Jump to content

elroy

Administrator
 • Content Count

  6324
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  16

Everything posted by elroy

 1. Aktualnie mamy wybrane dwa biura tłumaczeń, które przedstawiły najsensowniejsze próbki. Natomiast zlecenie zostanie wysłane, jak trochę sytuacja się ustabilizuje. Będę informował oczywiście.
 2. elroy

  Cześć !

  Cześć Kuba, udanych warek
 3. Sprawdzę ustawienia, bo coś było na rzeczy z ilością znaków. Teraz korzystamy z powrotem z wbudowanego systemu, na Elasticsearch nie ma niestety zasobów sprzętowych.
 4. To musisz mieć jakiś filtr włączony, wydaje mi się. Zobacz czy po wejściu na https://www.piwo.org/search/ masz tak jak poniżej.
 5. To jest prawdziwy kolekcjoner http://otwieracze.xaa.pl/index.html - skatalogowane, sfotografowane, nieźle
 6. jasne, elroy@piwo.org - podrzuć proszę
 7. @Paweł Leszczyński Paweł, masz jakiś tekst źródłowy pdf/docx, bo to w/w się trochę ciężko czyta Zamieszczę też na głównej i fb.
 8. No i też podrzuć jaki to taboret. Coś tam na własnej skórze przerobiłem
 9. elroy

  Cześć!

  Ano tak Powodzenia!
 10. elroy

  Cześć!

  O kolega ze Skawiny, to w zasadzie teraz prawie sąsiad (na skraju Ruczaju mieszkam) Powodzenia!
 11. Było kilka pytań na PW, to odpowiem też tutaj oraz zaktualizuję pierwszy wpis o FAQ. P: Czy będzie możliwość zakupu na allegro (w abonamencie Smart)? O: Tak, jak najbardziej. Książka będzie wystawiona jako przedsprzedaż i zakup będzie się kwalifikował na darmową wysyłkę do punktu odbioru. P: Czy będzie można zamówić do Paczkomatu lub Paczki w Ruchu? O: Będzie możliwość do Paczkomatu, do Ruchu nie przewiduję. P: Czy będzie można zamówić książkę za granicę? O: Tak, w ramach EU jak najbardziej poprzez Pocztex lub GLS P: Płatność za pobraniem lub PayPal? O: W przedsprzedaży nie będzie możliwości zapłaty za pobraniem, PayPal oczywiście tak (jak i Dotpay/PayU lub klasyczny przelew)
 12. Już odpowiadam 1. Cena będzie oscylowała na poziomie nie mniej niż 80zł nie więcej niż 100zł. Dokładna kwota nie jest znana, bo jest wypadkową wielu wielu kosztów. W przedsprzedaży oczywiście taniej. 2. Będzie tylko papier - nie będzie wersji elektronicznej. 3. Na pewno, jak będzie już fizycznie produkt, będę zachęcał do wprowadzenia do oferty nasze sklepy piwowarskie.
 13. Zapraszam serdecznie do śledzenia i subskrybowania wątku poświęconemu postępem prac nad polskim wydaniem książki "How To Brew: Everything You Need to Know to Brew Great Beer Every Time" by John. J. Palmer. https://www.amazon.com/How-Brew-Everything-Great-Every/dp/1938469356/ Premiera na koniec 2020 roku. Link na forum: https://www.piwo.org/forums/topic/29887-how-to-brew-jpalmer-polskie-wydanie-informacje-konsultacje/
 14. W tym wątku oraz na https://www.facebook.com/piwoorg będę informował o postępie prac nad polskim wydaniem książki How To Brew Johna Palmera (ostatnie wydanie z 2017 roku), uznawany za najbardziej komplety poradnik dotyczący amatorskiego warzenia piwa. Będę na pewno prosił Was o różne sprawy w procesie wydawniczym Stan wpisu na dzień: 12.02.2020 Premiera: koniec 2020 Przedsprzedaż: kwiecień/maj 2020 Dedykowana strona: howtobrew.pl (w trakcie budowy - oddanie 17 luty 2020) Cena detaliczna: 80-100zł Postęp prac: 11.07.2019 - pomysł 💡 28.08.2019 - konsultacje w gronie piwowarskim. 14.09.2019 - zlecenie zakupu praw w agencji literackiej J.Palmera 25.11.2019 - draft umowy. 01.01.2020 - 10-02.2020 - poszukiwanie profesjonalnego biura i tłumacza będącego jednocześnie zaznajomionego z tematyką piwowarską. 31.01.2020 - podpisanie umowy 05.02.2020 - prace nad dedykowanym sklepem oraz stroną. CDN.. FAQ: P: Czy będzie możliwość zakupu na allegro (w abonamencie Smart)? O: Tak, jak najbardziej. Książka będzie wystawiona jako przedsprzedaż i zakup będzie się kwalifikował na darmową wysyłkę do punktu odbioru. P: Czy będzie można zamówić do Paczkomatu lub Paczki w Ruchu? O: Będzie możliwość do Paczkomatu, do Ruchu nie przewiduję. P: Czy będzie można zamówić książkę za granicę? O: Tak, w ramach EU jak najbardziej poprzez Pocztex lub GLS (kosztów nie znam, bo nie znana jest dokłada waga :)) P: Płatność za pobraniem lub PayPal? O: W przedsprzedaży nie będzie możliwości zapłaty za pobraniem, PayPal oczywiście tak (jak i Dotpay/PayU lub klasyczny przelew)
 15. Temat zamykam. Gdyby się okazało, że niesłusznie, to proszę o PW.
 16. elroy

  Witam

  Tak to z tym hobby już jest Cześć i witaj na forum!
 17. Wrzuciłem info do newsów na głównej, jak i na facebooka. Powodzenia
 18. Nie wiem jakich testów kropelkowych używałeś, ale mam jakieś odniesienie do takowych z akwarystyki (testy na KH, Ca, Mg, PH i tym podobne przy zabawie z minirafą). W zależności od producenta i daty ważności jest bardzo duża rozbieżność. Do tego stopnia, że testy potrafią podawać całkowicie inne wyniki, przy tej samej próbie pomiarowej. Mam duży zakres nieufności do takowych i raczej biorę pod uwagę jakiś kierunek, jakie pokazują, niż konkretną wartość wyniku. Jak chcesz być na 100% pewny, to można wysłać do laboratorium, chyba to nie są teraz jakiś duże koszta bardzo.
 19. Głowę bym dał, że poprawiłem jak trzeba...
×
×
 • Create New...