Jump to content

Mapak

Members
 • Content Count

  152
 • Joined

 • Last visited

3 Followers

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Habrew
 • Rok założenia
  2012
 • Miasto
  Zadupie piwowarskie

Kontakt

 • Imię
  Andrzej

Recent Profile Visitors

1129 profile views
 1. Szukam przerobionego kega na kadź zacierno-warzelną, najlepiej z mieszadłem.
 2. Na filmie widać że kociołek stoi na fajnej podstawce z nogami z czego to jest, u mnie w zestawie nie ma? Bo to nie jest w zestawie, tak samo jak łyga. Pisz do ARES'a na YT.
 3. Jeżeli będziecie chmielić w hop spiderze, to po schłodzeniu podstawiacie go pod kran i tyle w temacie.
 4. @@Marcin Wojtczuk, wąż ogrodowy 1/2" (ile potrzebujesz) szybkozłączka do węża 1/2" opaska slimakowa 10-16mm -2x przyłącze do kranu 1/2" Odkręcasz wylewkę z kranu kuchennego, podłączasz przyłącze w to miejsce, do niego wpinasz węża dopływowego z zamocowaną na nim szybkozłączką.
 5. @@sirBartek, Nie bardzo, Lepiej kasę wydać na gar >50l. i zrobić tuning pod kocioł zacierno-warzelny.
 6. A o tym samym wałkuje się od 2 stron. Pozdrawiam.
 7. Ludzie, pytacie o jedno i to samo.
 8. @@repcak92, Za 50 nie kupisz nierdzewki, naturalnie budżetówka. Torba filtracyjna 15x15x35cm wchodzi w środek chłodnicy z kociołka, Nic wyciągać nie trzeba. Kilka postów wcześniej wrzucałem zdjęcie.
 9. Co do śrutowania nieprawda. Śrutuję w zakresie rozsądku bardzo drobno. Nic się nie zatyka, jeżeli masz tym problem, to najpierw wsyp grubszą część , a potem drobniejszą z maką. Jeżeli chodzi o plastikową łyge, to jak najbardziej daje radę, nawet przy maksymalnym zasypie. Warto tutaj wspomnieć jaki ten zasyp jest max, bo w wersjach v2 jest dłuższa rurka w koszu, co pozwala mieć więcej ziarna bez przykrycia zatyczki. Z resztą się zgadzam. Bazooka nie daje rady, ale można zrobić hop spider za ok 50 zł robiąc zakupy w PL, nie u Azjatów.
 10. 8/2017 AMERICAN WHEAT 19 marca 2017 SKŁAD pilzneński - 2,5 kg. pszeniczny- 2,5 kg. prażona pszenica - 0,15 kg. Citra - 25 g. Amarillo - 10 g. Simcoe - 10 g. FM52 Amerykański Sen ZACIERANIE + WYSŁADZANIE 4:1 20 l. wody 58° C - 10' Modyfikacja kwasem mlekowym 80% do pH-5,5. 68° C - 70' + 9 l. wody GOTOWANIE 60' Citra - 10 g. 45' Amarillo - 10 g. Hop Stand - Citra - 15 g. Hop stand - Amarillo - 10 g. DANE 22 litry o gęstości 11,5 Blg. FERMENTACJA BURZLIWA I CICHA - 8 dni, (17°C - 19°C) 1,7 Blg. BUTELKOWANIE Cukier biały - 133 g. 22 l.
 11. @@Artur Milczarczyk, liczba po plusie oznacza ile wody użyłem do wysładzania.
 12. @@Zdrawko, ja zrobiłem żytnie z ponad 60% zasypem, więc z pszenicą nie będziesz miał problemu.
 13. Po pierwszej warce uważam że zbijanie się złoża to najwiekszy problem do rozwiązania na tym sprzęcie. Zacierałem tylko 4.5kg, 55% słod pszeniczny i pomimo dławienia pompki, złoże zrobilo się betonowe i musiałem przy wysładzaniu ciąć nożem i wzruszać mieszadłem. Wyszło mi 20L 9.5 BLG z 4.5kg więc bardzo słabo, wprawdzie słody miały 6-9 miesięcy ale problem to chyba głównie mały kontakt słodu z brzeczką przez zbytnie zagęszczenie złoża. Poeksperymentuję z 100% zasypem jeczmiennym, różne proporcje słodu do wody, różne strategie użycia pompki i łyżki, szyszka chmielowa do zacieru - zobaczymy jaka będzie wydajność i jak poprawi się szybkość wysładzania. Słód trzeba sypać powoli i od razu mieszać. Pierwsze kilka lirów dobrze odlać do garnka i wlać z powrotem do kociołka, aby to co przeszło przez kosz nie zatrzymało pompki.
 14. Mapak

  Witajcie !

  Cześć. Życzę warek bez infekcji.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.