Jump to content

Dziajl

Members
 • Content Count

  142
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Dziajl

 1. Dziajl

  Dziajl

 2. Witam, Aplikacja jest ciągle poprawiana. Zachęcam do dalszych testów. M.in nowa możliwość dodawania zdjęć z warzenia. - bezpośrednio podczas tworzenia receptury, a także z poziomu edycji. Udostępniając recepturę poprzez link bezpośredni czy też QR kod - zdjęcia także są wyświetlane. Aplikacja znajduje się pod adresem: http://piwo.sobgwo.vot.pl login: test hasło: test123 Zachęcam do testowania oraz zgłaszania sugestii i ewentualnych znalezionych błędów.
 3. www.piwo.sobgwo.vot.pl - możliwość dodawania zdjęć

 4. Powinno bez problemu dać się wpisać Po ilu [min] możesz wpisać 0 -> wtedy chmielenie jest tak długo jak określony czas gotowania, jeżeli chcesz dodać chmiel na zero minut w polu Po ilu [min] wpisujesz wartość taką samą jak w czas gotowania.
 5. Ja jednak potrzebuje książkę.
 6. Witam, jest ktoś w posiadaniu książki The Everything Homebrewing Book: All you need to brew the best beer at home http://www.amazon.co...d/dp/1605501220 oraz książki Designing Great Beers
 7. Jak najbardziej możliwe, tylko ja to mam taką koncepcję że jak już wpiszesz konkretne parametry, to aplikacja podsunie CI w jaki stylu się mieścisz. Czyli to co wpisałeś pod jaki styl sie kwalifikuje. Myślę że za jakiś czas taka funkcjonalność się pojawi.
 8. Chodzi ci o tą na różowym tle z informacją co trzeba uzupełnić? Czy o te niebieskie pojawiające się dymki?
 9. Witam, tak więc aplikacja jest już na ukończeniu - bardzo proszę o opinie, sugestie, zgłaszanie znalezionych błędów oraz wszystko co to może pomów w dalszym rozwoju aplikacji. Zwracam się także z prośbą, aby po zapoznaniu się z aplikacją wypełnić powyższa ankietę. Z góry serdecznie dziękuję. Gorąco zachęcam do korzystania. Aplikacja znajduje się pod adresem: http://piwo.sobgwo.vot.pl login: test hasło: test123
 10. Witam, Zwracam się do Was z prośbą o rzucenie okiem na moją aplikację. Potestujcie, sprawdźcie, wszelkie komentarze, sugestie, znalezione błędy itp będą dla mnie cennymi informacjami. Zachęcam do testów Proszę zgłaszać w tym wątku lub na prv. Baza surowców jest jeszcze w fazie dodawania - na razie tylko chmiele są w całości uzupełnione. Aplikacja poprawnie działa na przeglądarce Google Chrome -> znalezione błędy w innych przeglądarkach bardzo proszę zgłaszać - zostaną naprawione. http://kohana-marek.esy.es/ Dla tych którzy nie chcą się rejestrować: login: test hasło: 123123
 11. Mnie nie chodzi o gotowe rozwiązanie tylko sposób w jaki to rozwiązać.
 12. Witam, chciałbym dowiedzieć się w jaki sposób można obliczyć przybliżone wartości początkowego ekstraktu w [blg], na podstawie, ilości zasypu, objętości planowanej warki, oraz wydajności warzelni. Wiem że można by to tak bardzo przybliżyć i dla 20l, zasypy 5 kg = OG 12 blg. Być może ma ktoś jakiś inny dokładniejszy przelicznik uwzględniający wydajność warzelni.
 13. Dzięki właśnie o coś takiego mi chodziło.
 14. Chciałbym zapytać o kolory słodów. Potrzebuję przedziały w danej skali + mniej więcej przybliżony kolor np w reprezentacji heksadecymalnej (np #660033) lub rgb (np [201,162,191]). Czy ktoś się z takim czymś zetknoł? Lub ewentualnie proszę o nakierowanie w jaki sposób mogę samodzielnie stworzyć taką tablicę kolorów. Miało by to wyglądać mniej więcej tak: EBC 1-2 -> rgb(229,190,001) 3-5 -> rgb (228,160,016) Proszę o jakieś sugestie.
