Jump to content

alitechno88

Members
 • Posts

  181
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by alitechno88

 1. Druga beczka odpada z powodu braku miejsca (też otym myslałem ale zeby ją wykopać połtora metra w ziemię). Chodziło mi o powietrze konkretnie. Dopóki niema mrozu to bezproblemowo mogę chłodzić deszczówką. No nic będę robić tak jak robiłem przez tamte lata. Do wiadra i na mróz. Pozdrawiam
 2. Wiem. Dlatego pytam czy warto robić instalację i stać przy garze 4 godziny żeby to schłodzić.
 3. Witam. Szukam i szukam, ale nie mogę sie doszukać więc podłączę sie pod temat. W okresie od listopada do marca mam mały problem w moim browarze, a mianowice brak wody (działka ROD). Całą wodę muszę nosić z domu w butlach 5L plus jeszcze woda do mycia. Brak wody idzie w parze z chłodzeniem brzeczki. Mam beczkę 200L na deszczówkę i pompę zanurzeniową do chłodzenia brzeczki chłodnica zanurzeniową, ale jak przyjdzie mróz (nawet mały) to chłodzenie to katorga. Węże sztywne i marznie w nich woda, dlatego pomyslałem jakby to wyszło gdyby zamiast wody wtłaczac w węże zimne powietrze z zewnątrz jakimś wentylatorem. Chcę się dowiedzieć, czy ktoś takie coś probował, czy zda to egzamin? Zastanawiał się ktoś nad tym? Wiadomo że można wystawić wiadro na zewnątrz i za kilka godzin zadac drożdże, ale jesli komuś zalezy na czasie to wiadomo...
 4. Hahaha na stronie już zmieniony opis. Szkoda że naprawdę nie są z nierdzewki
 5. Ddzwoniłem i zapytałem! Z poczatku powiedział że nierdzewna a gdy powiedziałem o rdzy to przyznał, że tak tylko producent podaje a kegi rdzewieją. Pytałem o reklamację i trochę sie zmieszał, ale przyznał ze sie należy! Więc póki pisze że stal nierdzewna to kupujcie.
 6. No ciekawe jak by to wyglądało w praktyce. Jutro zadzwonię i wypytam o reklamację. Ciekawe czy jutro zmieni opis na " ocynkowany"
 7. Pisze że nierdzewka a parę warek i włystko ładnie rdzewieje. Jesli producent da mi gwarancję na stal to z góry kupię 5 sztuk. Jesli chodzi o koszt to muszę sie dowiedzieć wpierw jaka grubość ścianek w kegu.
 8. Jaka jest grubość blachy w tej beczce? Też mam zamiar zrobić parę beczek, bo jest to jak dla mnie najlepsza pojemność. Wysokość taka jak w party kegu, tylko ze trochę szersze (większa pojemność). Mam pompkę, uszczelki a dodatkwo wygodnie się przechowuje takie kegi. Te kegi niby wielokrotnego użytku mi pordzewiały po kilku warkach. Dziwię się ze producent nie inwestował w nierdzewkę
 9. Ja mam sterownik temperatury i kabel grzewczy 80 W. Wszystko ładnie ułożone właśnie w takim pudle lub lodówce. Zimą przy temp. -15 włączyło się parę razy dziennie, ale przy temperaturach jak teraz maksymalnie 4 razy. Dodatkowo okryłem fermentor kocem. Może i niejest to najtańsze i proste, ale na działce w moim browarze gdzie niema ogrzewania, jest to idealne. Jak już ruszy fermentacja to do końca mam spokój z kontrolą. Polecam zainwestować. Sterownik 60 złotych a kabel około 40 zł.
 10. Ja mam kociołek 1800 w i 29L. Do zacierania idealny, ale warzenie tylko na gazie. trochę za słaby i za mały na 26 L.
 11. Od razu po chłodzeniu myję wodą z płynem do naczyń i suszę. Dość długo używam i na pewno nic nie śmierdzi.
 12. Też tak kiedyś próbowałem ale wolę sobie przepuścić to przez pieluchy a po czasie i tak wszystko opadnie na dno. Muszę spróbować jeszcze mech irlandzki. Też podobno fajna sprawa
 13. tylko pogratulować. Nigdy jeszcze nie miałem klarownej brzeczki po gotowaniu. Dwa tygodnie na burzliwej plus dwa na cichej i mogę powiedzieć że jest klarowna.
 14. Ogłoszenia nie w tym dziale
 15. Po gotowaniu dodatkowo przelewam brzeczkę do fermentora przez dwie pieluchy tetrowe. Na pieluchach zostają wszystkie osady i chmiel, a brzeczka mimo wszystko jest mętna. Wszystko ładnie wyklaruje się podczas fermentacji cichej lub w butelkach wszystko opadnie na dno. Kiedyś jak robiłem miodowe to brzeczka złapała infekcję. Piwo w butelkach było bardzo klarowne a na dnie zebrał się osad (około 0,5 cm) po otwarciu butelki cały osad z dna wzburzyło i i piwo momentalnie zrobiło się mętne. przyjemne w zapachu ale nie do picia. Filtrator z oplotu mam jeden gdzieś od pięciu lat i nic się z nim nie dzieje, a zacieram około dwa razy w miesiącu.
 16. Dziwię się że tak malo ludzi tam przychodzi. Bardzo mało jest takich lokali w regionie. 5 złotych za piwo to chyba nieduże pieniądze, a jakie smaczne :-)
 17. Trzymam kciuki i samych sukcesów życzę. Jak będę w okolicy to z pewnością wstąpię. Tymczasem rozważ edycję wpisu i użycie warzyć oraz wziąć Bardzo słaby byłem gdy to pisałem. Mało pamiętam z tego wieczoru
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.