Skocz do zawartości

kowalczyka

Members
 • Zawartość

  194
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2013
 • Liczba warek
  66
 • Miasto
  Ponidzie

Kontakt

 • Imię
  kowalczyka

Ostatnie wizyty

179 wyświetleń profilu
 1. Drożdże WLP099 Bardzo wolna fermentacja

  W tym przypadku intuicja Cię zawiodła. Przelałeś piwo z nad drożdży w trakcie fermentacji i teraz jest ono niedofermentowane. Zamiast wynajdywać i stosować różne sztuczki proponuję zacząć od powtórzenia podstaw.
 2. Puchar PSPD

  Przyjdźże lepiej do Craftowni, co będzie siedział i punkty zliczał.
 3. ale jeśli drożdże otrzymasz jutro i jutro chcesz warzyć, to kiedy ta saszetka ma spuchnąć? dwukrotnie dawałem fiolkę Fermentum do 10 litrów ok 10 blg w temperaturze ok. 10 stopni. lag trwał ok 40 godzin, piwo wyszło ok.
 4. O piwie przy piwie

  Stout z kawą i cytryną był rzeczywiście bardzo specyficzny
 5. Mycie garnka ze stali nierdzewnej z zewnątrz.

  Ja mam chyba trochę inny garnek, ale u mnie zadziałało mleczko do czyszczenia i szczotka. Ale nie chce mi się tego myć po każdym warzeniu.
 6. W to nie uwierzę dopóki nie spróbuję.
 7. Porter bałtycki problem z recepturą

  Rageofhonor, Ty naprawdę zrobiłeś 143 warki i masz problem z dobraniem słodu opisanego jako jasny i ciemny?
 8. Leżakowanie

  Leżakowanie najlepiej przeprowadzać w temperaturze fermentacji? Z tym się nie zgodzę. Im niższa temperatura leżakowania tym lepiej.
 9. Ile litrów piwa uwarzyliśmy w 2017 roku

  295 litrów w 2017. razem 13 319 litrów.
 10. Fermentum Mobile - FM53 Kveik

  W sobotę nastawiłem na nich milk stouta i fermentują w temperaturze 25-27. Mam w planach jeszcze nastawić na nich risa. Zrobiłem już apa i aipa. Wszystkie w tym samym przedziale temperaturowym. Próbowałem tylko apa i jestem bardzo zadowolony jeśli chodzi o małą ilość estrów w profilu. Jeśli przy mocniejszych piwach okaże się, że skutki fermentacji są podobne to chyba będę do górniaków stosował tylko kveiki
 11. Myszy kontra słody

  Myszy nie tyle jedzą słód i niesłodowane ziarno co lubią przegryzać worki i wszelkie opakowania. U mnie w stodole ziarno stoi w workach obok których jest również rozsypane zboże i oczywiście myszy się nim nie zadowalają tylko gryzą worki. Więc jeśli masz myszy w garażu to jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że będziesz miał pogryzione worki.
 12. O piwie przy piwie

  No i Twój RIS był większym sztosem niż wszystkie portery z kranu razem wzięte.
 13. kowalczyka

 14. Czy można z powodzeniem użyć gęstwy US 05 po przefermentowaniu nimi Berliner Weisse metodą kettle sour z zastosowaniem probiotyków? Jaka ogólnie jest ich kondycja po fermentacji w dość kwaśnych warunkach? Chodzi mi czy w związku z tym przewidywalność efektów ich dalszej pracy będzie mocno chwiejna?
 15. W różnych opracowaniach podane jest żeby używać 100 a nawet 200 g starego chmielu na 20 litrową warkę. Kilka już razy pisałeś że użycie starego chmielu takiego jaki można dostać np w Browamatorze może dać niekorzystne skutki. A czy można go zadać nie w ilości 100 czy 200 a np 50 czy 25 g? Ma to większy sens? I mam jeszcze jedno pytanie. Czy jeśli zamiast niesłodowanej pszenicy zastosuję niesłodowany jęczmień to będzie to miało jakiś większy wpływ na efekt końcowy czy może jednak niekoniecznie?
×