Jump to content

kolec

Members
 • Posts

  30
 • Joined

 • Last visited

About kolec

 • Birthday 08/12/1987

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2013
 • Liczba warek
  10
 • Miasto
  Kraków

Recent Profile Visitors

778 profile views

kolec's Achievements

 1. kolec

  kolec

 2. kolec

  Naprawa emalii

  http://technicqll.pl/index.php/pl/produkty-mobile/preparaty-chemiczne/102-emalia-zaprawkowa Rzuć okiem na kartę bezpieczeństwa (ta ikonka z MSDS). Raczej nie jest to środek przeznaczony do kontaktu z żywnością. Dzięki za odpowiedź. Czytałem tą kartę ale wydawało mi się, że dotyczy ona ciekłych jeszcze składników. Zadzwoniłem więc do producenta do laboratorium: racja, nie nadaje się ona do spożywki. Jest ona na bazie żywic i dwóch składników epoksydowych. Ogólnie produkty tego typu nie nadają się do kontaktu z żywnością. Pan z laboratorium wyjaśnił mi to w ten sposób, że w domowych warunkach jest praktycznie niemożliwe idealne wymieszanie dwóch składników i weryfikacja tego. Zawsze w mieszance minimalnie przeważa jeden składnik. Trochę wyrwałem się przed szereg i zacierałem już w tym garnku emalii użyłem do utwardzenia otworu na kranik i zrobiłem z niej taką obwódkę. Po zacieraniu emalia się trzyma ale co teraz z piwem?? W kanał?
 3. kolec

  Naprawa emalii

  Ostatnio w markecie budowlanym natrafiłem na taką emalię zaprawkową: https://www.budujesz.pl/technicqll-emalia-zaprawkowa-epoksydowa-20g-4g-na-blistrze-p-805-50936/. W instrukcji jest napisane, że jest odporna na zasady, kwasy oraz jej zakres temperatur to od -40C do 100C. Zastanawiam się czy mogę ją wykorzystać do naprawy swojego kociołka lidlowego, w którym tylko zacieram. Jak sądzicie? Jest bezpieczna dla zdrowia?
 4. Przeglądając zdjęcia w necie zauważyłem, że chyba mojemu reduktorowi czegoś brakuje, mianowicie zawleczki w zaworze. Podsyłam zdjęcia:http://www.piwo.org/gallery/album/752-reduktor/
 5. Witam! Mam następujący problem. Przy dokręcaniu śruby membraną, CO2 zaczyna uciekać przez zawór bezpieczeństwa. Nic się nie dzieje gdy śruba jest maksymalnie wykręcona. Wystarczy, że lekko wkręcę i już uruchamia się zawór. Co może być nie tak? Z góry dzięki za pomoc i radę?
 6. Zauważyłem, że niektóre termostaty mają oznaczenia na przekaźniku 5A/15A 250VAC albo 20A 125VAC. Jak je porównać? Który z nich jest "bardziej wytrzymały"(podpięcie lodówki)?
 7. Cyfrowy termostat W1209 13,90zł : http://allegro.pl/cyfrowy-termostat-w1209-50c-110c-i6425381667.html Czas realizacji 24h
 8. Chciałbym uzyskać efekt opisywanego przez TomX'a 'piernika w płynie'
 9. Jakich dokładnie słodów karmelowych (strzegom) powinienem użyć: 1. Karmelowy jasny 30 czy 150 ? 2. Karmelowy ciemny 300 czy 600 ? Dzięki!
 10. Dzięki za odpowiedź. Zostawię sobie tą mieszankę i będę wydzielał na przyszłe Saisony
 11. Cześć, Przed śrutowaniem odmierzałem ilość słodu. Miałem odmierzyć 2,7 kg słodu pilzneńskiego, teraz zorientowałem się że w tym 2,7 kg, 1kg to słód zakwaszający :(Chciałem uwarzyć Saisona według receptury http://www.wiki.piwo.org/Saison,_Dorota_Chrapek_(dori). Pojemność mojego gara to 30 L. Da się coś jeszcze z tym zrobić? Zawsze mogę dokupić słodu i odmierzać z mojej nowej mieszanki to 0,1 kg wiedząc że słód zakwaszający stanowi ok 30%. Co radzicie?
 12. Cześć, Ma ktoś z Was ustawienia sprzętu dla kociołka z Lidla? Zacieranie robię w kociołku natomiast warzę w 40l garnku emaliowanym na gazie. Nie mam pojęcia jak się zabrać za konfigurację sprzętu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.