Jump to content

tibek

Members
 • Content Count

  555
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

tibek last won the day on July 30

tibek had the most liked content!

4 Followers

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Warszawski Browar Praski
 • Rok założenia
  2013
 • Liczba warek
  91
 • Miasto
  Warszawa

Kontakt

 • Imię
  Artur

Recent Profile Visitors

819 profile views
 1. "Twoje zgłoszenia" -> Akcje -> ikonka z młotkiem
 2. Czy ktoś może potwierdzić deklarowaną tolerancję na alkohol 7.5%? Wydaje się za niska na prawdziwą.
 3. Ja dałem trochę więcej, bo 400. Na olx trzeba szukać wyprzedaży z lokali gastro.
 4. Elektryczna tylko indukcja, ceramiczna ma zbyt małą sprawność. Są gastronomiczne o mocy 3.5kW (to max co mają te na 230V), np taka: https://stalgast.com/kuchenka-indukcyjna-o-mocy-3500-w Jeszcze dużego (50L) garnka na niej nie używałem, ale na małym (30L) na połowie mocy miałem rolling boil.
 5. Tu https://academic.oup.com/femsyr/article/16/1/fov107/2467713 tak piszą:
 6. Dokładniej pomiędzy ścianą a błoną, więc nie 100% na zewnątrz. Do tego występuje też inwertaza wewnątrzkomórkowa. Co prawda się nie znam ale się wypowiem Skoro ekspresja genów kodujących inwertazę zależy od stężenia glukozy w środowisku, a do tego drożdże wykazują preferencję glukozy względem fruktozy to wyjaśnienia obserwowanego fenomenu (wiele osób o tym mówi, więc może coś w tym być) dopatrywałbym się w zmuszaniu drożdży do przełączania trybów pracy jeśli muszą same inwertować: jest sacharoza, produkujemy inwertazę, działa powoli bo optimum temperaturowe ma wyżej, w międzyczasie dożeramy cukry złożone, pojawia się glukoza i fruktoza, to zaprzestajemy produkcji, bierzemy się za zjadanie glukozy. Kończy się glukoza, to produkujemy enzymy (nie mam pojęcia jak bardzo stabilne są), w międzyczasie przekąszamy fruktozę i ew. wracamy do większych cukrów i tak wkoło. Taka moja hipoteza na tę chwilę.
 7. Też miałem 'przerwę' w warzeniu (pojawienie się dziecka) - w 2017 walnąłem raptem 4 warki, w 2018 niewiele lepiej. Słody leżały w suchej piwnicy (a było tego sporo zapasów), chmiele nieotwierane w zamrażarce. Odpaliłem na początku tego roku amerykańce ze zbiorów 2013/2014 do chmielenia na zimno i było spoko. Słody z 'best before' w 2015/2016 też były grane - spadek wydajności o 5-7pp, pH zacieru w okolicach 5.3 przy celowaniu w 5.6. Konkursu na tym nie wygrasz, ale jako piwo codzienne spokojnie da radę.
 8. IMHO to świadczy o tym, że pracuje, lecz powoli - dodałeś pożywki i kwasów, przelałeś - to spowodwało wydzielanie się dwutlenku węgla, który wziął się z fermentacji. Spróbuj znowu pobujać i zobacz czy nowa porcja się wydziela.
 9. Też obstawiam nieszczelność. Ewentualnie jeśli "miód praktycznie wcale" nie bąbluje, ale jednak bąbluje, to fermentacja trwa, tylko znacznie wolniej niż w winie obok.
 10. https://www.vlb-berlin.org/en/publications/specialist-publications/kunze Jedyne 170 ojro, z czerwca br
 11. z przewodności TDS: 250 so4: 14 mg 10 cl 2.7 na 17,4 Całkiem bezpłciowa (nie licząc sodu i magnezu) ta Twoja woda. Jak koledzy wyżej pisali - rozważyłbym sole wapnia, także do zbicia pH jeśli będziesz miał za wysokie.
 12. Z brewing elements tę o chmielach można sobie imho darować.
 13. Gdzie znajdę "opis jak co roku"? Przejrzałem ogłoszenie o Mikołajkowych z paru poprzednich lat i znalazłem jedynie niedziałający link
×
×
 • Create New...