Jump to content

takijiro

Members
 • Content Count

  111
 • Joined

 • Last visited

4 Followers

About takijiro

 • Birthday 06/26/1987

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Black Dog
 • Rok założenia
  2008
 • Miasto
  Kraków
 1. Witaj ! Jak już padło kilkukrotnie, są do tego odpowiednie programy. Możesz oczywiście liczyć wszystko sam: sprawdzać karty charakterystyk danego słodu u danego producenta, wyliczać z tego jaki ekstrakt otrzymasz przy obecnej wydajności Twojej warzelni (której i tak na początku nie będziesz znał i wpiszesz szacunkową wartość), obliczać IBU w piwie na podstawie zawartości alfa i beta kwasów z chmielu itp. Tyle, że nawet jeżeli się do tego przyłożysz i dane, na których się będziesz opierał, będą dokładne, to co Ci po tym, że obliczysz wszystkie wskaźniki dokładniej od nieco mniej rygory
 2. Jedziemy z koksem. Dziś pierwsza warka już na nowej, docelowej miejscówce. American Wheat.

 3. Zgłaszam czwarty depozyt w Krakowie: http://www.piwo.org/topic/14130-piwny-depozyt-krakow-sklepik-z-piwem-osteatralne-28/
 4. Podejrzewam, że niekiedy, możliwa byłaby rotacja obustronna. Ale temat trzeba by było przegadać.
 5. Nowa Huta - nowy depo. Oł jeah. Dzięki uprzejmości @AndrzejKu, od jutra w "Sklepiku z Piwem" na osiedlu Teatralnym 28, rusza nowy depozyt. Depozyt czynny w godzinach działania sklepu: pn-sb od 7 - 21.30, nd 8 - 20. I klasyka czyli; Zasady depozytu: - piwa muszą być oznaczone, należy podać: styl oraz możliwie jak najwięcej informacji (OG, FG, % ABV, IBU, surowce itp.) nick z forum lub nazwisko w celu ułatwienia kontaktu degustującego z piwowarem, - piwa wymieniamy w stosunku 1 do 1, lub zostawiamy więcej niż bierzemy, - w miarę możliwości opisujemy swoje wrażenia z degu
 6. Jeżeli to KO to wystarczy od spodu zamontować zawór do spuszczania gęstwy, z boku zrobić otwór i wspawać zawór do odbierania piwa i ogarnąć pokrywę (nie widać co jest od góry).
 7. Działa kontaktowo, więc jeżeli wlejesz mniej to powinieneś zamieszać, żeby całe wnętrze miało styczność. Więc wlanie 25l a wlanie 5l powinno dać ten sam efekt, a tak przynajmniej zrobisz kilka fermentorów naraz.
 8. Chmielenie na zimno ma za zadanie dodać aromatów, nie goryczki. Z tym to bym uważał. Raczej będzie tak, że dofermentuje.
 9. Raczej jako pożywka dla drożdży. Przemek większość jadu węża przyjął na twarz, chociaż chyba wszystkim się po trochę dostało. Teraz jako, że jesteśmy obcykani co i jak to możemy warzyć nawet w Australii, wśród węży, moskitów, dzikich zwierząt i Aborygenów Dzięki wszystkim, a szczególnie gospodarzowi i jego towarzyszce, sędziemu i jego towarzyszce oraz abstynentom za transport Czyli kurcze wszystkim.
 10. Wiem, że w pozycji 44 jest Krzysiek ale i tak padłem Może dopisz do 44 bo tak to wygląda rozbrajająco
 11. Było mega. High Five Panie i Panowie. I zakażenia nie będzie ;P
 12. Dobra, biorę ześrutowany pszenny i gęstwę S-04. Mam jeszcze T-58 z datą do 2011 ale ostatnio używałem S-33 z tego samego kresu i było ok. Tylko, że wtedy to już w ogóle nie byłby Amerykanin. Pepek byłbym Ci wielce zobowiązany gdybyś wyczarował powiedzmy po 30g z każdego. Myślę, że się jakoś dogadamy w kwestii rozliczenia.
 13. Brać gęstwę S-04 ? Będzie ktoś miał parę gram jakiegoś amerykańca żeby się podzielić ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.