Jump to content

Arkra

Members
 • Content Count

  120
 • Joined

 • Last visited

About Arkra

 • Birthday 03/22/1965

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  ARKADIJUS
 • Rok założenia
  2012
 • Liczba warek
  ze 100
 • Miasto
  Śląsk Opolski

Kontakt

 • Imię
  Arek
 1. Mam nadzieję że w przyszłym tygodniu dojedzie do mnie gar. Wtedy uwarzę coś prostego np pilsa i opiszę moje spostrzeżenia. Jak napisałeś: wentylacja to podstawa. Myslę, że wszystko będzie OK. Dzięki wszytkim za pomoc.
 2. No chyba tak. Produkt jest chiński. Niechciałby tylko znaleźć sie w czołówce newsów... w miejscowości X wybuch zniszczył część domu.... są ofiary:)
 3. No racja. Przecież takie taborety używane są w restauracjach i barach. To chyba nie może być tak żeby od razu wybuchały bo wystapiły nieszczelności i gaz jako cięższy zgromadził sie w pomieszczeniu i stanowił zagrożenie. Nikt by chyba takich urządzeń nie kupował. Troche się uspokoiłem. Dzięki:)
 4. Cały czas warzę jak większość w kuchni. Używam kuchenki gazowej zalisialnej butlą. Główny palnik ma moc ok 3000W. Trochę mało do zagotowania 50 litrów dlatego zapragnąłem przesiąść się na coś mocniejszego. Wentylację mam dobrą dwa okna które mogę otworzyć ale czy to wystarczy?
 5. Cześć Kupiłem właśnie taboret gazowy 014P na gaz z butli za całe 175 pln. Na opakowaniu kartonowym z każdej strony widnieje wyraźnie informacja iż taboret należy używać NA ZEWNĄTRZ!. Po zapoznaniu się z instrukcja obsługi na niemal każdej stronie zaznaczone jest aby go używać NA ZEWNĄTRZ!. Nie tłumaczą oczywiście dlaczego. Po za tym szykuję się do zakupu gara 70 litrów i tu znowu ostrzeżenie że taboter zniesie ciężar tylko 50 kg. ( napisali tak ze trzy razy). Po za tym pełno ostrzeżeń że jak nie zachowam odpowiednich parametrów gazu oraz montaż nie zlecę fachowcowi to może to grozić wybuchem. Cała instrukcja przestrzega użytkownika przed niewłaściwym użytkowaniem co oczywiście może zakończyć się zniszczeniem mienia i wybuchem. Generalnie po lekturze instrukcji obsługi taboretu mam wrażenie że jak tylko otworzę karton aby zmontować urządzenie to ono wybuchnie i zniszczę mienie. Pytam więc użytkowników takich taboretów czy faktycznie używacie go tylko NA ZEWNĄTRZ i czy istnieje jakieś zagrozenie wybuchem? Mam ochotę go zwrócić bo trochę się przestraszyłem.
 6. No powiem szczerze zastanawiam się czy na tą warkę nie zrezygnować z woreczków. Właściwie istota smaku tego piwa leży w dość ciekawej kompozycji chmieli toteż może masz racje aby wrzucić chmiele bez siatek. Z filtracją raczej nie mam problemów. Przepuszczam czasami piwo przez pieluchę tetrową złożoną na kilka warstw.
 7. Dokładnie tak. Jeśli dodatek chmielu na burzliwej to tylko wtedy jak drożdże opadną na dno. Tak wcześniej robiłem. Jednak po przemyśleniu dodam chmiele po przelaniu na cichą na max 7 dni. Nie mam niestety filtra Torpedy aby przepuścić przez niego piwo. Magnum 20g szyszka Crystal 20g granulat Citra 20g granulat Oczywiście zawsze daję w woreczku muślinowym.
 8. Kiedyś IPA chmieliłem na burzliwej z ciekawym efektem smakowym. IPA wyszła mi rewelacyjnie.
 9. Popełniłem w ostatnią niedzielę Sierra Nevada Torpedo Extra IPA Clone 16,5 Blg. Z pewnych względów czasowych nie robiłem startera na Wyeast American Ale II 1272 i ryzykując iż nic z tego nie wyjdzie wlałem zawartość spuchniętej saszetki do wystudzonej warki ( 21 st). Musiałem wyjechać więc nie wiem kiedy drożdże ruszyły. Obecnie pięknie pracują. Zgodnie z recepturą wymaganym jest aby do chmielenia na zimno dodać chmiele ( prawie 60g). Nie zadałem ich zaraz po wystudzeniu warki wraz z drożdżami bojąc się iż dodatek chmielu zablokuje i tak małą ilość zadanych drożdży. Wolałem żeby one ruszyły. Teraz mam wątpliwości czy zadać chmiel teraz w momencie burzliwej czy poczekać i chmielić na zimno dopiero na cichej.
 10. Dziękuję Dori Tak myślałem że US05 będzie najbliżej. Ps. Zestaw był od Ciebie tylko trochę go pod kręciłem wg własnego upodobania. Jeszcze raz dzięki.
 11. Cześć Popełniłem wczoraj Stouta 16 Blg. Warka 23l. Niestety ku mojemu zdziwieniu gdzieś zapodziały mi się drożdże S-04. W swoich zasobach mam tylko: US-05, s-23, T-58, S-33 i WB-06. Którymi z w/w mógłbym zadać warkę aby jej nie starcić? Stout to już raczej nie wyjdzie bez S-04.
 12. Ok dzięki, męska decyzja zadaję s 33. Po powrocie opiszę co się stało.
 13. Byłem jeszcze raz sprawdzić. Nic się nie dzieje. To chyba zadam s 33. Co będzie jeśli jednak ruszą obydwa szczepy? Eksperyment wydaje się być ciekawy?
 14. Właściwie to mam mały wybór działań bo za chwilę muszę wyjechać i wrócę za 5 dni. olo333 rozbudziłeś we mnie nadzieję. Może faktycznie zostawię.
×
×
 • Create New...