Skocz do zawartości

c64club

Members
 • Zawartość

  209
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana c64club w dniu 12 Listopad

Użytkownicy przyznają c64club punkty reputacji!

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  FMD
 • Liczba warek
  około kilku
 • Miasto
  Różnie bywa

Kontakt

 • Imię
  Igor
 • Strona www
  http://www.grzegorski.net

Ostatnie wizyty

424 wyświetleń profilu
 1. c64club

  Hop spider

  Jesli chceszbrecyrkulowac tylko kilka oattnich minut, gotuj chmiel normalnje. Nie bedzie tak klarownie jak przy recyrkulacji przez caly czas, ale lepiej niż bez hopspidera. Jak wsypiesz chmiel do hopspidera, to musisz przez niego brzeczke przepuszczać. Albo sypnąć troche więcej i chociaż porządnie mieszać.
 2. c64club

  Hop spider

  Ponczocha tak jak hopspider, jest wielorazowa. Hopspiderprzy jednokrotnym przelaniu zachowa sie jak hopstoper. Ja juz teraz bede korzystac tylko z recyrkulacji przez hopspider, nawet jakbym to mial recznie robic.
 3. c64club

  Hop spider

  Albio szybka i wygodna metoda, albo skuteczna. Zawracanie przez ostatnie 5 minut litrowym kubkiem raz po razie, wystarczajaco klaruje brzeczke. Jednokrotne przelanie przez skarpete - czesc drobin zostanie w brzeczce nastawnej. W takim przypadku przepuszczalbym przez skarpete z siatki 180-250 um ale obleczonej ponczochą.
 4. c64club

  Hop spider

  U mnie jest recyrkulacja przez hopspider. Wyłapuje możliwie dużo osadu, bo się częściowo przytyka przełomem. To tak jak z wysładzaniem - młóto filtruje, nie FD, sraczwężyk czy inna siatka. Jeśli chcesz tylko przelać do fermentacji, możesz hopspider ugotować - wytrzymuje warzenie w brzeczce, to i w wodzie wytrzyma.
 5. c64club

  Silnik do mieszadła do kadzi zaciernej

  Machniom? Mam kilka silników z wycieraczek, chętnię nabędę takiego powolniaka drogą wymiany, do innych celów. Do zacierania wydaje się za wolny, ale mam kilka innych głupich pomysłów. Pokaż zdjęcie tego silniczka.
 6. Po ponad dwóch miesiącach zostało niewiele butelek. Oba "refermenty" zbliżyły się do siebie smakiem, są super klarowne, gdzieś tam w tle zachowują lagerowy charakter, ale i lekko estrowy od górniaka. Hybrydy się udały - są pełne, wyraźnie słodowe i odpowiednio chmielowe. Za butelkę takiego trunku, w porównaniu do sklepowej oferty, 5-6 złotych nie byłoby grzechem.
 7. Spróbuj zarazić mleko tą brzeczką i postawić na kaloryferze albo na tyle lodówki. Jutro będziesz wiedział czy żyją.
 8. c64club

  Taboret gazowy

  Do mocy grzania papier ma się to nijak. Udanego warzenia. Moc palnika najprościej jest ocenić ważąc butlę przed i po jakimś tam czasie palenia z pełną mocą. Im dłużej tym lepiej, ale tez nie warto grzać 2h jeśli nie potrzebujemy aż tyle. Zużycie mieszanki propan-butan przy takim palniku (przy pełnym spalaniu) to przeciętnie 72-75g/kWh.
 9. c64club

  Hop spider

  Podany rozmiar w mikrometrach to wielkość oczka. Im większa tym siatka rzadsza. Zastanawiam się jeszcze nad większą skarpetą z siatki 180, a kiedyś uszyć z podwójnej - wewnątrz 250-300, na zewnątrz 180, taka do tęgich i mocno chmielonych piw. Żeby grubsze kawałki przełomu i chmielin nie zatykały mi siatki 180.
 10. c64club

  Termometr do garnka zacierno warzelnego

  Jeśli gilza/osłona czujnika długa a w kadzi pracuje mieszalnik, można by wspawać osłonę z rurki fi 10, krótszą od tej osłony o 30 mm, żeby osłony nie wygięło a czujnikowi nie wzrosła bezwładność. Może przesadzam, bo dotychczas osłony czujników projektowałem jedynie do zanurzenia w pędzącej rzece zawiesiny węgla i magnetytu w wodzie, ale warunki w kadzi w porównaniu z wiotkością rurki na 18B20 jakoś mi się identycznie kojarzą.
 11. c64club

  Taboret gazowy

  U mnie grzeje Sarra. To samo. W sobotę wpadli do mnie kumple z pracy i ugotowali 20 kilo Chicken Biryani w moim garze warzelnym na Sarrze/Sarze/Saharze/JakJąTamZwaliSprzedawcyNaAllegro. Wyszło bardzo dobre, a ta potrawa nie lubi dziadowania na ogrzewaniu.
 12. c64club

  Taboret gazowy

  Jeszcze cos n.t. atestow. Należy rozróżnić napisy na opakowaniu, zalecenia w instrukcji obcojęzycznej, zalecenia w instrukcji "polskojęzycznej" tlumaczonej góglem, , zalecenia/zakazy w instrukcji polskojęzycznej pisanej po polsku, deklaracje CE china export, deklaracje CE Commite Europee, protokół z ew. badan i na końcu dopiero atesty będące jakimkolwiek atestem wykonane przez jakas notyfikowana jednostke. Tymi ostatnimi w ogóle sie przejmować jesli ich potrzebujesz sam (nie wiem, butelak dla niemowląt) albo jesli sa wymagane w danym przypadku (: Sprzedawcy na aledrogo nagminnie nazywają atestem/ homologacją każdy papierek, zazwyczaj chińskie CE.
 13. c64club

  Hop spider

  Wpisz w wyszukiwarce aliexpressa "nylon mesh micron" i będziesz miec wszystkie siatki, nie tylko 180. BTW po co cytować caly post?
 14. c64club

  Termometr do garnka zacierno warzelnego

  Mufa i w nią wkręcana kapilara z termometrem to najlepsze rozwiązanie, bo uniwersalne. DS18B20 albo ewentualnie dobrze skalibrowanym PT100. 18B20 lepszy, bo sterowniki z takich korzystają. Ten tarczowy - 5 egzemplarzy potrafi się pokłócić o rację i to dość solidnie - kilka stopni. Ten z ostatniego zdjęcia byłby świetną konstrukcją, ale nie ma możliwości kalibracji. Trafienie na egzemplarz pokazujący rzeczywistą temperaturę to dłuuugie poszukiwania.
 15. c64club

  Hop spider

  Ja sobie uszyłem z siatki 180um z Aliekspresu "skarpetę" 15x40cm. Z kubka nierdzewnego z urwanym uchem wyciąłem sam rant górny z dwucentymetrowym pasem i zaczepem, który wygiąłem aby zaczepić o o brzeg garnka - tak jak się zaczepia tani kosz to koszykówki o murek. Recyrkulowałem przez niego brzeczkę zarówno kubkiem (pierwsze warzenie z Hopstoperem) jak i pompą. Zatrzymuje chmieliny, brzeczka klarowna, zmian w smaku brak. Przy około 100g chmielu trzeba uważać żeby się nie zatkało przełomem i chmielinami. Brzeczka klarowna - łyżka osadów na 25l warkę. Gdybyś tylko wrzucił chmiel w takim worku do brzeczki i liczył że ona z niego wypłucze co potrzeba, to pewnie tak z połowę więcej trzeba by sypnąć - nie próbowałem.
×