Jump to content

kowalczyka

Members
 • Content Count

  204
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2013
 • Liczba warek
  80
 • Miasto
  Ponidzie

Kontakt

 • Imię
  kowalczyka

Recent Profile Visitors

434 profile views
 1. Jeśli się nie mylę to kiedyś Undeath opisywał podobny skutek użycia naoh do przepłukania gąsiora.
 2. Ja już sprawdziłem. 😀 Daję młóto po wysładzaniu sąsiadowi. Po wsypaniu do misek następuje niezłe poruszenie wśród kaczek i kur. 😀 Krowy i świnie też bez problemu. Przecież ptactwo w gospodarstwie karmi się śrutą z surowych nasion przepuszczonych przez gniotownik. Młóto z piwa różni się tylko słodowaniem co wpływa raczej na korzyć jeżeli chodzi o smak. Chyba, ze chodzi o wpływ cukru w danej formie na organizm.
 3. Miałem podobnie. Również uznałem, że to infekcja i zabutelkowałem tylko 5 litrów, resztę wylałem bo trochę przy rozlewie czułem aptekę. Dałem to piwo do spróbowania chłopakom na spotkaniu w Craftownii i również potwierdzili lekką aptekę. Dzisiaj trochę żałuję, że zabutelkowałem tylko 5 litrów bo jeśli to rzeczywiście infekcja a nie posmak od drożdży to zupełnie się ona nie rozwija a piwo w butelkach jest już ok. 2 miesiące. Albo się przyzwyczaiłem, ale jeśli u Ciebie również pojawiła się dziwna piana to może jednak to nie infekcja.
 4. Sugerujesz, że lepiej wlać starter o temperaturze pokojowej do brzeczki schłodzonej do temperatury adekwatnej dla dolniaków?
 5. Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Pytałem, bo zrobiłem na nich piwo i po miesiącu jak chciałem butelkować to okazało się, że na powierzchni jest błona i pęcherze. Po tym co napisaliście to pewnie infekcja. Zabutelkowałem pół kratki a reszta poszła jako nawóz do trawnika.
 6. Na czym ma polegać ich podobieństwo do brettów, czy to mają być tylko efekty smakowe czy również wizualne, np. błona i pęcherze w trakcie fermentacji?
 7. Cukru do nagazowania to powinno przy 1.8 być raczej 69 niż 169 gramów.
 8. To jak się ma do tego cała akcja Don't fear the foam i historie, że jest starsan stanowi pożywkę dla drożdży?
 9. 1. Nie ma takiej możliwości żeby fermentacja tego piwa skończyła się po 10 dniach, 2. Jak już pisał wyżej dirk gently: Cicha fermentacja to (zazwyczaj) mit.
 10. Przelewanie risa na cichą po 10 dniach burzliwej to nie jest dobry pomysł. A jeżeli na cichej nie planujesz żadnych dodatków to już w ogóle taki pomysł jest bez sensu.
 11. W tym przypadku intuicja Cię zawiodła. Przelałeś piwo z nad drożdży w trakcie fermentacji i teraz jest ono niedofermentowane. Zamiast wynajdywać i stosować różne sztuczki proponuję zacząć od powtórzenia podstaw.
 12. Przyjdźże lepiej do Craftowni, co będzie siedział i punkty zliczał.
 13. ale jeśli drożdże otrzymasz jutro i jutro chcesz warzyć, to kiedy ta saszetka ma spuchnąć? dwukrotnie dawałem fiolkę Fermentum do 10 litrów ok 10 blg w temperaturze ok. 10 stopni. lag trwał ok 40 godzin, piwo wyszło ok.
 14. Stout z kawą i cytryną był rzeczywiście bardzo specyficzny
 15. Ja mam chyba trochę inny garnek, ale u mnie zadziałało mleczko do czyszczenia i szczotka. Ale nie chce mi się tego myć po każdym warzeniu.
×
×
 • Create New...