Jump to content

PiwowarDemon

Members
 • Content Count

  26
 • Joined

 • Last visited

5 Followers

About PiwowarDemon

 • Birthday January 23

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Domowy Browar Demon
 • Rok założenia
  2012
 • Liczba warek
  15
 • Miasto
  Gdańsk, wcześniej Toruń

Kontakt

 • Imię
  Bartosz
 • Strona www
  http://malepiwko.wordpress.com

Recent Profile Visitors

336 profile views
 1. @tajleR Dzięki za transakcję! Chłodnica dotarła bardzo szybko, jest w świetnym stanie, pasuje idealnie. Już zmontowana i przetestowana na razie "na sucho", ale wszystko jak najbardziej w porządku. Jutro planuję warzyć, o ile dojedzie do mnie kurier z surowcami. Już nie mogę się doczekać Pozdr!
 2. Spotykamy się raz w miesiącu, oraz na bitwach piwowarów. Najbliższa bitwa odbędzie się 4 lipca. Jak masz chęć to wpadnij, zapisz się tylko na wejściówkę pod adresem pokey2@wp.pl A spotkanie piwowarów będzie pewnie jakoś w drugiej połowie lipca.
 3. Kolejne spotkanie piwowarów w najbliższy czwartek (18 kwietnia) o godzinie 19.00 oczywiście w Degustatorni!
 4. Luzem, zdekantowałem piwo, a chmieliny przerzuciłem do słoika. Chmieliny w słoiku zalane były resztką piwa i pachniały ładnie, ale jak z wierzchu zlałem piwo, to zapach już nie był taki przyjemny. Postanowiłem nie ryzykować. Następnym razem zamrożę, albo użyję od razu. Nie polecam trzymać w lodówce. Najlepiej w dniu rozlewu zrobić nową warkę i od razu wykorzystać chmiel.
 5. Własnie dzisiaj warzę. Wczoraj chmiel pachniał ładnie, dziś już wyczuwam pewne niepokojące aromaty. Nie będę ryzykował. Następnym razem faktycznie zamrożę.
 6. Prawdę mówiąc chciałem dosypać też trochę świeżego chmielu na wszelki wypadek, ale w sumie jak to zrobię to nie dowiem się, czy eksperyment się powiódł. Drugą wątpliwością jest to, czy chmieliny po prawie tygodniu od rozlewu będą jeszcze dobre do użycia. Trzymam je w lodówce, pachną i smakują ok, więc raczej nic się z nimi złego nie dzieje, zresztą chmiel chyba się szybko nie psuje.
 7. Ja z kolei w środę zlałem z cichej AIPA i zabutelkowałem, a chmieliny z dry hoppingu wlałem do sloika i wstawiłem do lodówki. Jutro lub pojutrze zamierzam wykorzystać je do chmielenia na goryczkę stoutu. Jak myslicie, czy to dobry pomysł? Chmieliłem granulatem.
 8. Z S-04 jakoś sobie poradziłem, podzieliłem saszetkę na dwie, uwodniłem i fermentacja ruszyła ostro, więc chyba będzie ok. W razie czego mógłbym odkupić saszetkę US-05, jeśli to nie problem. W razie czego będę się kontaktował.
 9. Dokonałem ostatnio błędnego zamówienia, kupiłem słodu na dwie warki stoutu i dwie warki AIPA, a zamówiłem tylko po jednej saszetce drożdży. Wiecie może, czy gdzieś w Gdańsku można kupić takie drożdże? Nie chce mi się znów bawić w zakupy internetowe i płacić za wysyłkę dwóch saszetek, a potrzebuje ich dosyć pilnie. A może ktoś ma nadmiar takich drożdży i chętnie by odsprzedał?
 10. Chciałbym jeszcze raz podziękować wszystkim za przybycie, świetne spotkanie i fajne piwka. Frekwencja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania, ilość "próbek" również Na szczęście każdemu jako tako udało się wyjść o własnych siłach i z uśmiechniętą facjatą. Ja dziś leczę się swoim grodziszem, który mnie eleganciutko postawił na nogi. Dla piwowarów fejsbókowiczów wrzucam link do grupy pomorskich piwowarów: http://www.facebook....roups/beerwars/ Mam wielką nadzieję, że to nie było jedyne takie spotkanie, i że uda nam się co jakiś czas coś takiego uskuteczniać. Sprawa jest rozwojowa, widać dużo chęci w Narodzie, więc widoki na przyszłość są bardzo ciekawe. Pozdrawiam i do zobaczenia!
×
×
 • Create New...