Jump to content

anatom

Members
 • Content Count

  36
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

anatom last won the day on April 19

anatom had the most liked content!

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2008
 • Miasto
  Pszczyna

Kontakt

 • Imię
  Mateusz
 • Strona www
  www.fabrykadetali.pl

Recent Profile Visitors

411 profile views
 1. Załóżmy że będę miał otwarte okno w łazience, gdzie warze i otwarte drzwi z łazienki i gdzieś tam otwarte okno żeby był przeciąg. Da to coś?
 2. Wentylator jest wyłączony - spalony silnik - i jak uchylne okno to ciągnie powietrze. Każdy komin ciągnie powietrze grawitacyjne. Edit- może trochę źle się wyraziłem. Nie wiatraczek tylko wentylator zamontowany na kominie w ścianie jak w każdej łazience. Wentylator ma spalony silnik i zasysa powietrze tylko grawitacyjne tzn powietrze wlatuje przez okno i wylatuje przez wentylator do komina.
 3. Mam tam taki wiatraczek który ciągnie grawitacyjne. W trakcie warzenia mam uchylone okno (na prawo od sterownika). Ten system widać nic nie daje. Kupię najmocniejszy wentylator fi 150 bo taki mam otwor. Liczę na to że to pomoże.
 4. Witam, gotuję ok 70l brzeczki i taka sytuacja (patrz zdjęcie) że pary jest tyle że później kapie z sufitu. Komin mam na przeciwleglej ścianie od sterownika. Jakie rozwiązanie byście doradzili do odciągu pary? Zamontowanie odciągu tuż nad garem nie wchodzi w grę. Pytanie czy jakis wentylator naścienny osiowy to wyciągnie. Będzie ze 2 metry od gara. Ewentualnie wentylator + kolanko skierowane w stronę gara tuż pod sufitem ale też będzie z 1,5 metra do gara. Doradzcie.
 5. Ok. Pozwolę sobie zacytować oryginalna wiadomość z forum. Nie sprawdzałem czy to działa bo nie warzyłem od tego czasu. Po następnej warce to potwierdzę. Just hit the set button (The current pwm percentage will show that its using in auto mode) and then hit and hold the green manual button for 3 seconds until the light comes on... Then use the blue arrow key to scroll to the digit you want to change to set your manual % value and hit set... Setting the temp is fairly easy hit the blue scroll arrow button to scroll to the digit you want to change than the up or down arrows to adjust the value and then hit "set" (yellow button.) The red (SV) digits are your desired temp set point or desired pwm % depending on the mode your in.
 6. Po auto tuningu działa jak należy. Mam jeszcze jedno pytania. Jak w mypin TD4 ustawić poziom mocy grzałki? Chciałbym, po doprowadzenie do wrzenia, ustawić moc np na 70%. Chyba jest taka możliwość? Dziękuję Edit: dobra już wiem, Amerykanie pomogli niezwłocznie
 7. Ja mam sodę która leży swobodnie w lodówce i mierzy po prostu temperaturę otoczenia fermentora w lodówce.
 8. Tak jak mówisz, zbyt mocno chłodzi i u mnie przy takiej histerezie jak 0.5 włączało się grzanie i lodówka wariowala. Teraz mam ustawione na 1.5C i wydaje mi się że nie ma to wielkiego znaczenia dla fermentujacej brzeczki a uruchomione chłodzenie nie przekroczy wartości histerezy i sterownik nie załącza grzania. Być może lepsze byłoby zastosowanie PIDa do sterowania który dokładniej ''wceluje'' w zadaną wartość.
 9. Ja mam witrynę po Zywcu, ta szyba jest bardzo gruba i nie powoduje większych strat ciepła. Jeśli pracuje cały miesiąc to do prądu mam + 20-30 PLN. Mam stc 1000 z możliwością grzania. Taka witryna jest dość głośna i jeśli ma stać w domu to najlepiej w części daleko od sypialni salonu. Ja swoją mam w garażu. Zimą 5c latem 25c i staram się dostosowywać fermentacje do temp otoczenia. Jeśli ustawiasz chistereze na 0.2C to będzie działać prawie non stop. Uważam nie ma sensu tego robić że względu na słaba przewodniosc cieplną tworzywa fermentorow. Jeśli temp w lodówce spadnie o 1 czy 1.5c a za 2 minuty wzrośnie o 1.5c to drożdże w fermentorze tej zmiany nie odczują.
 10. Polecam Szron Łódź. Gruba blach, dobrze trzyma ciepło i są w dobrej cenie w porównaniu z konkurencją. Rzuć okiem i weź pod uwagę.
 11. No jest. Sprawdzałem poszczególne parametry ale nie czytałem tej notatki pod ustawieniami. Faktycznie jest tam instrukcja auto tuning. Sprawdzę to i zobaczymy co wyjdzie. Na razie dzięki
 12. Patrz instrukcje P I D
 13. Nie mam ustawionych algorytmów PID, są dane na off. Ustawienia tych algorytmów powinny spowodować że sterownik tak steruję mocą grzałki że w sam raz dochodzi do zadanej temperatury i grzałka nie przegrzewa.
×
×
 • Create New...