Jump to content

Aiterens

Members
 • Content Count

  32
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About Aiterens

 • Birthday September 6

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Sir Jack
 • Rok założenia
  2012
 • Liczba warek
  15
 • Miasto
  Poznań

Recent Profile Visitors

465 profile views
 1. Aiterens

  Aiterens

 2. Super! Na pewno kiedyś sobie sprawię takie cudo! Powiedz skąd zamawiasz takie większe ilości chmielu?
 3. Przyprawy w jakim momencie są dodawane? jak piwko Ci wyszło? coś byś w nim poprawił? W przyszłym tygodniu chyba takie zrobię!
 4. i jak Ci idzie budowa? rysunek szafki sterowniczej w czym wykonałeś?
 5. Oj chyba nie ma ale z chęcią pomógłbym przy tworzeniu takowego
 6. Witam! Zebrałem lubelski, za dużo to go nie było (zaledwie 3 garści) więc susze w otwartej papierowej torbie przerzucając parę razy dziennie. Susze 1 raz w życiu i mam pytanie czy ten chmiel u Was też tak wygląda podczas suszenia swobodnego? tzn że płatki szyszek się otwierają?
 7. Dzięki za patenty z suszeniem Jak na razie zebrałem tylko Lubelski i to może wyszło ze dwie garści.. więc susze w kartoniku ale za to Marynka u mnie ładnie obrodziła! może będą trzy garści! Marbelka - też miałem po zalaniu wrzątkiem lekką miętke ale spróbuj 1 świeżą szyszkę pogotować chwilę w np małym garnuszku i po ostygnięciu powinieneś uzyskać taki kolor.
 8. Zbierać możesz chmiel gdy po lekkim ściśnięciu szyszki usłyszysz taki wyrazisty szelest (moja dziewczyna nazywa to chrupaniem ) po którym szyszka wróci do swojej poprzedniej formy to znaczy że szyszka dobra do zbioru
 9. Karczmarz - przeczytaj proszę 138 post w tym temacie http://www.piwo.org/topic/9398-chmielnik-sezon-2013/page__st__120?do=findComment&comment=223249 Jak dokładnie suszycie swój chmiel? jestem po zbiorze Lubelskiego i chciałbym poznać wasze sposoby na ususzenie chmielu
 10. "zastrzega sobie ok. 5% możliwości zrealizowania warzenia zwycięskiego piwa w Lwówku Śląskim" - przepraszam, nie jestem prawnikiem. Nie rozumiem tego sformułowania. Czy ktoś by je wyjaśnił?
 11. Z pudełkiem od zapałek chodzi o określenie rozmiaru ale jeszcze lepiej byłoby gdyby pudełko od zapałek zastąpić linijką leżącą obok szyszuni,
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.