 3. Zawartość brewkita oraz garnka z rozpuszczonym ekstraktem przelać do odkażonego wcześniej fermentatora. 4. Do fermentatora wlać 20 litrów wody niskozmineralizowanej. 5. Gdy zawartość fermentatora osiągnie temperaturę od 21st.C do 27st.C - wsypać drożdże z saszetki dokładnie mieszając. Następnie zakrywamy, rurka fermentacyjna i w kąt gdzie temperatura oscyluje w granicach 22st.C Dzięki za zainteresowanie tematem!
 7. Dzień dobry, tymi słowami chciałem się przywitać ze wszystkimi szanownymi Piwoszami na tym forum jednocześnie zadając pytanie dotyczące mojego pierwszego w życiu ważenia trunku z puszki. Otrzymałem od mojej luby w dniu urodzin zestaw "małego piwosza" składający się między innymi z brew kita Coopers European Lager oraz Ekstraktu Słodowego firmy Biowin. Czytając poradniki, oglądając materiały z procesu produkcji piwa nie spotkałem się z instrukcją użycia ekstraktu słodowego, stąd główne pytanie - Jak przejść przez proces tworzenia brzeczki? Rozumiem, że ekstrakt słodowy CAŁKOWICIE zastępuje cukier (poza wsypaniem 4g białego cukru do butelki przed rozlaniem). Byłbym zobowiązany, gdyby ktokolwiek mógł dokładnie i jasno wytłumaczyć - krok po kroku, jak przejść przez ten proces. Nie ukrywam, że boję się strasznie pierwszej fermentacji i przerażają mnie zwroty stosowane w tej złototwórczej pracy Serdecznie pozdrawiam, początkujący!
×