Jump to content

GRZANY

Members
 • Content Count

  35
 • Joined

 • Last visited

About GRZANY

 • Birthday 06/07/1970

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  ?????
 • Rok założenia
  2012
 • Liczba warek
  3+ kilka ładnych litrów
 • Miasto
  Toruń

Recent Profile Visitors

378 profile views
 1. GRZANY

  GRZANY

 2. Też myślałem o herbatce,ale jaka ilość na 0,5L dać. Tu jest problem.
 3. OK,uwagi i rady przyjęte.Ale moje piwo jest w butelkach i tu mam problem ,co dalej jakieś pomysły?
 4. Witam,otworzyłem butelczyne piwa aby wysmakować czy udało się powtórzyć warkę. A tu (zonk) piwo słodkie (13BLG) i ani śladu chmielu! Na 40L poszło 50 Lubelskiego i 50 Marynki.Jak poprawić poziom nachmielenia?
 5. Witam wszystkich Piwowarów domowych. Muszę podzielić się informacją na temat sklepu "Robię Piwo" pani Izabeli Dębala. Kolejne zamówienie które złożyłem w tym sklepie (6) zostało wysłane natychmiastowo . Poniedziałek zamówiony zestaw surowców Saison 13BLG środa godz. 11 dostałem paczkę. To najszybsza realizacja przesyłek jaką znam. POLECAM
 6. Własnie dolałem 5l wody z Biedry, fermentacja jeszcze nie ruszyła. Zobaczę co z tego wyjdzie. (pewnie piwo) Ostatni proces warzenia przebiegł dobrze(porter) zgadzała się ilosc brzeczki po gotowaniu, BLG, gotowałem 60 minut a tu tylko 20 min. więcej i tyle strat.
 7. Brzeczkę Gotowałem 80 minut ,z 1l.około został z chmielinami.
 8. Witam, Potrzebuję pomocy Dziś warzyłem piwo i jakimś cudem podczas chmielenia wyparowało mi trochę za dużo piwa z 24 zostało 16 litrów. Pytanie czy mogę dolać wody mineralnej do tych 20l. Drożdże wlane do piwa, BLG wynosi 15 a powinno 12 jak rozcieńczę powinno być OK.
 9. Witam miałem te same problemy z temperaturą fermentacji. Rozwiązałem to w prosty sposób przenosząc piwo do piwnicy. Mieszkam w wieżowcu ,piwnica malutka ale temperatura w piwnicy jest stabilna i niższa niż na zewnątrz. teraz mam 12 C do 14C. łatwiej pnowac nad temperaturą.
 10. Kapslownica zrobiona z stołowej wiertarki i puściły kliny,trybiki czy coś takiego.
 11. Wczoraj wieczorem 21,00 rozlewałem piwo do butelek 25 L. wszystko szło OK. do momentu kapslowania A tu po kilku butelkach umarła stołowa kapslownica Więc wziąłem Młotkową i załatwiłem 3 x 0,5 l zbite. Więc na szybko zbudowałem TAKĄ da się? da!
 12. Trzymałem Stouta w lodówce 2 dni. PA natomiast nie, ale wątpie czy coś pomoże. Gdzieś skopałem cały proces. Teraz mam na cichej Grodziskie z TB. zastanawiam sie czy go klarować żelatyną czy przetrzymać na cichej tydzień dłużej. No i zobaczę co będzie z gazem.
 13. PA. ma znikomą ilość "bombelków " , natomiast stout nic nic nic nic nic........................
 14. Witam kolegów i informuję że zostawienie na 2tygodnie w temp. 23-24°C piwa do nagazowanie nie przyniosło zamieżonych efektów. :ble:. Piana jest ładna ale na 10-15 sekund i opada do 0. LIPA.!!!!
 15. Raczej nie , najpierw leje syrop potem zlewam piwo węzykiem wprawiając w ruch wirowy piwo i całość powinna się dobrze wymieszć. Temperatura zaskoczyła mnie
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.