Jump to content

anatom

Members
 • Content Count

  39
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

anatom last won the day on April 19

anatom had the most liked content!

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2008
 • Miasto
  Pszczyna

Kontakt

 • Imię
  Mateusz
 • Strona www
  www.fabrykadetali.pl

Recent Profile Visitors

514 profile views
 1. anatom

  Cześć

  Bardzo dobrze że zaczynasz od razu od zacierania. Powodzenia
 2. Cynk a nie ocynk. Ocynkowane czyli z powłoką cynku. Cynk reaguje z kwasem dlatego nie nadaje się do kontaktu z brzeczka. Żadne naczynia z blachy ocynkowanej nie mogą posiadać atestu do wody pitnej.
 3. Dzięki wszystkim za pomoc. PiwoLab wrzuciłeś fajny temat z tym skraplaczem. Nie pomyślałem o tym przy budowie całej instalacji jednak z drugiej strony chyba by mi było szkoda wybicia żeby zmieścić w garze jeszcze to ustrojstwo. Ostatecznie zmontowałem odciąg mechaniczny tuż nad garem, czyli to co wykluczyłem na początku Efekt bardzo dobry - zero pary w pomieszczeniu, wszystko idzie w wyciąg. Podczas warzenia da się spokojnie wysiedzieć w pomieszczeniu i co najważniejsze nic się nie skrapla na suficie. Parametry wentylatora kanałowego nie są jakieś powalające ale w tej cenie i średnicy chyba wybrałem dobrze. Wentylator EBERG fi150 o takich parametrach. Pracuje zadowalająco cicho. Przepływ powietrza: 530/410 m3/h Prędkość: 2550/1850 obr./min. Poziom hałasu: 33/29 dB Taki wpis bardziej dla potomnych co będą szukali rozwiązań z wentylacją.
 4. Tonę słodu to Ci sprzeda większość słodowni bezpośrednio. Ponadto na pewno Castle Malting, który ma duży wybór słodów specjalnych, nie wiem jak z Weyermannem najwyżej uderzysz do Browamatora.
 5. Załóżmy że będę miał otwarte okno w łazience, gdzie warze i otwarte drzwi z łazienki i gdzieś tam otwarte okno żeby był przeciąg. Da to coś?
 6. Wentylator jest wyłączony - spalony silnik - i jak uchylne okno to ciągnie powietrze. Każdy komin ciągnie powietrze grawitacyjne. Edit- może trochę źle się wyraziłem. Nie wiatraczek tylko wentylator zamontowany na kominie w ścianie jak w każdej łazience. Wentylator ma spalony silnik i zasysa powietrze tylko grawitacyjne tzn powietrze wlatuje przez okno i wylatuje przez wentylator do komina.
 7. Mam tam taki wiatraczek który ciągnie grawitacyjne. W trakcie warzenia mam uchylone okno (na prawo od sterownika). Ten system widać nic nie daje. Kupię najmocniejszy wentylator fi 150 bo taki mam otwor. Liczę na to że to pomoże.
 8. Witam, gotuję ok 70l brzeczki i taka sytuacja (patrz zdjęcie) że pary jest tyle że później kapie z sufitu. Komin mam na przeciwleglej ścianie od sterownika. Jakie rozwiązanie byście doradzili do odciągu pary? Zamontowanie odciągu tuż nad garem nie wchodzi w grę. Pytanie czy jakis wentylator naścienny osiowy to wyciągnie. Będzie ze 2 metry od gara. Ewentualnie wentylator + kolanko skierowane w stronę gara tuż pod sufitem ale też będzie z 1,5 metra do gara. Doradzcie.
 9. Ok. Pozwolę sobie zacytować oryginalna wiadomość z forum. Nie sprawdzałem czy to działa bo nie warzyłem od tego czasu. Po następnej warce to potwierdzę. Just hit the set button (The current pwm percentage will show that its using in auto mode) and then hit and hold the green manual button for 3 seconds until the light comes on... Then use the blue arrow key to scroll to the digit you want to change to set your manual % value and hit set... Setting the temp is fairly easy hit the blue scroll arrow button to scroll to the digit you want to change than the up or down arrows to adjust the value and then hit "set" (yellow button.) The red (SV) digits are your desired temp set point or desired pwm % depending on the mode your in. Potwierdzam: działa
 10. Po auto tuningu działa jak należy. Mam jeszcze jedno pytania. Jak w mypin TD4 ustawić poziom mocy grzałki? Chciałbym, po doprowadzenie do wrzenia, ustawić moc np na 70%. Chyba jest taka możliwość? Dziękuję Edit: dobra już wiem, Amerykanie pomogli niezwłocznie
 11. Ja mam sodę która leży swobodnie w lodówce i mierzy po prostu temperaturę otoczenia fermentora w lodówce.
 12. Tak jak mówisz, zbyt mocno chłodzi i u mnie przy takiej histerezie jak 0.5 włączało się grzanie i lodówka wariowala. Teraz mam ustawione na 1.5C i wydaje mi się że nie ma to wielkiego znaczenia dla fermentujacej brzeczki a uruchomione chłodzenie nie przekroczy wartości histerezy i sterownik nie załącza grzania. Być może lepsze byłoby zastosowanie PIDa do sterowania który dokładniej ''wceluje'' w zadaną wartość.
 13. Ja mam witrynę po Zywcu, ta szyba jest bardzo gruba i nie powoduje większych strat ciepła. Jeśli pracuje cały miesiąc to do prądu mam + 20-30 PLN. Mam stc 1000 z możliwością grzania. Taka witryna jest dość głośna i jeśli ma stać w domu to najlepiej w części daleko od sypialni salonu. Ja swoją mam w garażu. Zimą 5c latem 25c i staram się dostosowywać fermentacje do temp otoczenia. Jeśli ustawiasz chistereze na 0.2C to będzie działać prawie non stop. Uważam nie ma sensu tego robić że względu na słaba przewodniosc cieplną tworzywa fermentorow. Jeśli temp w lodówce spadnie o 1 czy 1.5c a za 2 minuty wzrośnie o 1.5c to drożdże w fermentorze tej zmiany nie odczują.
 14. Polecam Szron Łódź. Gruba blach, dobrze trzyma ciepło i są w dobrej cenie w porównaniu z konkurencją. Rzuć okiem i weź pod uwagę.
×
×
 • Create New...