Jump to content

Sigman

Members
 • Content Count

  52
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

About Sigman

 • Birthday 05/04/1989

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Nowy Świat
 • Rok założenia
  2013
 • Liczba warek
  11
 • Miasto
  Lublin

Kontakt

 • Imię
  Maciej
 • Komunikator
  7048010
 • Strona www
  http://piwnihipsterzy.wordpress.com

Recent Profile Visitors

460 profile views
 1. Wczoraj wrzuciłem do depozytu 2 butelki mojego American Dry Stoutu (Browar Nowy Świat), pobrałem jedno noname AIPA z etykietą w formie przyklejonej żółtej karteczki zapisanej odręcznie.
 2. Odgrzewam stary wątek, ale lepiej tutaj, niż zakładać nowy temat. Mam zamiar robić pilsa i chciałbym, żeby był bardzo aromatyczny. Mógłbym nachmielić na zimno, ale obawiam się czy nie będzie problemów z klarownością piwa. Używałbym do tego granulatu. Jak myślicie, warto? Czy może dosypanie większej ilości chmielu pod koniec gotowania będzie miało podobny efekt?
 3. Kolejne zmiany: Wstawiłem 2 butelki swojego witbiera, pobrałem American Wheat z browaru Kombajn Piwny, Peruwian z Browaru Nocnego i 1 butelkę pilsa Czarnej Ospy, co zostanie uzupełnione niedługo o jedno moje black IPA. Stan depozytu: Kombajn Piwny - 2x Coffee Sweet Stout, 1x Sweet Stout Piwny Poligon - 1x Foreign Extra Stout, 1x Smoked Brown Ale, 1x Belgian Pale Ale. Pijany Mrówkojad - 1x Hefe-Weizen - Pszesień. Nocny - 1x Peruwian. Czarna Ospa - 1x zimna jesień/saison 12blg Nowy Świat - 2x Witbier
 4. Zdegustowałem CDA od Czarnej Ospy. Piwo bardzo dobre! Świetny aromat chmielowo-palony, duża pełnia i bogaty smak. Goryczka bardzo porządna. Alkohol jest lekko wyczuwalny, dlatego może lepiej by było, gdyby ekstraktu było powiedzmy 14, ale i tak jest super. Na uwagę zasługuje niesamowita piana. Bardzo obfita, drobnopęcherzykowa, bardzo trwała. Normalnie jak piana ubita z białka kurzego Fajnie oblepia szkło i zostaje w dużej ilości do samego końca. Gratulacje za udane piwo!
 5. Niedawno wstawiłem do depozytu zwoje CDA, ale już zostało pobrane. Ja natomiast pobrałem CDA autorstwa Czarnej Ospy. Ogarnąłem depozyt, uwzględniając posty na facebooku, ale nie wiem czy aktualnie znajduje się tam wszystko to, co jest na liście. Będę musiał po prostu tam zrobić rewizję już na miejscu i spisać wszystko. Poza tym UWAGA - piwowar, który wstawił butelki bez etykiet proszony jest o kontakt! e-prezes - dynia ale (brown porter) x1 pepo - Woda kolońska x1, Piwo Okolicznościowe (warzone podczas ostatniego Konkursu w Chacie (wyszło coś na styl BGSA)) x1 Naturalne Dobro Podlasia - American Stout x1, Bezprzymiotnikowe Pale Ale x1 Browar Ślimaka - Prawiczek PA x1 abra - pale ale sybilla szyszka 2013 13 blg, amber ale 15 blg Czarna Ospa - Foregin Extra Stout Marcin Wojdat - Dry Stout x2, English IPA x2 Paweł Nowak - Dirty Magnum Stout
 6. Wczoraj odwiedziłrm depozyt i pobrałem NZ IPA Hatteria od kishara, a wstawiłem swoje Wit IPA, też z nowozelandzkimi chmielami. Nie nalewać z osadem! Obecny stan depozytu: e-prezes - american stout x1, dynia ale (brown porter) x1 pepo - Woda kolońska x1, Piwo Okolicznościowe (warzone podczas ostatniego Konkursu w Chacie (wyszło coś na styl BGSA)) x1 Naturalne Dobro Podlasia - American Stout x1, Bezprzymiotnikowe Pale Ale x1 Browar Ślimaka - Prawiczek PA x1 abra - pale ale sybilla szyszka 2013 13 blg x2, amber ale 15 blgx2 kishar- browar Pijany Mrówkojad - NZ India Pale Ale- Hatteria x1 Browar Nowy Świat - Wit IPA x1
