Jump to content

ACz

Members
 • Content Count

  18
 • Joined

 • Last visited

5 Followers

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  (trwa rebranding)
 • Rok założenia
  2013
 • Liczba warek
  5
 • Miasto
  Wrocław

Kontakt

 • Imię
  Adam
 1. Rozglądnij się za słoweńskim Bobkiem i Aurorą na TwojBrowar.pl Mają granulaty ze zbiorów 2010, także może do lambika się nadadzą.
 2. Chłodnica nr 27 jest jeszcze dostępna? I ile wynosi przesyłka używanej do Wrocławia?
 3. lissek, pewnie w stosunku do pierwszego zmieni się tylko planowany kolor. Co do drugiego, to nie ma obaw. Zacierałem wczoraj Weizena właśnie bez Carahella, tylko dosypałem więcej Carapilsa na pianę i na warkę 30 litrów. Rezultat? Wyszło minimalnie przed 15 stopni Ballinga. Także jak nie masz wymienionych słodów, to rób i nic się nie bój. Piwko na pewno będzie dobre. EDIT: Aha, i zmniejsz gramaturę ilość chmielu do 25-30g. Tam ma być banan i goździki, chmiel gra skrzypce na samym końcu, to go dużo nie potrzeba.
 4. A czy ktoś wrzucał własny chmiel świeżo po zbiorach na cichą?
 5. Na goryczkę do koncerniaków to tylko Bitrex się nada.
 6. ACz

  Etykiety...

  Szymek, ostatnie etykiety Pinty można na sucho rękami odklejać i to nie uszkadzając całości, ani nie brudząc nawet butelki. Tak jest w przypadku Oto Maty, co nie wyklucza podobnych zachowań w przyszłości. Dlatego ja na Twoim miejscu poczekałbym na kolejne warki Pinty, bo może na nich też będą ety na nowym kleju. Co do Artezana, zawsze można poprosić właścicieli browaru na forum. A nuż prześlą Ci parę nienaklejonych.
 7. Też ostatnio mnie ten temat trapił przy swoim APIPA. Podobno Marynka daje posmak truskawki z kompotu. Faktycznie, w ostatniej warce po cichej była ona wyczuwalna w smaku, jednak po refermentacji zniknęła. A może duet Cascade z Amarillo przykrył ją do końca? EDIT: Tak czy inaczej, jeśli to błąd w fermentacji, to kiedyś celowo go wykonam na jakimś Pale Ale. Co jak co, ale na lato estry truskawkowe będą się wyróżniać z nad dominanty Weizenów.
 8. ACz

  TRAGEDIA

  Bo pewnie nad morze Carlsberg wysyła inne sikacze i marka Piast mu tam niepotrzebna.
 9. Po trzech tygodniach w temperaturze 22-25°C już aromat ledwo wyczuwalny i cukier przeżarty do końca. Z kolei druga warka od razu po rozlaniu zniesiona do piwnicy, z dnia na dzień fajnie się układa w smaku. Dlatego jednak inwestuję w niższą temperaturę leżakowania.
 10. Pić jak najszybciej. Potem robią się takie fuzle, że kac pojawia się zanim dokończysz butelkę.
 11. Mesive, jak jedynkę zamieszkujesz sam, to warunki na warzenie masz idealne. Ja warzyłem w akademiku, tam było jeszcze mniej miejsca + kręcący się ludzie. Niby radę dawało, ale dla świętego spokoju też wyeksportowałem browar do rodzinnego domu. Nie tylko drożdże nie lubią ciśnienia.
 12. To jest właśnie ten słynny Vichy Light, chudszy kuzyn NRW.Mi też nie wybuchły żadne, chociaż przekraczałem 4g i piwo było mocno przegazowane.
 13. No ja będę, jedna osoba z forum również + jeszcze jedna, ale nie wiem czy tu zarejestrowana. Każdy ze swoim specyfikiem, oczywista!
 14. Dwa Raciborskie (Niefiltrowane i Rżnięte) w celu sprawdzenia, czy dalej ich browary walą starymi kluczami od zażelazionej wody. Werdykt? Walą dalej.
 15. http://allegro.pl/gar-garnek-kociol-kociolek-cukierniczy-34l-gdansk-i3145978249.html Kupiłem jedną sztukę takiego i dobrze mi służy. Z wad to brak pokrywki (nadrabiam prowizorką z folii aluminiowej) i zaokrąglone dno, które pasuje tylko na jeden palnik lub nietypową kratkę (bez prętów dzielących palniki). Dla mnie to w sumie nie wady, bo i tak mam tę nietypową kratkę od Gorenje w kuchence. Zresztą ostatnio nawet na pojedynczym, największym palniku gotowało mi się szybciutko. Gar osmalony, ale przez to nie żal patrzeć jak go dalej smalą płomienie. Sprzedawca teraz litrażu nie zmyśla, jest faktycznie 34-35l mierzone ostatnią warką.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.