Jump to content

anatom

Members
 • Content Count

  55
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

anatom last won the day on September 10

anatom had the most liked content!

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2008
 • Miasto
  Pszczyna

Kontakt

 • Imię
  Mateusz
 • Strona www
  www.fabrykadetali.pl

Recent Profile Visitors

587 profile views
 1. Mam chłodnicę zanurzeniową z której nie korzystam. Jak chcesz to mogę Ci sprzedać. To jest taka jak w sklepie Twój Browar ta za 170 zł z tego co pamiętam. Zaproponuj cenę i się dogadamy.
 2. Oczywiście robię zawsze coldcrash i nie odfiltruj piwa do ostatniej kropli ale do wiadra/kegu nic się nie przedostaje. Mogą być obawy przed natlenieniem jednak w piwach chmielonych na zimno które schodzą szybko nie zauważyłem utlenienia.
 3. ja stosuję taki filtr https://www.jula.pl/catalog/wypoczynek/lodzie-i-mariny/pompy-lodziowe/akcesoria/filtr-wody-650240/
 4. Pozostaje Ci chyba tylko kupić: keg, butlę CO2, niezbędne węże, reduktor do gazu i nalewak przeciwciśnieniowy domowej roboty lub gotowy beergun.
 5. Po kalibracji w 22C wskazuje prawidłowo w każdej temperaturze więc jest ok. Wcześniej miałem tak że po skalibrowaniu w ok 20C rozjezdzal się przy temp ok 70C i odwrotnie - jak skalibrowalem w 70C to źle wskazywał w temp pokojowej. Wymieniłem pt100, przeczyscilem gniazda itd i teraz po kalibracji w 22C wskazuję już dobrze w każdej temperaturze.
 6. Poodpinalem wszystko i powpinalem od nowa. Wymieniłem też pt100. Co prawda dalej pokazują +3C za wysoko ale skalibrowalem je z dwoma innymi termometrami w 22C i na szczęście w 70C wskazują prawidłowo. Nie rozjezdza się o te 10% jak wcześniej. Tak że dzięki. Mogę zacierać😃 P. S jakie masz Pidy jeśli można spytać? Co myślisz o tych z Mypin z aliexpres?
 7. Na wejściu do pidow jest 110,7 110, 7 i 111,1
 8. Mam możliwość korekcji temp. jak ustawie dobrze dla 20C to rozjezdza się przy 70C i odwrotnie. Sprawdzę oporność.
 9. Ciężko powiedzieć. Na kablu nie ma info, a nie mam żadnej dokumentacji. Kupiony był cały zestaw: czujnik sonda i kabel. https://s.click.aliexpress.com/e/mORAWc4C Przy czujniku jest wejście 3PIN a do sterownika są wejścia 4 pinowe. Może tutaj trzeba pokombinować. Nie jest tak że jakby było źle podłączone to by wcale nie działało?
 10. Czołem, używam PID z MyPIN model TA4. Do niego podłączony czujnik temperatury PT100. Problem jest taki że mocno rozjeżdża się temperatura pomiaru z tą jaka jest rzeczywiście. W temperaturze pokojowej zawyża o ok 3C. Przy temperaturach zacierania rozjeżdża się już o ok 6C. Widać że zakres tolerancji ma ok 10% to jest zbyt dużo. Dokumentacja TA4 pokazuje że dokładność wynosi 0,2%. Czujnik PT100 klasa B dokładność według dokumentacji w granicach +- 0,5C. W czym może być problem?
 11. Podziel sobie te 100g chmielu na trzy porcje - 60 minut, 15 minut i 0 minut. Z jakiegoś powodu pewnie wszedłeś w posiadanie Mosaica i wiesz że najlepiej go wykorzystać do chmielenia na ostatnie minuty gotowania. Piwo w butelkach powinno się nagazować w tydzień-dwa. Skorzystaj z kalkulatora nagazowania żeby nie przesadzić. Możesz chmielić np tak: 30g Palisade na 60 min 20g Palisade + 10g Mosaic na 15 min 40g Mosaic na 0 min
 12. Witaj, chciałem to zarezerwować: 8. Zestaw połączonych grzałek elastycznych. Ja używałem do lodówki fermentacyjnej w zimie - 30zł
 13. Witaj, piękny zestaw na początek, wszystko uporządkowane, dużo miejsca. Zapowiada się dobrze. Jak planujesz zacieranie to nie czekaj tylko zacieraj od razu. Powodzenia
 14. Podobno jest ban na eksport starsana do krajów UE. Możliwe że UK ma jakieś wyłączenie bo w tamtejszych sklepach ciągle jest dostępne. edit: raczej ban na import nałożony przez UE.
×
×
 • Create New...