Jump to content

andrzej.b

Members
 • Content Count

  261
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Młyński Browar Domowy
 • Rok założenia
  2012
 • Liczba warek
  60 i rośnie
 • Miasto
  Oświęcim

Kontakt

 • Imię
  Andrzej
 • Komunikator
  47177685

Recent Profile Visitors

823 profile views
 1. Tak mam ustawione parametry sprzętu. Jeżeli wprowadzę np. 4 litry martwej przestrzeni to program nie zmniejsza ilości wody do wysładzania. Np. bez martwej przestrzeni 24L na początek i 13 wysładzanie z martwa przestrzenią 28L na poczatek i 13 wysładzanie
 2. Witam Odświeżę trochę temat. Mam klon cobry czyli Royal i maiłem problemy z wydajnością ale chyba wynika to z ustawienia sprzętu. Jeżeli w parametrach sprzętu nie ustawie martwej przestrzeni to stosunek słodu do wody mam 3/1 w BS3 i przy wadze słodu 7,2 to woda na początek jest podana 22,3 litra a wysładzanie 20 litrów przy 30 litrowej brzeczce więc jest OK. Jednak po uwzględnieniu martwej przestrzeni około 4,5 litra to się wszystko rozjeżdża. BS3 podaje większą ilość wody na początku lecz nie zmniejsza przy wysładzaniu oraz w BS3 gęstość początkowa też się nie zmienia. Jak to ustawi
 3. W zakładce sprzęt masz Graihfather, a to chyba to samo co Cobra, oraz podobne klony.
 4. Przekopiowałem dane z BS2 zrobiłem aktywacje i wszystko hula . Temat zamknięty.
 5. Tyko, że chciałem już go zainstalować na nowym komputerze.
 6. Witam mam pytanie czy po zainstalowaniu BS3 mam podmienić plik beersmith z katalogu dokumenty aby nie stracić danych z BS2 i czy to zrobić po spolszczeniu BS3, czy nie ma to znaczenia?
 7. Witam. Czy ktoś używa kotła Royal RCBM-40N, a na pewno tak to czy może powiedziec jaką ma wydajność. Robiłem na nim dopiero 3 warki i pierwsza wydajność 67% więc jak na sprawdzenie sprzętu po zakupie to do przyjęcia 2-ga nie podaję bo był mój błąd przy wysładzaniu bo poszło za dużo wody, lecz 3 którą robiłem i chciałem wykorzystać gęstwę po pszeniczniaku to to porażka 50% tak mi wyliczył BS a piwo robiłe w/g przepisu https://www.wiki.piwo.org/Weizenbock,_Adam_Wróbel_(pieron) Nadmieniam,że nie zmieniałem grubości śrutowania chociaż miałem wrażenie, że jak demontowałem śrutownik po ś
 8. Ktoś kiedyś pytał o wersje zabudowaną. Sterownik i zasilacz mieszczą się elegancko w obudowie KM35.
 9. Możesz spokojnie użyć. Słoik do lodówki i 2 dni a drożdże osadą na dnie.
 10. A może od razu na bogato https://www.expondo.pl/royal-catering-kociol-warzelny-40-l-lcd-10010891
 11. Odświeżę troche temat bo też się przymierzam do fermentora z nierdzewki, lecz na stożkowe nie puszcza budżet. Kolega Vettis podesłał zdjęcia swojego fermentora z płaskim dnem. Czy używacie takich garów i jak one zdają egzamin . Widzę na zdjęciu, że ten gar jest trochę przerobiony bo wmontowano zawór na dole i górze. Na dole to proste żeby grawitacyjnie przelać, lecz co ma za zadanie górny zawór. Czy te zawory są wspawywane czy przykręcane.
 12. Ostatnio do startera dodalem cukier 1l wody 10 dg cukru i na mieszadle 2 dni i brzeczka 16 BLG ruszyla po 24 h a drożdże były 3 m-ce po terminie, lecz boje się że piwo bedzie miało posmaki bimbrowe więc myślałem o glukozie.
 13. Witam. mam do zrobienia starterek litrowy a tu pech - brak suchego lub płynnego ekstraktu. Dać zamiast niego glukozę, czy zwykły cukier, bo nie che mi sie bawić z wysładzaniem słodu.
 14. andrzej.b

  andrzej.b

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.