Jump to content

bukszpan

Members
 • Posts

  6
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Kontakt

 • Imię
  Tomek

Piwowarstwo

 • Miasto
  Ćmińsk; Kielce

Recent Profile Visitors

660 profile views

bukszpan's Achievements

 1. Używam tych tańszych, i mają one jednak pewna wadę. Zakrętki potrafią być odrobinę nieszczelne. Widzę że te z Biowinu różnią się właśnie zakrętką. Jeśli więc byłaby szczelniejsza, ale tego nie wiem oczywiście, to moim zdaniem warto by wtedy wydać te 30 złotych więcej.
 2. Robiłem coś takiego, choć nie w celach piwnych. Przypomina to w efekcie trochę rzadszy kisiel. Nie za bardzo widzę jak to można by przefiltrować. Ja na szczęście nie musiałem. Tak na teraz polecałbym zacieranie w worku. Myślę ze to mogłoby rozwiązać problem z filtracją.
 3. Jeśli ma alkohol to się nada. Choć niezbyt to mocne jest, dużo więc serca z tego nie będzie. :>
 4. Ja dodam że bardzo dobrze działały w dość niskiej temperaturze, 11-12°C. I to zarówno piwo o średnim ekstrakcie, 11 i 12 BLG, jak i dosyć wysokim, 18 BLG. Choć w tym ostatnim przypadku do fermentora poszła cała gęstwa z wcześniejszego piwa.
 5. Najlepsze ma świecie wykorzystanie pudełka po cygarach.
 6. Polecę również kilku autorów. Na początek klasyk, którego niestety nikt tu jeszcze nie wymienił, czyli Roger Zelazny. Dla fanów SF „Pan światła” się nada. Czytać tylko w tłumaczeniu Piotra Cholewy, wydawnictwo ISA. Niezwykła opowieść o kolonizacji pewnej planety. Dla lubiących Fantasy Polecam cykl o książętach Amberu. (Polecam zwłaszcza pierwszy pięcioksiąg: Dziewięciu książąt Amberu; Karabiny Avalonu; Znak Jednorożca; Ręka Oberona; Dworce Chaosu. Drugi jest już niestety trochę gorszy.) Ze współczesnych autorów FS polecam: Peter Watts i jego Ślepowidzenie, historia pierwszego kontaktu. Paolo Bacigalupi, jego powieść Nakręcana dziewczyna i zbiór opowiadań wydało w jednym tomie wydawnictwo MAG Ted Chiang: Pisze tylko opowiadania i chyba każde dostało Hugo lub Nebulę Po polsku wydał go chyba Solaris w zbiorku pod tytułem Siedemdziesiąt dwie litery. na zachętę wkleję jeszcze listę opowiadań które są w nim razem ze zdobytymi przez nie nagrodami: * Wieża Babilonu - NEBULA; nominacja HUGO; * Zrozum - nominacja HUGO; * Dzielenie przez zero; * Historia twojego życia - NEBULA; STURGEON Award; LOCUS; nominacja HUGO; * 72 litery - nominacja HUGO, SFINKS; * Ewolucja ludzkiej nauki; * Piekło to nieobecność Boga - NEBULA; HUGO; LOCUS; * Co ma cieszyć oczy; * Co z nami będzie; * Kupiec i wrota alchemika - NEBULA; HUGO; * Wydech - HUGO; LOCUS. I to by było, na razie przynajmniej, na tyle.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.