Skocz do zawartości

c64club

Members
 • Zawartość

  295
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  2

Ostatnia wygrana c64club w dniu 11 Grudzień 2018

Użytkownicy przyznają c64club punkty reputacji!

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Bosy Szewc
 • Liczba warek
  około kilku
 • Miasto
  Katowice

Kontakt

 • Imię
  Igor
 • Strona www
  http://www.grzegorski.net

Ostatnie wizyty

557 wyświetleń profilu
 1. c64club

  Budowa domowego browaru

  Jakbyś w ten HLT wpromieniował jakoś 25 kW (gaz, prund, ognisko?) to zdążysz nagrzać.
 2. c64club

  Podłączenie chłodnicy

  Dwie rurki miedziane, jedna średnicy kranu druga średnicy chłodnicy, plus podkładka 8mm miedziana. Zlutować razem w "redukcję" 22->8. Kawałek "grubego" węża na kran, w niego nasza redukcja, metr węża między redukcją a chłodnicą, całość pospinać opaskami ślimakowymi i spokój. To rowiązanie druciarskie, czasochłonne, ale praktycznie beznarzędziowe. Jak ma być porządnie i nosić znamiona sensu, to tak jak koledzy pisali - włamać się w instalację wodną, zawor kulowy. Na zaworze dac szybkozłączkę ogrodniczą i chłodnicę sobie z taką samą szybkozłączką sprawić. Wszystkie składniki do nabycia nawet w Ciastoramie. Tylko nie dziadować na złączkach, bo o ile na działce samoczynne rozłączenie pod ciśnieniem nie narobi kłopotu, to w domu już będzie niemiłe. Złączka ogrodnicza do chłodnicy sprawdzona, z chłodnicy do wanny i masz gorącą wode do mycia wszystkiego.
 3. c64club

  Naczynie do wysładzania

  Jakby ktoś potrzebował, to został mi jeszcze jeden zestaw filtrator z oplotu + osadzenie, dla ścianek 0-36 mm.
 4. c64club

  Grzałka elektryczna do kega - różne zagadnienia

  Jakos jednak działają mimo tych cen, maja x oddziałów w y krajach i klienci są.
 5. c64club

  Grzałka elektryczna do kega - różne zagadnienia

  Onninen dzisiaj w końcu dowiedziłem. Co oni żarli? Mają tę matę w cenie ponaddwukrotnie wyższej niż Caldo czy Centrumizolacji. Dla klienta "firmowego" po zniżkach i tak 180-190% ceny u konkurencji (ceny dla osoby fizycznej).
 6. c64club

  Grzałka elektryczna do kega - różne zagadnienia

  Katalogowo ma sporo mniejszą przenikalność cieplną niż styropian.
 7. c64club

  Grzałka elektryczna do kega - różne zagadnienia

  Dla osób fizycznych jak to w hurtowni - zaporowe. Szczegóły i cenę dla detalisty firmowego poznam na miejscu.
 8. c64club

  Grzałka elektryczna do kega - różne zagadnienia

  Połączenie zalet pianki neoprenowej (materiał)i karimaty z polietylenu (struktura). Kadź ubrana jak nurek, w piankę Skoczę do Onninena dzisiaj, obejrzeć co mają, bo na ich stronie po parametrach/wymiarach ciężko stwierdzić czy dany Armafelx to osłona rury czy mata.
 9. c64club

  Grzałka elektryczna do kega - różne zagadnienia

  Mam dwie takie karimaty. Na zacierno-filtracyjną starczy, a HLT i warzelna i tak mam grzane gazem, więc muszę coś niepalnego wykombinować żeby mi brzegów na dole nie potopiło.
 10. c64club

  Grzałka elektryczna do kega - różne zagadnienia

  A samo dno jest wypukłe w dół chociaż w minimalny sposób, żeby się dało wspawać tam jakiś spust i móc opróżnić ten zbiornik grawitacyjnie co do kropelki? Przy okazji i w temacie wątku - czym macie ogacone swoje kadzie elektryczne? Widzę, że nie wszyscy mają gołe, ale jak ktoś ma izolowana to materiału nie widać.
 11. c64club

  Grzałka elektryczna do kega - różne zagadnienia

  eee, czyli? Możesz wspomagać się gazem. U mnie HTL na gazie, zacieranie (tylko podnoszenie od pierwszej przerwy) prundem i warzenie gazem.
 12. c64club

  Grzałka elektryczna do kega - różne zagadnienia

  To grzałki do którejś z popularnych pralek. Za duża moc na powierzchnię grzewczą. Sadziłem się na nie, ale właśnie dlatego z nich zrezygnowalem. Musisz je ograniczyć sterownikiem, tak do 60%.
 13. c64club

  Grzałka elektryczna do kega - różne zagadnienia

  Siteczko sobie nabądź. Koszt niewielki, a jeśli się nie zmieści (co sprawdzisz bez ucinania rączki) polecam uzycie zgodnie z przeznaczeniem, czyli do smażenia bez duszenia ale i bez chlapania tłuszczem. Nie jest tak sztywne jak blacha, więc wlezie tam gdzie baszane 330mm miałoby problemy. U mnie w Euro wchodzi spokojnie, mimo iż grzałki mam mniej przyległe do ścian niz sprawkowe. Mam dwie pętle eliptyczne 330x350mm, jedna 30 mm nad dnem, druga 90 mm nad brzegiem dna.
 14. c64club

  Grzałka elektryczna do kega - różne zagadnienia

  W euro masz wybrzuszenie przy dnie, jest tam miejsca na styk na otwór fi14 i nakrętkę od grzałki (dolne nyple grzałek) jeśli wywiercisz w połowie wysokości prostego pasa blachy pod tym wybrzuszeniem. Rozstaw się musi zgadzać ze sprawkowym zaleceniem, tylko wysokość umieszczenia dolnych nypli dobierzesz dla siebie.
 15. c64club

  Fermentor stożkowy Ss brewtech

  Bo i konkurować z tą ceną trudno przy jednostkowym wykonaniu, a rynek u nas nie ejst na tyle chłonny, żeby linię otwierać. Przy czym 10 czy 30 sztuk to wciąż jest jednostkowo i 100% maufaktura bo nikt nie będzie ustawiał robota dla takiej serii - tyle to by na próbną zeszło żeby własciwie owego robota ustawić. Jeszcze jak taki Piwolab przeczyta parę postów/porad w stylu "spawacz ci to za piwo albo za dychę przyspawa", to mu się nie dziwię, że nie był zainteresowany wolontariatem na dużą skalę. Czemu zatem ludziska wykonuk wspawywanie kranów, mieszadła i różne klocki a stożków nie? Kto choć raz ręcznie spawał długi prosty odcinek spoiny dwóch cienkich blach nierdzewnych, ten wam powie ile godzin schodzi na chłodzenie, ile argonu pójdzie w atmosferę, a i tak nie wyjdzie prosto. (podpowiedź - szew w połowie kega to nie jest prosta linia, taki spaw jest sztywny, ale zwiniętą z blachy rurę czy stożek spawać wzdłuż ręcznie, to już nawet nie wyższa skola jazdy, tego się po prostu unika jeśli jest jakakolwiek alternatywa. Przy nierdzewnej szczególnie bo jest wrednie kurczliwa. Można za to jednostkowo czynić indywidualnie wyposażone, przerobić kega, czynić słabsze wyposażenie lub, delikatnie mówiąc, macgyverskie, na co producent się już nie porwie. I tu jest pole konkurencji dla polskiego rzeźbiarza.
×