 7. Jeszcze mój kolega, który zawsze pomaga mi warzyć piwo, chciałby przyjść na spotkanie, także dodaję jedną osobę do mojej osoby. 1. Jasiek 2. Cyran 3. gregroc 4. Aga 5. pepo 6. Maciej 7. astrobus 8. kishar i Agata 9. Sigman + 1 os. 10. emcede (nie na 100%) 11. Goglez (też nie na 100%) 12. Slimaq + może żona 13.Piast145.
 8. Dopisuję się! 1. Jasiek 2. Cyran 3. gregroc 4. Aga 5. pepo 6. Maciej 7. astrobus 8. kishar i Agata 9. Sigman
 9. Właśnie piję piwo NZ Pale Ale Single Hop Nelson Sauvin - Admirał z Browaru Pijany Mrówkojad. Jest niesamowicie dobre!!! Aromat Nelsona naprawdę świetny. Owoce tropikalne - mango, brzoskwinia, kiwi, również winogrona. W smaku doskonale zbalansowane, bardzo owocowe od chmielu, ze średnią goryczką. Naprawdę klasa światowa. Podobne do Full Nelsona z Tiny Rebel, ale znacznie lepsze! Aromat jest bardzo podobny, jak w moim Wit IPA, ale goryczka jest mniejsza, przez co lepiej się pije to piwo. Poza tym piana też jest dobra, bo cały czas utrzymuje się w szklance jej gruba warstwa. Mistrzostwo!
 10. Dzisiaj odwiedziłem Fotografa i dokonałem zmian w depozycie. Wstawiłem jedno swoje piwo, pobrałem jedno w zamian i jeszcze jedno w zamian za te 2 piwa, które wstawiłem do depozytu jako pierwszy. Wstawione: Browar Nowy Świat - Wit IPA Pobrane: browar Flying Hope - "Janusz DIPA", browar Pijany Mrówkojad - "NZ Pale Ale Single Hope Nelson Sauvin - Admirał" Obecny stan depozytu: e-prezes - american stout x1, dynia ale (brown porter) x1 pepo - Woda kolońska x1, Piwo Okolicznościowe (warzone podczas ostatniego Konkursu w Chacie (wyszło coś na styl BGSA)) x1 Naturalne Dobro Podlasia - American Stout x1, Bezprzymiotnikowe Pale Ale x1 Browar Ślimaka - Prawiczek PA x1 abra - pale ale sybilla szyszka 2013 13 blg x2 kishar- browar Pijany Mrówkojad - CDA x 1 Kot, Mumin, Kruk i Pies - Pomarańczowy Skorpion (stout owsiany + pomarańcz + papryka) x2 Browar Nowy Świat - Wit IPA Troszkę jeszcze napiszę o moim nowym piwie. Jest to Wit IPA z chmielami Galaxy, Nelson Sauvin, Waimea i Citra. Wyszła niezła siekiera pod względem goryczki, bo te nowozelandzkie chmiele mają dużo alfa kwasów i ciut za dużo ich sypnąłem Także wskazówka - po wzięciu do domu, niech minimum tydzień sobie postoi żeby osad się ustabilizował i koniecznie trzeba nalewać bez osadu, bo w nim siedzi największa goryczka. Bez osadu będzie miało koło 80 IBU, z osadem chyba ze 150 Na razie jedna butelka, jak ktoś spróbuje i napisze, że jednak da się pić, to wstawię drugą.
 11. To ja się trochę podepnę pod temat, bo nie chcę zakładać nowego. A mam pytanie, czy jeśli black IPA wyszło mi za mało czarne (dodałem 400g słodu barwiącego Strzegom na ostatnie 10 minut zacierania) to czy można przy rozlewie do butelek zaparzyć trochę tego słodu w gorącej wodzie (zrobić taką jakby kawę) i w tym rozpuścić glukozę do refermentacji?
 12. Zbynieks, to było w ogóle inne piwo, pepo miał India Brown Ale, a Ty miałeś Sybilla IPA
 13. Jakbyś nalał z osadem, to by było bardziej chmielowe i z większą goryczką. Przekonałem się już nie raz, że w tych moich piwach sporo chmielu siedzi w osadach Nie mniej jednak cieszę się, że smakowało
 14. Zdegustowałem ostatnio Brzydki Nawyk, czyli red ale autorstwa Czarnej Ospy. Bardzo dobre piwo! Solidnie nachmielone, z dobrą bazą słodową o nutach karmelowych i melanoidynowych, w zapachu sporo górnofermentacyjnych estrów. Posmakowało mi
 15. Mam nadzieję, że moje drożdże dobrze się spiszą i wymienimy się zrobionymi za ich pomocą piwkami
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.