Jump to content

Krzysztof63

Members
 • Content Count

  16
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Krzysztof63

 1. Krzysztof63

  Krzysztof63

 2. Jest jakiś prosty sposób na import danych z Brewtarget 1.2.4 do 2.3.0 ? Jakoś nic mi nie wychodzi.
 3. Informuję, że metryki dla piw konkursowych będę opracowywał najwcześniej po 4 stycznia 2016 r., więc zainteresowanych proszę o uzbrojenie się w cierpliwość.
 4. Wyniki 1. Świdnickiego Konkursu Piw Domowych Oceny dokonała komisja w składzie: Krzysztof Czarnecki, Rafał Harchala, Norbert Karwowski, Michał Ogrodziński, Filip Rataj. Testowanie odbyło się w dniach 15 – 18 grudnia 2015 r. Ocenie poddano 43 piwa, 1 dostarczone piwo nie zostało sklasyfikowane z powodu niezgodności z kategoriami konkursowymi. Wyniki: kategoria: piwo świąteczne 1. Świąteczne, Marcin Filipiak, 20,65 2. Świąteczne, Mateusz Matwiejczuk, 19,90 3. Koźlak majowy ciemny, Jerzy Bednarz, 18,30 kategoria: niemiecki weizen 1. Hefeweizen, Marcin Filipiak, 20,55 2. Hefeweizen, Mateusz Matwiejczuk, 19,80 3. Weizen NZ-CZ, Borys Dyczko, 17,60 kategoria: piwo jasne górnej fermentacji 1. West Coast IPA, Szymon Szewczyk, 22,95 2. American IPA, Andrzej Czapski, 21,50 3. Session IPA, Maciej Lebiecki & Przemysław Kołtunowicz, 20,90 kategoria: stout 1. American Stout, Mateusz Matwiejczuk 21,25 2. Russian Imperial Stout, Karol Bąkowski & Mariusz Pacek 20,90 3. Chocolate Stout, Jakub Bielecki & Piotr Domański 19,20 Grand Prix i nagrodę główną zdobywa piwo: West Coast IPA, Szymon Szewczyk, 22,95 Komisja postanowiła wyróżnić dwa piwa: 1. Chocolate Stout, Jakub Bielecki & Piotr Domański, za niesamowitą pianę, o ciemnoczekoladowej barie i konsystencji ptasiego mleczka, 2. Black IPA, Kostas Bimtsas (piwo nieklasyfikowane), za wyborne walory smakowe. Pełna lista wyników stanowi załącznik do protokołu.
 5. Info na dzisiaj: wpłynęło 48 piw, najwięcej na PA, najmniej pszenic. Trzy kategorie już stestowane, ostatnia w piątek wieczorem. Nowość: na Spotkaniu Piwowarów w najbliższa sobotę obecna będzie Marusia, która poprowadzi prezentację multimedialną pt. "Od piwowara domowego do własnego browaru rzemieślniczego". Przekonajcie się czy to droga przez mękę czy raczej czysta sielanka... Emotikon wink Dodatkowo w ten wieczór w BIAŁA DAMA Multipubodbędzie się oficjalna pra-premiera najnowszego Piwa z Marusią - Suite IPA z Warsztat Piwowarski. Piwo na rynku pojawi się dopiero w Święta, a u nas możecie się go napić już w ten weekend.
 6. Jako przedstawiciel organizatorów wyjaśniam (w porządku odwrotnym do wpisów w temacie): 1. Warunki konkursu nie zmieniają się. Co pewien czas podawane są informacje uzupełniające, ale jak na razie z pierwotnych ustaleń pewnemu doprecyzowaniu uległy konkursowe kategorie. 2. Kategorie są wyznaczone po to, aby ... Mamy wrażenie, że każdy, nawet początkujący piwowar jest w stanie odróżnić podstawowe style i nie trzeba mu tego rysować. Logicznym następstwem jest dostosowanie piwo konkursowych do kategorii. 3. jak ktoś zabuli 15 zł, to może załapać się na piwo, którym będą częstowali piwowarzy. Nie należy się z tego tytułu ani koszulka, ani obiad. Kategoria klientów piętnastozłotowych przewidziana jest dla osób, nie będących piwowarami, a chcących zobaczyć, o co chodzi. 4. Konkurs nie jest na gębę. Jest ogłoszenie, podpisane przez głównego organizatora, którym jest Multipub Biała Dama. Są podane zasady oceny, terminy dostarczenia piw, kategorie i inne podstawowe informacje. Pewnie błędem jest, że nie zamieściliśmy tutaj wszystkiego, ale nikt z nas nie jest aktywnym uczestnikiem tego portalu. Sądzę jednak, że skorzystanie z publicznych informacji na fejsie lub zadanie pytania majlem czy telefonicznie w dzisiejszych czasach nie jest przedsięwzięciem przerastającym możliwości użytkowników piwo.org. Natomiast jeśli chodzi o papierologię, to ograniczamy ją do absolutnego minimum - uważamy, że formalizacja zabawy jest niewskazana. Jeśli ktoś czuje się rozczarowany brakiem biurokracji, to trudno. Dzisiaj zamieściłem dodatkowe informacje o spotkaniu piwowarów. Wklejam w całości: Jak wynika z programu, główna część spotkania piwowarów to półotwarta impreza w godzinach 15.00 - 18.00, które odbędzie się w Białej Damie. Dla osób, które będą chciały kontynuować spotkanie, polecam nocleg w Domu Wycieczkowym OSiR przy ul. Śląskiej 37. Miejscówka znana starym kocurom, bywalcom Świdnickiej Giełdy Piwnej, choć obiekt jest całkowicie przebudowany. Pokoje dwu- i trzyosobowe z łazienkami, standard schroniskowy, na miejscu kuchnia i świetlica. Będzie ognisko w przypadku ładnej pogody. rezerwacje: http://www.osir.swidnica.pl/obiekty/dom-wycieczkowy Rezerwacje proszę dokonywać samodzielnie, a nas o poinformowanie, kto zamierza zostać na nocleg, abyśmy mogli się przygotować na najgorsze :-) PS. Ewentualne pytania najlepiej pchać mailem na adres: multipub.bialadama@gmail.com , lub zamieszczać na fejsbuku.
