Skocz do zawartości

Wajcha

Members
 • Zawartość

  1052
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Wajcha

 • Urodziny 11.12.1982

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Pixie i Dixie
 • Rok założenia
  2013
 • Liczba warek
  0
 • Miasto
  Leszno

Kontakt

 • Imię
  Mateusz

Ostatnie wizyty

3060 wyświetleń profilu
 1. Polecam kolegę lewatywa.
 2. Dzięki za wysyłkę. Chmiele odebrałem.

  Jaki poziom %aa dla Amarillo ?

 3. 22-23.06.2018 - Grodziski Konkurs Piw Domowych

  Kategoria Grodziskie 1. Maciej Palusiński, Joanna Mitek, 40,9 pkt. 2. Łukasz Nowak, 33,1 pkt. 3. Szymon Pioterek, Mateusz Dworniczek, 32,4 pkt. (decydowały tzw. małe punkty u poszczególnych sędziów) 4.Sławomir Zakrzewski, 32,4 pkt. 5. Maciej Taberski, 30 pkt. 6. Robert Gumieniak, 29,7 pkt. 7. Konrad Jakubik, 28,4 pkt. 8. Karol Okoń, 25,9 pkt. Kategoria Wariacja na temat Grodzisza (piwo laureata uwarzymy za niespełna rok na kolejne Piwobranie) 1. Maciej Palusiński, Joanna Mitek, 41,9 pkt. Piwo grodziskie z dodatkiem tymianku. Uwarzymy je razem z laureatami na kolejne Piwobranie 😉 2. Robert Gumieniak, 37,4 pkt. Piwo grodziskie z liściem kaffiru i pędami sosny. 3. Michał Przywecki, 34 pkt. Piwo grodziskie z sokiem rabarbarowym. 4. Łukasz Zych, 33,9 pkt. Piwo grodziskie leżakowane z płatkami z beczki po sherry. 5. Szymon Jankowiak, 32,3 pkt. Piwo grodziskie ze słowem wędzonym torfem oraz wędzoną herbatą. 6. Andrew Becker (USA) 31,4 pkt. Piwo grodziskie z samodzielnie dymionym słodem. 7. Jacek Stachowski 28,4 pkt. Piwo 10,5 plato fermentowane drożdżami belgijskimi Trappist High Gravity. Nagroda specjalna komisji byłych pracowników Browaru w Grodzisku Ex aequo: Maciej Taberski i Robert Gumieniak
 4. 22-23.06.2018 - Grodziski Konkurs Piw Domowych

  Gdzie będzie można oglądać relację?
 5. Zachęcam wszystkich do odwiedzenia warsztatów prowadzonych przez Daniela. Dzięki jego wiedzy założyłem bank u siebie. Na drożdżach które dostałem od Daniela uwarzyłem z Szymonem Pioterkiem tegoroczne Grand Prix Wrocławskiego Konkursy Piw Domowych.
 6. Gratuluję wszystkim uczestnikom, Dziękuję organizatorom za przygotowanie konkursu.
 7. Indukcja pod warzenie

  Gastronomiczne płyty indukcyjne mają 3,5 kW i nadają się do zwykłych instalacji domowych 230 V.
 8. W alchemiku są WLP644 Saccharomyces "bruxellensis" Trois i można je namnożyć powyższą techniką.
 9. keg cornelius bez odpowietrznika

  Spokojnie możesz ja skrócić.
 10. Jak zabrać się do Kegowania?

  No i problem rozwiązany.
 11. Jak zabrać się do Kegowania?

  Kiedyś szukałem ale nie znalazłem nic w przystępnej cenie.
 12. Jak zabrać się do Kegowania?

  Możesz wykręcić jedna część i dokupić manometr i wkręcić go w miejsce łącznika. Albo nie kupować tylko wykręcić go z drugiej części. Taśma teflonowa uszczelni połączenie.
 13. keg cornelius bez odpowietrznika

  Możesz kupić końcówkę John Guest musisz tylko uważać żeby Ci piwo nie cofnęło się do węzą co2. Ogólnie nie rozumiem czemu ludzie tak demonizują złączki pin lock i brak zaworu bezpieczeństwa. Po pierwsze nie ma możliwości pomylić szybko-złączek bo nie da się ich założyć na odwrót. Sam od dawna używam takich kegów i jestem zadowolony. Jeżeli ktoś obawia się że keg może wybuchnąć z powodu za dużego ciśnienia to musi pamiętać o tym że jest jeszcze zawór bezpieczeństwa na reduktorze.
 14. keg cornelius bez odpowietrznika

  Dokładnie ja tak samo robię albo upuszczam gaz na szybko-złączce gdzie jest nakręcony króciec z wężem.
×