Jump to content

anatom

Members
 • Content Count

  410
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  11

anatom last won the day on August 2

anatom had the most liked content!

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2008
 • Miasto
  Pszczyna

Kontakt

 • Imię
  Mateusz
 • Strona www
  www.fabrykadetali.pl

Recent Profile Visitors

1437 profile views
 1. Czyli chce zrobić klasycznego hermsa. Wejdź na Katalog browarów herms użytkowiników tego forum oraz na http://www.theelectricbrewery.com/ tam znajdziesz dużo pomysłów i inspiracji. Fałszywe dno wystarczy, nie musisz nic więcej dodawać. Jakie grzałki? To zależy jak szybko chcesz podgrzewać wodę/brzeczkę. sprawdź kalkulator
 2. Polecam metodę którą opisał @jkx6 środek z chlorem na drugi dzień spłukać i umyć wodą i przejechać czymś dezynfekującym np. starsanem.
 3. Tak mają w regulaminie w razie W. Zazwyczaj 3-4 dni i zamówienie masz u siebie.
 4. Ja mam weżownicę na złączki z tego pierwszego linku z ali https://a.aliexpress.com/_dXvm9m4 Wszystko działa jak należy, nic nie przecieka itd.
 5. To są takie złączki do skręcania. Szukaj pod hasłem weldless bulkhead
 6. Ad 2 gary 50l zazwyczaj mają fi 400mm ale fałszywe dno musisz wyciąć z dokładnością +0/-1mm więc musisz fizycznie zmierzyć garnek przy dnie. Ad 1 nie za bardzo rozumiem pytanie. W hermsie podlinkowana część to wężownica i służy do podgrzewania płynącej w niej brzeczki w czasie zacierania, a nie do chlodzenia. Edit: garnki 50l mają NOMINALNIE zazwyczaj 400mm średnicy ale zawsze trzeba zmierzyć ile mają realnie.
 7. Dać radę to da tylko pytanie na ile to będzie wydajne. W mojej opinii i z mojego doświadczenia 2,5 kW do operowania 50 litrami wody w piwowarstwie to jest słabo. Czas podgrzewania z 30 do 100C zajmuje około 90 minut kalkulator Sam używam grzalek 5,5 kW i robię warki 40-60l i to jest w sam raz. Szybkość podgrzewania jest dla mnie zadowalająca, wrzenie brzeczki mogę ustawić od słabego do intensywnego w zależności co potrzebuję i co na pidzie ustawię. Taki warnik jako podgrzewacz samej wody do wysładzania to ok. Ustawiam na początku zacierania wodę do wysładzania i po godzinie mam gotową.
 8. Nie miej nam tego za złe. Każdy się zastanawia co Ty sprzedajesz. Inny wątek może być do dyskusji ale jakiś musi bo nikt nie wie jak to dokładnie działa. Jeśli sprzedawałby urządzenie dostępne na rynku to każdy sobie może poczytać co to jest bo są informacje ogólnodostępne. W tym wypadku tak nie jest niestety i każdy się zastanawia. Chyba żebyś wszystko dokładnie opisał.
 9. Tak zwany prototyp😀 W sumie lepiej jakby sprzedający uwarzył kilka warek i napisał jak to działa, ile słodu wchodzi, czy dno kosza się nie urwało, ile mikronów ma kosz, czy przepuszcza brzeczke, itd.
 10. Emalia słabo trzyma temperaturę. Musisz co 15 minut, zamieszać całość, sprawdzić temperaturę i podgrzać bo pewnie spadła o 2-3 stopnie.
 11. Do ilu to w końcu odfermentowało? Do 12,5 blg czy 7,3 blg?
 12. W takim razie jaką mamy korzyść z PIDa na rzecz zwykłego sterownika? Skoro nie ma różnicy to po co wydawać niepotrzebnie kasę na PID, który kosztuje kilka razy więcej niż zwykły STC1000 i zagłębiać się w jego ustawienia?
 13. Nie jestem szpecem od elektroniki ale wyczytałem, i przyjąłem za pewnik bo gość pisał dość przekonująco, że steromwiki PID nie nadają się do układów sprężarkowych. Sprężarka w lodówce musi mieć określone przerwy w pracy a pid spowoduje że będzie pracowała znacznie dłużej niż powinna bez przerwy. Zaczynając nie na pełnej mocy i kończąc też nie na pełnej mocy działania. Lodówka będzie działać ale jej żywotność będzie dużo krótsza niż przy sterowaniu on/off. Bardzo popularny jest Stc1000 i Inkbird działające on/off. Edit: jak masz odfermentowanie 83% dla US05 to możesz butelkować. Jak chcesz to poczekaj że 2-3 dni ale nic nie powinno się zmienić.
 14. Ja bym lał jak jest. Nie wiesz przecie na ile gęstwa jest zdrowa. Żywotność gęstwy, zagęszczenie gęstwy, to wszystko jest nieprecyzyjnie policzone.
 15. anatom

  pompa do piwa

  W hermsie mycia jest tyle samo co w każdym innym sposobie warzenia. Pompy magnetyczne powinny być zalane cieczą. Tzn. nie zanurzone w cieczy tylko uruchamiane w momencie gdy w środku jest medium. Powinny działać cicho ale nie powinno się ich uruchamiać na sucho.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.