Skocz do zawartości

rudzik

Members
 • Zawartość

  7
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. rudzik

  Pierwsze rozlewanie i wątpliwości.

  A mogę przyżądzić wcześniej roztwór cukru który doleję do całości, zamiast sypać po łyżeczce do każdej butelki ? Jeśli tak to w jakich proporjach to zrobić ?
 2. rudzik

  Pierwsze rozlewanie i wątpliwości.

  Spoko, tak zrobię. Wyciągnąć wężykiem to co jest na górze czy przpuścić całość przez filtr ?
 3. rudzik

  Pierwsze rozlewanie i wątpliwości.

  Ups, następnym razem będe miał to na uwadze. Mam jakąś możliwość wybrnięcia z tej sytuacji ?
 4. rudzik

  Pierwsze rozlewanie i wątpliwości.

  Ale przecież na dnie jest osad którego mam uniknąć. Więc jak to jest ? Czegoś nie rozumiem ?
 5. rudzik

  Pierwsze rozlewanie i wątpliwości.

  Guma wcale Ci się nie dziwię że powaliło. Ale skoro mam rozbić to przez dekantację to ten kranik wydaje mi się całkiem bez sensowny i wolał bym go nie mieć niż martwić się że np się rozszczelni. Wielkie dzięki Panowie rozwialiście moje problemy. Jak mogę Wam jakieś plusy powstawiać to to zrobię. i jeszcze jedno pytanie. Piwo które nastawiłem to =%2F163929%2F164395%2F183095&sortuj=kod"]Scottish Heavy jaka ilość cukru będzie do niego najlepsza ?
 6. Dokładnie tydzień temu nastawiłem swoje pierwsze piwo z brewkita. Dzisijaj nadszedł czas na rozlewanie i własnie uświadomiłem sobie że mam kilka wątpliwości. Po wpisaniu kilku fraz w różnych miejscach internetu nie znalazłem dopowiedzi, więc zawitałem na forum Pierwsze moje pytanie dotyczy kranika który jest umieszczony na samym dole mojego fermentatora. Do czego włąściwie on słóży skoro przy rozlewaniu muszę uważać aby nie zmącić osadu który jest na samym dole ? Jak w takim razie mam tego dokonać. I czy zamiast dodawać pół łyżeczki cukru do każdej butelki nie lepiej będzie dodać glukozy, czy jest jakaś różnica ?
×