Jump to content

qni

Members
 • Content Count

  100
 • Joined

 • Last visited

About qni

 • Birthday 02/26/1984

Kontakt

 • Imię
  Marcin

Piwowarstwo

 • Miasto
  Gdańsk
 1. Piwo rotuj szybko, pewnie wiesz po swoim sklep. Nie wiem jak często kupujesz towar 2-3 w tygodniu. Dystrybutor odbierze od ciebie butelki przy dostawie. Jeżeli zapatrujesz się e EC, Makro to zawieziesz je do hali. Jeżeli zaopatrujesz się raz a porządnie (to się bardziej opłaca) oznacza to że jesteś waż dla dystrybutora, może się z nim dogadać aby odebrał butelki. Jak widać da się rozwiązać twój problem ale trzeba chęć.
 2. Od kiedy dowiedziałem się, że nabędę możliwość oddania butelki w każdym sklepie dowiedziałem się, że to jest niesamowity problem dla sklepu, dystrybutora, koncernu. Dowiedziałem się również, że jest to wstyd, zastanawiam się, co jeszcze? Głupota, hańba? A może zdrada narodowa?
 3. Fakt. Polska jest bez kultury, nie wychowana. Zmiany są bez celowe bo to nic nie zmieni. Najlepiej nie róbmy z tym nic, bo lepiej nie bedzie. Jak czytam wasz sprzeciw w tej materii to jestem w stanie w to uwierzeyć. Wiem jednak ze czlowiek jest z natury chciwy, chciwość nas pcha do działania. Ja z chciwości bede oddawał butelki.
 4. Nie wiem gdzie widzisz problem ze składowanie chwilowej nadwyżki butelek. W chwil obecnej butelki stoją na parkingu przed centrum dystrybucji. Fakt że na początku roku można spodziewać się większej ilości zwrotów butelek ale to będzie jedna fala. Sytuacja do rozmasowania a potem już będzie normalny obsługa zwrotów. Mając sprzęt do mycia butelek nie robiło by mi to czy butelka jest nowa czy nie, skoro i tak muszę ją umyć, chyba że cena chemii była by zaporowa. jeżeli koncern nie dokona 60% recyklingu dostanie kare. Ciekaw jestem jak te przepis tyczy się „małych” browarów, które mają tylko butelki bezzwrotne. Czy one też będą zmuszone wprowadzić butelkę zwrotną?
 5. Zmian przepisów cieszą koncerny, to one inwestowały w drogie butelki zwrotne. Znam przypadki gdzie nie było piwa z powodu braku butelek zwrotnych. Kupno kilku set tysięcy butelek wymaga czasu a produkcji stoi. Zmiana przepisów jest dobrym powodem na podniesienie ceny butelki. Jak pokazuje doświadczeni Polaków z zagranicy, gdy jest "duża" kaucja za butelkę to Polak przyjdzie i odda ją. Podejrzewam, że 60 gr to jest dość sporo i zmusi Polaków do przyniesieni butelek to zwrotu, przy okazji dokona zakupu. Butelka zwrotna jest najlepszym opakowanie do lojalizacji konsumenta. Paradoksalnie sądzę że najlepiej na tym wyjdą koncerny.
 6. Kapsułki są mi znane, bardzo łatwe w stosowaniu. Jak widzę niektóre te związki można dostać bez problemu, wystarczy je rozpuścić zgodnie z progiem wyczuwalności sensorycznej.
 7. Witam, aby zrobić próbki sensoryczne należy rozpuścić pewne związki chemiczne w wodzie lub w piwie. Wszystko pięknie ale gdzie można dostać następujące składniki: Aldehyd octowy Kwercytyna Kwas kaprylowy fluka lub sigma Dwuacetyl flukca lub aldrich Octan izoamylu Heksan etylu Octan etylu Ja nawet nie wiem czy dobrze to przepisałem, może ktoś z Was wie gdzie coś takiego zdobyć ?
 8. Przepraszam ale bzdura ... specjalne drożdże w koncerniakach ? W34/70. Powtarzalność procesu - zaprogramowanie maszyny i pełna automatyka - kaj tu masz kunszt? W domu niemożliwe ? bawiłeś się kiedyś HERMSem ? masz lodówkę, do której zmieścisz fermentor ? Zapewniam Cię, że powtarzalność procesu jest w domu możliwa, tylko trza chcieć - i do tego właśnie dążę Nie wiem jak mierzyć kunszt piwowara. Może liczbą warek? Może wyprodukowanymi litrami piwa? a może ilością sprzedanego piwa? wiedza? Pasja? Wkurza mnie to niedocenianie ich pracy jedynie, dlatego że pracują w koncernach. Miałem przyjemność spotkać takich ludzi i gwarantuje Ci, że oni mają równie wielką pasje do piwa, co TY i ogromną wiedzę. To nie sprzęt warzy piwo a piwowar.
 9. plan przygotowania piwa pod nas jest ciekawy, ale może się okazać że twój konsument go nie zrozumie. piwo będzie stało lub co gorsza odstraszy go od waszego browaru. zła grupa badawcza. chyba nie macie pomysłu na ten biznes.
 10. qni

  ph-tester

  http://homebeer.pl/pl/ph-tester.html takie coś można dostać w obi w dziale ogród. to jest do pomiaru ph ziemi. co o tym sądzicie ?
 11. Kolejny raz wiedza imponująca, kolejny raz odstraszasz mnie od piwa (marki), kolejny raz wieje nudą, kolejny raz moja dziewczyna wyszła jak słuchałem Twojego bloga.
 12. Proszę bez propagandy tutaj Medale i konkursy któresą przyznawane "wewnętrznie"? Nie odbieraj tego jak propaganda, zobacz sobie na etykiet piw. Marki chwalą się zdobytymi medalami na międzynarodowych konkursach – nikt nic nie mówi jakie to konkursy, kto je organizował, ani ile trzeba zapłacić za medal.
 13. Niska jakość, w aspekcie technologiczny spowoduje stratę warki, przestój w dostawie, co może okazać się stratą udziału rynkowego. Odzyskanie udziałów rynkowych to duża inwestycja. Niska jakość surowców –wydajność dla browarów, które sprzedaje piwo ma znaczenie. Jakoś smaku (nie ważne jak smakuje) – pogorszenie smaku może spowodować odejście lojalnych konsumentów, tych najważniejszych. Wpadka z jakością w dobie interentu, radia, prasy może zniszczyć markę. Jakoś marki Tyskie, Żywiec, Warki budowana była latami. Przez lata reklamy przekonywały nas że Polacy potrafią robić bobry produkt, medale na miedzy narodowych konkursach piwnych itp. Tak sobie myślę że z ekonomicznego punktu widzenia, gra jakością (nie mowie tu o piwach z segmentu ekonomicznego) jest bardzo ryzykowna a wręcz nie opłacalna. Tym bardziej że rynek oczekuje produktu wysokiej jakość , wzrost sprzedaży marek premium.
 14. heh a ja się nie zgodzę z tym że Wy się nie zgadzacie
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.