 7. Nie rozumiem, po co. Czy jakikolwiek inny styl ma takie ograniczenie? Monachijski w Strzegomiu i Niemczy. Przed Browamatorem sklep założył Michał Grossmann. Dostępne w 1990 r. chmiele polskie to Lubelski, Nadwiślański, Estera, Lomik, Tomyski, Nortern Brewer, Brewers Gold, Marynka, Izabella. Używane były w browarnictwie chmiele importowane, czeskie i jugosłowiańskie.
 8. Ograniczanie się do realiów 1990 r. przy tworzeniu stylu o naprawdę szerokich możliwościach wydaje mi się niecelowe. Piwo warzono w Polsce setki lat, więc przyjmowanie jako bazy początku lat dziewięćdziesiątych jest niezrozumiałe. Wąskie wyznaczenie parametrów ogranicza możliwość eksperymentowania, a także wyklucza z konkursów polskie ale o niewielkich odchyleniach surowcowych. Uważam, że parametry stylu powinny być poszerzone: - jako słód podstawowy powinien być uwzględniony słód pale ale (bardzo jasny słód pilzneński to stosunkowo nowy wynalazek) - baza surowców dodatkowych powinna być rozszerzona o słód wiedeński i monachijski, a także o słód pszeniczny i zboża pokrewne pszenicy, np. orkisz. - chmiele wszystkie uprawiane w Polsce (choć trzeba mieć na względzie, że wszystkie pochodzą z odmian zagranicznych, niemieckich i czeskich.) Parametry: Gęstość początkowa: 11 - 13°Blg Goryczka: 25 - 45 IBU Gęstość końcowa: 2 - 3.5°Blg Kolor: 2 - 20 SRM Alkohol objętościowo: 3%-5.5%
 9. Z tym Lomikiem to rzeczywiście jakaś kicha, wszyscy sprzedawcy podają w opisie, że był używany do piwa grodziskiego i nie przyszło mi do głowy, żeby to sprawdzić. Żywy dowód, jak bezkrytycznie powiela się rózne bzdury i tworzy z nich prawdę.
 10. Raczej nie. Od rejestracji do rozpowszechnienia upraw mija kilka lat. Gdzieś widziałem informację, że Lubelski rozpowszechnił się w połowie lat siedemdziesiątych. Ale mniejsza z tym. W kilkusetletniej historii piwa grodziskiego czas narażenia go na chmiel Lubelski jest nieznaczny. Podstawą był chmiel wielkopolski, wyprowadzony w XVII w. z chmielu czeskiego, oraz chmiel śląski (np. ziębicki).
 11. Jakoś na to nikt nie zwrócił uwagi - podstawą były chmiele wielkopolskie (nowotomyskie). Jedyna odmianą, istniejącą jeszcze na rynku, jest Lomik. Lubelski jest odmianą zbyt młodą, aby miała jakieś większe znaczenie, pojawił się w ostatnich latach istnienia tego piwa. Druga rzecz, to barwa - ja pamiętam grodzisza ciemniejszego, niż na zdjęciu w linku z postu 68. Zbliżony był barwą do współczesnego, bardzo jasnego lagera.
 12. Sądząc z obrazków, jest on tylko okopcony z wierzchu.
 13. Kolejny irytujący błąd. W zakładce "notatki" utrudnione są poprawki w tekście. Po wpisaniu jednego znaku kursor skacze na koniec wprowadzonego tekstu.
 14. Dzięki za odpowiedź, jesteście po prostu wspaniali.
 15. Błąd w BT 2.0.1 Gdy w zakładce "dodatki" otwieram bazę dodatków i wybieram cokolwiek, do tabeli wpisuje się losowo inny dodatek, np. wybieram Aji Amarillo (pierwsze na liście), w tabeli pojawia się Apricot. Tak jest ze wszystkimi, a rozrzut jest stały dla każdego dodatku. system Windows Vista.
 16. Zaimportowałem i pojawiły się błędy. W bazie piw trzy warki pojawiły się dwukrotnie, przy czym jedne z tych podwójnych były uszkodzone (niekompletne dane). W bazie chmieli nie zaimportowało mi dla odmiany kilku chmieli, które miałem wpisane ręcznie. Przy okazji zauważyłem, że sortowanie w bazach danych zależy od wielkośći litery, którą zaczyna się nazwa - najpierw są surowce, których nazwy zaczynają się wielką literą, a później te zaczynające się małą. Jakby przy jakiejś okazji udało się wywalić cholernie irytujące trzecie miejsce po przecinku, byłoby chyba wszystkim lżej.
×
×
 • Create New...