Jump to content

elroy

Administrator
 • Content Count

  6529
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  53

Reputation Activity

 1. Like
  elroy got a reaction from Jacek G. for a article, Polona. Z piwowarskiego archiwum dawnych lat. Warzyłeś piwa parą?   
  Kolega Paweł zaprasza do przeglądnięcia ciekawych pozycji piwowarskich/gorzelniczych w archiwum Polona. 
  Wątek poniżej (dajcie plusika autorowi!)
   
   
   
   
   
  Dzisiaj mamy wątpliwości jak warzyć na kuchni indukcyjnej sterowanej mikroprocesorowo  
   

   
   
 2. Like
  elroy got a reaction from anatom for a article, Wywiad z Johnem Palmerem podczas Warszawskiego Festiwalu Piwa Bez Granic   
  John Palmer był 5.09.2020 gościem specjalnym Warszawskiego Festiwalu Piwa Bez Granic. W dalszej części wpisu możecie oglądnąć przygotowane nagranie z tego wydarzenia. Wywiad prowadzi Michał Stemplowski.
   
  Część 1.
   
  Część 2.
   
   
   
   
   
 3. Like
  elroy got a reaction from brewness for a article, Zapraszamy do zakupu abonamentów BREWNESS.COM!   
  Dzięki współpracy BREWNESS.COM - platformy online dla piwowarów domowych oraz piwo.org już od teraz możecie zakupić pełną gamę abonamentów w naszym serwisie. 
  Dla użytkowników piwo.org, w przypadku zakupu abonamentu rocznego, cena już na starcie obniżona o 5%.
  Oczywiście i jak zwykle proces zakupu jest automatyczny. Zakupiony kod aktywacyjny otrzymacie drogą mailową. Wystarczy wpisać go na brewness.com podczas składania zamówienia i gotowe. 
   
  Dostępne abonamenty znajdziesz tutaj: https://www.piwo.org/store/category/11-abonamenty-brewness/
   

   
   

   
   

 4. Thanks
  elroy got a reaction from anteks for a article, BeerSmith 3 - nareszcie dostępny :)   
  Mimo długiego opóźnienia, miło mi poinformować, że klucze aktywacyjne dla oprogramowania BeerSmith 3 już są możliwe do zakupu. 
  Cały proces jest automatyczny, kod otrzymasz tak w panelu Klienta, jak i drogą mailową. Możesz skorzystać z klasycznego przelewu, dotpay lub paypal.
  Pamiętaj, aby otrzymany kod autoryzacyjny wpisać na stronie: https://beersmithrecipes.com/redeem - później już z górki
   
   
   
 5. Thanks
  elroy got a reaction from SilesianKC for a article, Aktualizacja Beersmith 2 - informacja dla Klientów portalu   
  Jeżeli zakupiłeś (aś) oprogramowanie Beersmith2 za pośrednictwem piwo.org to mamy dobrą wiadomość. Producent przewidział darmowy upgrade do wersji 3 w wersji cloud GOLD z subskrypcją na 1 rok. 
   
  Wersja cloud GOLD to min:
   
  Wszystkie aktualizacje główne i pośrednie
  Ilość receptur przechowywanych w chmurze Beersmith: 125 
  Aktywacja na dwa komputery
  Subskrypcja 1 rok
   
  Jak wykonać aktualizację:
   
  1. Utwórz konto na stronie Beersmith.com: https://beersmithrecipes.com/newuser
  2. Skopiuj klucz ze strony zarządzania zakupami: https://www.piwo.org/clients/purchases/
  3. Wklej klucz BeerSmith2 na stronie https://beersmithrecipes.com/upgrade2
  4. Pobierz oprogramowanie BeerSmith3  http://beersmith.com/download-beersmith/ 
   
  Aktualizacja jest możliwa tylko dla tych kont na BeerSmith.com, gdzie jeszcze nie zakupiono wersji 3 oraz kluczy elektronicznych zakupionych na piwo.org od 2017 roku.
   
