Jump to content

Krzysztof63

Members
 • Content Count

  16
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

509 profile views
 1. Jest jakiś prosty sposób na import danych z Brewtarget 1.2.4 do 2.3.0 ? Jakoś nic mi nie wychodzi.
 2. Informuję, że metryki dla piw konkursowych będę opracowywał najwcześniej po 4 stycznia 2016 r., więc zainteresowanych proszę o uzbrojenie się w cierpliwość.
 3. Wyniki 1. Świdnickiego Konkursu Piw Domowych Oceny dokonała komisja w składzie: Krzysztof Czarnecki, Rafał Harchala, Norbert Karwowski, Michał Ogrodziński, Filip Rataj. Testowanie odbyło się w dniach 15 – 18 grudnia 2015 r. Ocenie poddano 43 piwa, 1 dostarczone piwo nie zostało sklasyfikowane z powodu niezgodności z kategoriami konkursowymi. Wyniki: kategoria: piwo świąteczne 1. Świąteczne, Marcin Filipiak, 20,65 2. Świąteczne, Mateusz Matwiejczuk, 19,90 3. Koźlak majowy ciemny, Jerzy Bednarz, 18,30 kategoria: niemiecki weizen 1. Hefeweizen, Marcin Filipiak, 20,55 2.
 4. Info na dzisiaj: wpłynęło 48 piw, najwięcej na PA, najmniej pszenic. Trzy kategorie już stestowane, ostatnia w piątek wieczorem. Nowość: na Spotkaniu Piwowarów w najbliższa sobotę obecna będzie Marusia, która poprowadzi prezentację multimedialną pt. "Od piwowara domowego do własnego browaru rzemieślniczego". Przekonajcie się czy to droga przez mękę czy raczej czysta sielanka... Emotikon wink Dodatkowo w ten wieczór w BIAŁA DAMA Multipubodbędzie się oficjalna pra-premiera najnowszego Piwa z Marusią - Suite IPA z Warsztat Piwowarski. Piwo na rynku pojawi się dopiero w Święta, a u nas może
 5. Jako przedstawiciel organizatorów wyjaśniam (w porządku odwrotnym do wpisów w temacie): 1. Warunki konkursu nie zmieniają się. Co pewien czas podawane są informacje uzupełniające, ale jak na razie z pierwotnych ustaleń pewnemu doprecyzowaniu uległy konkursowe kategorie. 2. Kategorie są wyznaczone po to, aby ... Mamy wrażenie, że każdy, nawet początkujący piwowar jest w stanie odróżnić podstawowe style i nie trzeba mu tego rysować. Logicznym następstwem jest dostosowanie piwo konkursowych do kategorii. 3. jak ktoś zabuli 15 zł, to może załapać się na piwo, którym będą częstowali piwowar
 6. Nie rozumiem, po co. Czy jakikolwiek inny styl ma takie ograniczenie? Monachijski w Strzegomiu i Niemczy. Przed Browamatorem sklep założył Michał Grossmann. Dostępne w 1990 r. chmiele polskie to Lubelski, Nadwiślański, Estera, Lomik, Tomyski, Nortern Brewer, Brewers Gold, Marynka, Izabella. Używane były w browarnictwie chmiele importowane, czeskie i jugosłowiańskie.
 7. Ograniczanie się do realiów 1990 r. przy tworzeniu stylu o naprawdę szerokich możliwościach wydaje mi się niecelowe. Piwo warzono w Polsce setki lat, więc przyjmowanie jako bazy początku lat dziewięćdziesiątych jest niezrozumiałe. Wąskie wyznaczenie parametrów ogranicza możliwość eksperymentowania, a także wyklucza z konkursów polskie ale o niewielkich odchyleniach surowcowych. Uważam, że parametry stylu powinny być poszerzone: - jako słód podstawowy powinien być uwzględniony słód pale ale (bardzo jasny słód pilzneński to stosunkowo nowy wynalazek) - baza surowców dodatkowych powinna być ro
 8. Z tym Lomikiem to rzeczywiście jakaś kicha, wszyscy sprzedawcy podają w opisie, że był używany do piwa grodziskiego i nie przyszło mi do głowy, żeby to sprawdzić. Żywy dowód, jak bezkrytycznie powiela się rózne bzdury i tworzy z nich prawdę.
 9. Raczej nie. Od rejestracji do rozpowszechnienia upraw mija kilka lat. Gdzieś widziałem informację, że Lubelski rozpowszechnił się w połowie lat siedemdziesiątych. Ale mniejsza z tym. W kilkusetletniej historii piwa grodziskiego czas narażenia go na chmiel Lubelski jest nieznaczny. Podstawą był chmiel wielkopolski, wyprowadzony w XVII w. z chmielu czeskiego, oraz chmiel śląski (np. ziębicki).
 10. Jakoś na to nikt nie zwrócił uwagi - podstawą były chmiele wielkopolskie (nowotomyskie). Jedyna odmianą, istniejącą jeszcze na rynku, jest Lomik. Lubelski jest odmianą zbyt młodą, aby miała jakieś większe znaczenie, pojawił się w ostatnich latach istnienia tego piwa. Druga rzecz, to barwa - ja pamiętam grodzisza ciemniejszego, niż na zdjęciu w linku z postu 68. Zbliżony był barwą do współczesnego, bardzo jasnego lagera.
 11. Sądząc z obrazków, jest on tylko okopcony z wierzchu.
 12. Kolejny irytujący błąd. W zakładce "notatki" utrudnione są poprawki w tekście. Po wpisaniu jednego znaku kursor skacze na koniec wprowadzonego tekstu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.