Jump to content

Krzysztoń

Members
 • Posts

  130
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar u Krzycha
 • Rok założenia
  2013
 • Liczba warek
  160
 • Miasto
  Rudniki w Wielkopolsce

Kontakt

 • Imię
  Krzysztof

Recent Profile Visitors

806 profile views

Krzysztoń's Achievements

 1. Jeśli chodzi o dolniaki, to po zrobieniu zapomnieć na 4-5 tygodni. Później dolniaka można zlać na cichą, najlepiej do mniejszego wiadra (leroy merlin- 21 litrów) i zapomnieć na kolejne minimum 4-5 tygodni. Później zgodnie ze sztuką.
 2. Pyry to u nos, ale nie na Dolnym Ślunsku 😂
 3. Trzymaj lagera minimum 4 -4,5 tygodnia na burzliewej ( 8-10 st.C), później lagerowanie (im bliżej 0 st C. tym lepiej) min.5-6 tygodni, nie ma co się spieszyć, 2-3 dni przed butelkowaniem podnieś temperaturę do 10-15 st.C. 50% moich warek, to lagery, więc wierz mi, to się sprawdza. Dodam jeszcze, że z refermentacją nigdy nie miałem problemu, na początku mojego piwowarstwa do refermentacj dodawałem drożdży, ale szybko tego zaniechałem, ale lagerom daję ok. 3 miesiące na nagazowanie.
 4. Mój ulubiony lager: Pilzneński 6,5 kg, carapils 0,7 kg. 62 st.C -30min, 72 st.C.-35 min, wygrzew 78 stC. Chmiel: Magnum 20g, marynka 25g gotowane 45 minut lubelski 35g gotowane 15 minut, lubelski 35g na koniec gotowania. Jest to przepis na ok. 42 litry, (w butelki idzie u mnie 39,5-40 l) blg 11,5 ibu 30. Na 20 litrów koniecznie dwie saszetki drożdży.
 5. Jak zacieranie szło w okolicach 70 st.C, to tam drożdże nie mają już co jeść.
 6. Dlatego nie powinno się przeprowadzać fermentacji w wiadrach z kranem. Albo cieknie, albo jakaś infekcja. Zainwestować 25 złociszy w wiadro bez dziury, może kolejnego piwa nie będzie trzeba wylewać.
 7. Dzięki porównywarce, na ostatnich zakupach zaoszczędziłem ok. 30 zł i taką kwotą mogę wspomóc. Ale wolałbym to przelać na konto, bo nie mam paypal, i raczej zakładać nie będę.
 8. W34/70 są ok. Sam robię na nich lagery. Jeżeli myślisz, że lager domowy będzie podobny do tzw. tyskacza, to jesteś w błędzie. Tyle, że dobrego lagera wbrew pozorom wcale nie tak łatwo uwarzyć.
 9. Przelewaj i trzymaj na balkonie tak długo jak pozwolą na to temperatury. -2 może jeszcze być, -10 to jednak za niska temperatura. Wstawienie lagera do mieszkania na miesiąc za bardzo nie ma sensu, bo co to za leżakowanie w ok.20 st C? Jak pisał Anteks (pozdrawiam, trzeba by w końcu się poznać) drożdże już wszystko pewnie zjadły, więc wg mnie lepiej zabutelkować niż trzymać w mieszkaniu.
 10. Z miesiąc temu skorzystałem po raz pierwszy z porównywarki no i kopara mi opadła. Jak trzeba to też się dorzucę, bo warto.
 11. Cześć. W partii słodu kupionego wiosną miałem pełno kiełków. Pomyślałem że to wypadek w pracy słodowni. Partia kupiona miesiąc temu ma wydaje mi się jeszcze więcej tego paskudztwa. Też ktoś z Was zaobserwował kiełki w tym słodzie? No i pytanie, czy kiełki wpływają na jakość piwa? Piwo warzone z wiosennej partii nie odbiegało jakoś od moich wcześniejszych piw, ale jestem ciekawy, co o tym sądzicie.
 12. US-05, T-58, W34/70 ok. Dla mnie W34/70 kładą na łopatki s-23
 13. Moim skromnym zdaniem, paczka sucharów na 12 l brzeczki krzywdy piwu nie zrobi. Lepiej więcej, jak za mało Bałbym się użycia tej otwartej paczki do następnego piwa, ale ja to jestem wariat na punkcie dezynfekcji i wszystkiego co może zepsuć mi finalny produkt - piwo. Tyle, że moje wybicie to 38--40 l ( 12blg) więc byłoby mi żal, że z powodu pół paczki drożdży cztery skrzynki piwa poszły się gwizdać. No ale na 103 warki, tylko jedna poszła w kanał
 14. Krzysztoń

  Krzysztoń

 15. rurka nawiercona/nacięta? Otwarta rurka z obu końców, bez wiercenia i cięcia. Edytka: Tą różnicę, pomiędzy oplotem a filtratorem rurkowym widziałem na warzeniu piwa w pubie Setka. Szkoda że już tego pubu nie ma.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.