Skocz do zawartości

Wickham

Members
 • Zawartość

  11
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

1 obserwujący

O Wickham

 • Urodziny 8 Marzec

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Wickham
 • Rok założenia
  2013
 • Liczba warek
  70
 • Miasto
  Jawor

Ostatnie wizyty

66 wyświetleń profilu
 1. Worek ze stelażem

  Ja używam tego od kilku dziesięciu warek. Mam dokładnie takie same jak na foto. Działa bardzo dobrze. Oprócz zatrzymywania chmielin załatwia to temat napowietrzania brzeczki. Na końcu wężyka przymocowałem kawałek druta miedzianego za pomocą którego przyczepiam wężyk do tego czerwonego stelaża, żebym nie musiał trzymać węża i mógł się zająć pilnowaniem żeby nie zassać za dużo chmielin z gara. Radzę sobie to przećwiczyć wcześniej. Ogólnie sprawdza się to bardzo dobrze.
 2. Brak piany - Weizen

  Ja też popełniłem kilka pszenic, zwykle na WB-06 i potwierdzam, że im dłuższa ferulikowa tym piana biedniejsza. Najlepsza piana była gdy ferulikowa trwała 10' no i gdy zrezygnowałem z białkowej.
 3. Taboret gazowy + garnek 40l

  Też mam taki taboret + garnek emalia 53 litry, wszystko działa jak należy. Na taborecie zrobiłem już ze 40 warek. Tam nie ma co się zepsuć. A z gara odparowuje około 5 -6 liitrów.
 4. To i ja coś poradzę. Radził bym przelać na cichą, bo bużliwa już się skończyła. 3blg jest okej. Skoro masz lodówkę to cicha w temp. 6 - 8C na około 14 dni (możesz nawet ze 21 dni), do jednego z wiaderek na ostanie 5 - 7 dni dałbym 50 do 100 gr. lubelskiego w obciążonej skarpecie. W każdym razie ja bym tak zrobił.
 5. Zbieranie gęstwy z drożdży płynnych

  Jak następne warzenie planuję za 1 do 2 tygodni to robię dokładnie jak rubezhal . A te warstwy to oczywiście normalny objaw. Na forum jest dużo informacji o płukaniu drożdży dlatego nie będę się wymądrzać ale z tego co wiem ta jasna warstwa to żywe drożdże a ta ciemna to umarlaki. przed zadaniem drożdży wypadało by wylać wodę i zadać w miarę możliwości jak najwięcej żywych drożdży, choć dodatek umarlaków podobno nie zaszkodzi, bo mogą stanowić dobrą pożywkę. Dłuższe przechowywanie gęstwy wymaga przemycia antybakteryjnego.
 6. Filtracja brzeczki workiem filtracyjnym

  Ja używam od dłuższego czasy takiego worka na stelażu. http://allegro.pl/worek-filtracyjny-do-moszczu-ze-stelazem-i5718084067.html ​Stosuję to tylko przy przelewaniu schłodzonej brzeczki po warzeniu do wiadra i faktycznie ułatwia to napowietrzenie, ale największą zaletą jest to, że do wiaderka leci czysta brzeczka bez chmielin. A chmiel sypę do gara luzem, bez żadnych woreczków. Nawet wirpool jest nie potrzebny.
 7. Szukam piwowarów z Legnicy i okolic

  Siema. Warzę w Legnicy. Jakby co mogę się powymieniać doświadczeniami :-)
 8. Ile litrów piwa uwarzyliśmy w 2014r

  #38 AMERICAN LAGER 35 litrów #39 RAUCHBOCK 25 litrów Razem: 50 345 L
 9. Ile litrów piwa uwarzyliśmy w 2014r

  #24 Pilzner 47 litry #25 Pszeniczne Hefeweizen 35 litry #26 Marcowe 43litry #27 PILS 33,5 litry #28 Doppelbock 33 litry #29 Jasny Dziwaczek 45 litry #30 Pszeniczne Hefeweizen 35 litry #31 Stout Owsiany 36 litry #32 Pszeniczne Hefeweizen 36,5 litry #33 Pszeniczne Hefeweizen 35 litry #34 PALE ALE 36 litry #35 American PALE ALE 33 litry #36 Black AIPA 35 litry #37 JASNE MIKOŁAJKOWE 35 litry RAZEM: 29. 424 litry
 10. Pobór próbki do pomiaru blg

  Choć nie napisałeś jakie to piwo i na jakich drożdżach to po 11 dniach to nawet bez mierzenia spokojnie możesz na cichą przelać. Podczas przelewania sobie zmierzysz. Jakby za słabo odfermentowało to na cichej sobie dojdzie. Zwykle po 7 dniach jest koniec burzliwej fermentacji. Co do chochli, to co prawda jest to jakiś pomysł, ale po co tak komplikować. Jeżeli już, to po palniku studzenie wodą jest raczej zbędne. Jak włożysz gorącą chochlę do piwa to przecież nic się nie stanie. Jak chcesz koniecznie mierzyć Blg podczas fermentacji to zastosuj wiaderko z kranikiem i po temacie.
 11. ...no to gratuluję, ja w BA czekałem 2 tygodnie na zmówienie.
×