Jump to content

flood

Members
 • Posts

  523
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2009
 • Liczba warek
  45
 • Miasto
  Warszawa

Kontakt

 • Imię
  Bartek

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

flood's Achievements

 1. Do gazu mam oryginalne JG, te zamienniki tylko na wodę/brzeczkę mam
 2. https://pl.aliexpress.com/item/Free-shipping-5pc-3-8-inch-OD-Tube-3-4-inch-Female-Straight-Quick-Connect-Aquarium/32812235476.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.MnlMFq a tu niżej jeszcze większy wybór, złączki na kilku aukcjach w sklepie https://pl.aliexpress.com/item/N32-pipe-orifice-1-4-Quick-connector/32376454309.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.9cckbb Plastik widac słabszy - ale póki co nie ma się co czepiać, testy na pusto ( bez gorącego) przeszły - no tylko tego wężyka nie mogę znaleźć
 3. Zadam pytanie w temacie złączek i węży. Mam złączki JG - oryginały i trochę od chińczyka. Wąż piwny z polskiego sklepu jest bardzo sztywny, ale pójdzie do instalacji kegi/krany. Na tych saych złączkach chcę łączyć pompki, chłodnice itd. w instalacji warzelnej - ale wolałbym miękkie wężyki. A przynajmniej nie tak sztywne jak te z IBC. Jakieś pospowiedzi gdzie kupić, bo nijak nie umiem znaleźć - skończy się chyba na wężyku 10mm
 4. Sorry - to mierzyłem a nie wiem co to za wynik, może 1,14 cala. W mm jest 28,8mm. Mierząc po grzbietach, nie płaskim. Tak, to były cale, zaspany jestem wciąż chyba;-)
 5. 11.4mm pokazuje moja chińszczyzna
 6. Mnie lewatywa dospawał gwinty 1/2 cala - ma to mam wkręcone przejściówki typu John Guest na wąż 3/8 ( i tu mam problem z zakupem pasującego), ale można po taniości kupić na króciec do węża ogrodowego - zalezy jak całe orurowanie sie projektuje. Dodam że w instrukcji montażu nowych SWEPów - równorzędnie traktowane jest podłączenie równoległe jak przeciwbieżne.
 7. Już widze że pozycja wymiennika nie ma znaczenia, bo wszędzie gdzie jest to używane w inst. CO - zawsze pionowo. Ale ma jeszcze pytanie ogólnie do wymienników i konkretnie do tego SWEP - tam jest strzałeczka - ale kierunek czego ona pokazuje. Wiem że brzeczka i woda - przeciwbieżnie, ale czy jest jakiś konkretny kierunek co w ktorą stronę?
 8. Hm,w moim BS2 całe mnóstwo dodatków. Proszę BS2.dodatki.bsmx
 9. Dziękuję. Próbowałem to jakoś w samym BS po imporcie pliku szukać.
 10. elroy - a jak tego użyć, nic nie moge znaleźć?
 11. Drożdże najłatwiej sprawdzić - starter i wiadomo. Chmiel, hermetyczny, zamrażarka - moje zdanie wcześniej. Nawet w plastikowych pudełkach w zamrażarce wiele nie stracił. Słody - największa zagadka. U mnie stały w garaży w wiadrach, temperatury od 1-ponad 30 stopni. Dokładam je do warek, tak do 15% - ale jakby nie miały wpływu na wydajność, jakby ich nie było.
 12. Po 5ciu latach chmiele w zamrażarce - zdatne do użytku. Nie wszystkie były hermetycznie zamkniete. Odejmowałem im po 30-40% - i piwa lekko przechmielone. Odejmuję teraz 20-30. Słodów 5cioletnich nie zprawdzałem, drożdże też mam do sprawdzenia.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.