Jump to content

maciek1221

Members
 • Posts

  727
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

maciek1221 last won the day on April 18

maciek1221 had the most liked content!

About maciek1221

 • Birthday 04/16/1993

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Ostatni pokój
 • Rok założenia
  2013
 • Liczba warek
  +100
 • Miasto
  Lublin

Kontakt

 • Imię
  Maciek
 • Komunikator
  8552536

Recent Profile Visitors

2114 profile views

maciek1221's Achievements

 1. No dobra, to załóżmy że nie mowa tu o risie, a o zwykłej ipie apie Pytam tylko, czy zbieranie piwa z piany może spowodować niedofermentowanie, czy ilość drożdży zawieszona w całej objętości piwa już do tego nie dopuści.
 2. Sorki za odkop, ale załóżmy taki RIS, zbieramy z piany gęstwę 3 lub 4 dnia feremetnacji, czy to może spowodować niedofermentowanie piwa, czy jednak ilość drożdży już w piwie uniemożliwia niedofermentowanie? Pzdr
 3. NaOH w wiadrze na dłuższy czas. Szczoteczka do paznokci i strumień wody - mocny strumień z pistoletu ogrodowego. U mnie zawsze jedna z tych dwóch metod działa.
 4. Heja,będę zbierał gestwę z piany trakcie fermentacji. Słoik do lodówki wstawia się szzelne zakręcony, nie rozsadzi go gaz?
 5. U mnie dużo aromatów kwiatowych takich jakie znam z fermentacji dawało połączenie pilsnera na chmielu lubelskim (tylko na lubelskim lub połączenie marynka/magnum + lubelski) i fermentacja na w34/70 w temperaturze brzeczki 15stopni. Estry mocno kwiatowe.
 6. Hej, po ilu dniach fermentacji w 18stopniach bezpiecznie jest już podnieść temperaturę bez obawy o przesadne estry? Muszę zwolnić lodówkę i zastanawiam się czy po 10dniach fermentacji mogę z 18 stopni przestawić do 22stopni na chmielenie na zimno a później cold crush. Jakieś doświadczenia w tej materii posiadacie?
 7. Zawsze robiłem w 10 i bylo spoko, podkusiła mnie "idealna temperatura fermentacji" podana przez producenta.
 8. Dzisiaj zabutelkowałem pilsa na w34/70 i mam mieszane uczucia. Jak warzyłem na nich dużo 4 lata temu to były super. Natomiast teraz po pierwsze wyszły estry, a fermentowałem w temperaturze brzeczki 11,3-12stopni. Po drugie zeszły mi nisko, z 12blg do 1blg. Mierzi mnie ta temperatura, opisana na opakowaniu jako idealna a dająca estry...
 9. Czy chmiel daje porzeczki, czy coś idącego w zapach kocich sików?
 10. Mi przeszkadza, że tani garnek z nierdzewki kosztuje 400zł, a kociołek minimum 1700zł i mogliby zastosować grubszą blachę skoro trzeba tyle za to zapłacić. Mój post miał na celu zwrócenie uwagi, że wykonanie samodzielnie automatu może kosztować podobnie co używany automat, ale można zastosować w tej cenie dużo lepsze materiały.
 11. Na pytanie czy warto, mogę powiedzieć, że blacha w moim kociołku klarstein brauheld pro jest tak cienka, że wygina się otwieraniu kranu. Nawet najtańszy garnek z nierdzewki, który miałem wcześniej był sztywniejszy. Używane może się opłaca, nowe to trochę za duży wydatek jak za taką jakość, inaczej jest pewnie w grainfather, gdzie użytkownicy chwalą jakość wykonania. Ja kupiłem nowy brauheld bo taki chciałem mieć.
 12. W brauheld stoi na dnie, tzn nóżki kosza stoją na dnie.
 13. Jasne, tak to bywa. Jest jeszcze inna alternatywa. Kocioł do piwa Hendi, koszt brutto 1667zł. To samo co royal,w tej cenie znalazłem 40L, nie wiem czy są mniejsze. Różnicę w cenie między hendi a royalem wydasz na ulepszenia i będzie spoko kocioł. Ostatnio jeden z forumowiczów kupił tego Hendi, musiałbyś poszukać, wrzucał zdjęcia co i jak.
 14. Za 2300 masz brauheld pro, który ma pompę na zewnątrz z łatwym dostępem w razie zapchania, oraz sterownik odłączany co znacznie ułatwia mycie i utrudnia jego zalanie. Natomiast kociołek wymaga paru ulepszeń (opcjonalnie, nie próbowałem go używać bez nich). Dzisiaj po pierwszej już warce na takim nowym kociołku, trochę żałuję że nie kupiłem grainfathera z okazji za 3000zł, który rzekomo ulepszeń nie wymaga i ma już chłodnicę przeciwbieżną, po prostu wyciągasz z pudła i działa, ogień...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.