  Polska wersja językowa do pobrania z naszego działu Plików
   
  W przypadku problemów, proszę o kontakt mailowy: elroy@piwo.org, lub na PW na forum.
   
  Sprzedaż wersji BS3 na piwo.org rozpocznie się od połowy lipca 2018
   
  AKTUALIZACJA. Może zdarzyć się sytuacja, że nie będziecie mogli aktywować nowej wersji podając klucz z BS2. Objawia się to komunikatem
   
  This key is invalid or was purchased before the cutoff date. Check to see if you entered the key correctly and that you are eligible.
   
  Należy wtedy napisać emaila na adres beersmith@beersmith.com podając swój klucz do wersji 2 oraz login i email na które mamy założone konto na Beersmith.com. Autorzy aktywują ręcznie nową licencję. 
   
   
   
 6. Like
  elroy got a reaction from zasada for a article, Piwo z kulturą – szreniawski VIII Festiwal Piwa. 3.06.2018   
  Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie zaprasza do udziału w imprezie plenerowej pt. „Piwo z kulturą – szreniawski VIII Festiwal Piwa”. Impreza jest kolejną edycją Szreniawskiego Festiwalu Piwa odbywającego się rokrocznie już od wielu lat na terenie tutejszego muzeum. Głównym celem imprezy jest przedstawienie historii, tradycji i kultury spożywania piwa na ziemiach polskich i europejskich.
   
  Impreza ma charakter edukacyjno-rekreacyjny, w czasie której zaprezentowane zostaną sposoby domowego warzenia piwa, tradycje kulinarne związane z piwem, wytwory małych i średnich browarów funkcjonujących obecnie w Wielkopolsce oraz całym kraju, właściwości lecznice piwa i wiele innych atrakcji. Impreza posiada swoich stałych bywalców, a z roku na rok rośnie liczba nowych uczestników, przewidujemy obecność około 3000 tysięcy osób. Impreza odbywa się w godzinach od 12.00 do 19.00.
   
  W programie imprezy znajdują się między innymi:
   
  występy artystyczne zespołu ludowego, ogródki piwne browarów regionalnych połączone z prezentacją i sprzedażą ich wyrobów, sposoby domowej produkcji piwa, gdzie zaprezentowane będą sprzęt, surowce oraz metody wyrobu piwa domowego, kolekcje oraz wystawa birofilska, wystawcy prezentujący piwa z różnych rejonów świata, lecznicze walory piwa, a także znane od starożytności walory kosmetyczne piwa; sporządzone i pokazane zostaną także „mikstury” pielęgnujące urodę, kuchnia piwna – zaprezentowane będą tradycje kulinarne oparte na piwie.  
  Ponadto:
  pokaz wypieku chleba, wędzenia wędlin, pokaz pracy twórców ludowych i rzemieślników wraz ze sprzedażą ich wyrobów, występy artystyczne, gry terenowe, konkursy, quiz wiedzy o piwie z nagrodami oraz wiele innych atrakcji.
 7. Thanks
  elroy reacted to WiHuRa for a article, 2018.01.05 - pokaz warzenia na youtube - na żywo!   
  Karpackie Warsztaty Piwowarskie zapraszają na piątkowy wieczór - 5 stycznia 2018, start 18:00 - na pokaz warzenia piwa na żywo na kanale Youtube warsztatów.
   
  Pokaz skierowany do początkujących piwowarów lub osób, które chcą dopiero zacząć przygodę z piwowarstwem. Jeśli szukasz "merytorycznego kursu" warzenia to będzie coś dla Ciebie. W możliwie prosty sposób przekażemy jak bezpiecznie rozpocząć inwestycje i nie nakupić niepotrzebnego sprzętu, na co zwrócić najbardziej uwagę, gdzie najczęściej młodzi piwowarzy popełniają błędy oraz wiele, wiele innych aspektów. Sporo teorii ale także mnóstwo praktyki i własnych doświadczeń. Pokaz poprowadzą bardzo doświadczeni i aktywni piwowarzy, z kilku letnim stażem oraz ze sporą liczbą warek na koncie. Serdecznie zapraszamy!
   
   
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.