 15. Witam, mam już podwaliny pod aplikację, wszystkich chętnych zapraszam do testowania, na razie nie ma jeszcze wielu funkcjonalności ale tak: - rejestracja + logowanie użytkownika - dodawanie parametrów, oraz surowców - tworzenie własnych surowców Bardzo proszę o wszelkie sugestie - na ten moment najbardziej cenne będą te na temat czego jeszcze brakuje w dodawaniu surowców tak aby receptura była jak najbardziej pełna i elastycznie mogła dostosować się do każdej tworzonej warki. Aplikacja będzie sukcesywnie otrzymywać nowe funkcjonalności o których będę informować w tym wątku. Aplikacja na ten czas wyświetla się prawidłowo w przeglądarce chrome - ale niedługo zostanie to naprawione dla innych przeglądarek. http://kohana-marek.esy.es/ dla tych którzy nie chcą się rejestrować login: test hasło: test123
 16. Może ktoś polecić jakiegoś rzetelnego i profesjonalnego stroiciela pianin? W internecie jest dużo różnych ofert, ale chciałbym kogoś wypróbowanego, bo byle jak nastroić to można nawet samodzielnie. Najlepiej okolice Tychów.
 17. 1. Chciałbym zapytać was jakie macie sugestie co do zapisywania w recepturze słodów z uwzględnieniem temperatury, rodzaju zacierania itp. Mianowicie chodzi o to jakie rodzaje zacierania uwzględnić i jak to połączyć z temperaturami żeby łatwo i intuicyjnie można było korzystać. 2. Jakie parametry receptury interesują was najbardziej, a jakie mogły by być opcjonalnie. Ja proponuję jak poniżej: Czy czegoś jeszcze wam brakuje? Parametry: - Styl - Objętość warki - sprzęt na jakim warzymy - metoda zacierania - wydajność warzelni - data warzenia - całkowity czas gotowania Opcjonalne parametry: - temp zadania drożdży - temperatura fermentacji, - data zakończenia fermentacji - czy fermentacja cicha Jestem ciekaw waszych sugestii. PS. Na ten moment mniej więcej roboczo interfejs prezentuje się jak na poniższym screenie - wszelkie uwagi i sugestie mile widzanie
 18. Czas na kolejne pytanie. Tym razem chciałbym poznać wasze sugestie co do użycia chmielu. Lista: - gotowanie - na zimno - do zacierania Czy macie pomysł na jeszcze jakieś inne opcje albo lepsze nazwy?
 19. Tak właśnie robię - ale może ktoś czasami podsunie jakiś dobry pomysł, lub sugestię - jestem otwarty. Czasem warto poznać opinie innych i znaleźć ten złoty środek - do tego dążę.
 20. Bardzo podoba mi się pomysł - możesz bardziej sprecyzować na jakich parametrach warki najbardziej Ci zależy?
 21. Witam, tak więc aplikacja jest już na ukończeniu - bardzo proszę o opinie, sugestie, zgłaszanie znalezionych błędów oraz wszystko co to może pomów w dalszym rozwoju aplikacji. Zwracam się także z prośbą, aby po zapoznaniu się z aplikacją wypełnić powyższa ankietę. Z góry serdecznie dziękuję. Gorąco zachęcam do korzystania. Aplikacja znajduje się pod adresem: http://piwo.sobgwo.vot.pl login: test hasło: test123 EDITED Witam, próbuję stworzyć aplikację umożliwiającą w łatwy sposób komponowanie receptur dla piw domowych. W związku z tym chciałbym zapytać Was o kilka kwestii. Zapewne wraz z rozwojem aplikacji pytania będą się nasuwać i postaram się zadawać je własnie w tym temacie. Mile widziane są wszelkie sugestie i spostrzeżenia. Na początek chciałbym zapytać o: 1.) Jakie parametry są dla Was interesujące jeżeli chodzi o słód (poza nazwą, barwą, ilością słodu wraz z jednostką kg/g, ) Czy np typ słodu jest potrzebny (jasny, ciemny, wędzony itp) - zwykle zawiera się w nazwie. 2.) W jaki sposób używacie słodu? chodzi o kategorie np. na początku zacierania, po jakimś czasie itp 3.) Wszelkie inne sugestie związane z słodem a zapiskami w recepturze.
 22. Czy takie brązowe można wykorzystac do piwa?
×
×
 • Create New...