Jump to content

kowalczyka

Members
 • Posts

  206
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by kowalczyka

 1. Mam podobne zdanie co Undeath. W tej cenie efekt jest w pełni zadowalający. Czy pale czy lager wszystkie piwa wychodzą klarowne. Nie przerabiam hurtowych ilości, ale kilka worków w różnych okresach czasowych już zużyłem. Używam kranówki z dodatkiem kwasu mlekowego. WItbier na sucharach z Mangrove, zrobiony 50/50 ze słodu lager oraz niesłodowanej pszenicy klarownością deklasował sklepowe koncerniaki 😉
 2. Lekarz przepisuje Ci milurit, a Ty go nie bierzesz. Rozumiem, że chcesz znaleźć lekarza, który potwierdzi Twoją diagnozę i przepisze środki, które wg Ciebie są odpowiednie? Bo sprawdziłeś co ludzie o nich piszą, lub co mówili znajomi? Mam również podwyższony poziom kwasu moczowego, brałem milurit kilka lat, nawet dwa razy dziennie po 100 mg i żadnego napadu u mnie nie wywołał.
 3. Jeśli się nie mylę to kiedyś Undeath opisywał podobny skutek użycia naoh do przepłukania gąsiora.
 4. Ja już sprawdziłem. 😀 Daję młóto po wysładzaniu sąsiadowi. Po wsypaniu do misek następuje niezłe poruszenie wśród kaczek i kur. 😀 Krowy i świnie też bez problemu. Przecież ptactwo w gospodarstwie karmi się śrutą z surowych nasion przepuszczonych przez gniotownik. Młóto z piwa różni się tylko słodowaniem co wpływa raczej na korzyć jeżeli chodzi o smak. Chyba, ze chodzi o wpływ cukru w danej formie na organizm.
 5. Miałem podobnie. Również uznałem, że to infekcja i zabutelkowałem tylko 5 litrów, resztę wylałem bo trochę przy rozlewie czułem aptekę. Dałem to piwo do spróbowania chłopakom na spotkaniu w Craftownii i również potwierdzili lekką aptekę. Dzisiaj trochę żałuję, że zabutelkowałem tylko 5 litrów bo jeśli to rzeczywiście infekcja a nie posmak od drożdży to zupełnie się ona nie rozwija a piwo w butelkach jest już ok. 2 miesiące. Albo się przyzwyczaiłem, ale jeśli u Ciebie również pojawiła się dziwna piana to może jednak to nie infekcja.
 6. Sugerujesz, że lepiej wlać starter o temperaturze pokojowej do brzeczki schłodzonej do temperatury adekwatnej dla dolniaków?
 7. Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Pytałem, bo zrobiłem na nich piwo i po miesiącu jak chciałem butelkować to okazało się, że na powierzchni jest błona i pęcherze. Po tym co napisaliście to pewnie infekcja. Zabutelkowałem pół kratki a reszta poszła jako nawóz do trawnika.
 8. Na czym ma polegać ich podobieństwo do brettów, czy to mają być tylko efekty smakowe czy również wizualne, np. błona i pęcherze w trakcie fermentacji?
 9. Cukru do nagazowania to powinno przy 1.8 być raczej 69 niż 169 gramów.
 10. To jak się ma do tego cała akcja Don't fear the foam i historie, że jest starsan stanowi pożywkę dla drożdży?
 11. 1. Nie ma takiej możliwości żeby fermentacja tego piwa skończyła się po 10 dniach, 2. Jak już pisał wyżej dirk gently: Cicha fermentacja to (zazwyczaj) mit.
 12. Przelewanie risa na cichą po 10 dniach burzliwej to nie jest dobry pomysł. A jeżeli na cichej nie planujesz żadnych dodatków to już w ogóle taki pomysł jest bez sensu.
 13. W tym przypadku intuicja Cię zawiodła. Przelałeś piwo z nad drożdży w trakcie fermentacji i teraz jest ono niedofermentowane. Zamiast wynajdywać i stosować różne sztuczki proponuję zacząć od powtórzenia podstaw.
 14. Przyjdźże lepiej do Craftowni, co będzie siedział i punkty zliczał.
 15. ale jeśli drożdże otrzymasz jutro i jutro chcesz warzyć, to kiedy ta saszetka ma spuchnąć? dwukrotnie dawałem fiolkę Fermentum do 10 litrów ok 10 blg w temperaturze ok. 10 stopni. lag trwał ok 40 godzin, piwo wyszło ok.
 16. Stout z kawą i cytryną był rzeczywiście bardzo specyficzny
 17. Ja mam chyba trochę inny garnek, ale u mnie zadziałało mleczko do czyszczenia i szczotka. Ale nie chce mi się tego myć po każdym warzeniu.
 18. Rageofhonor, Ty naprawdę zrobiłeś 143 warki i masz problem z dobraniem słodu opisanego jako jasny i ciemny?
 19. Leżakowanie najlepiej przeprowadzać w temperaturze fermentacji? Z tym się nie zgodzę. Im niższa temperatura leżakowania tym lepiej.
 20. W sobotę nastawiłem na nich milk stouta i fermentują w temperaturze 25-27. Mam w planach jeszcze nastawić na nich risa. Zrobiłem już apa i aipa. Wszystkie w tym samym przedziale temperaturowym. Próbowałem tylko apa i jestem bardzo zadowolony jeśli chodzi o małą ilość estrów w profilu. Jeśli przy mocniejszych piwach okaże się, że skutki fermentacji są podobne to chyba będę do górniaków stosował tylko kveiki
 21. Myszy nie tyle jedzą słód i niesłodowane ziarno co lubią przegryzać worki i wszelkie opakowania. U mnie w stodole ziarno stoi w workach obok których jest również rozsypane zboże i oczywiście myszy się nim nie zadowalają tylko gryzą worki. Więc jeśli masz myszy w garażu to jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że będziesz miał pogryzione worki.
 22. No i Twój RIS był większym sztosem niż wszystkie portery z kranu razem wzięte.
 23. kowalczyka

  kowalczyka

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.