Jump to content

kania_krzysiek

Members
 • Content Count

  23
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Leśny Browar
 • Rok założenia
  2012
 • Liczba warek
  ~4 hl
 • Miasto
  Końskie

Kontakt

 • Imię
  Krzysiek

Recent Profile Visitors

349 profile views
 1. Witam, w niedługim czasie planuję zrobić Koelsch-a. Jako, że zwykle robię warki powyżej 80l to chciałbym podzielić brzeczkę na 3 pojemniki i każdy zrobić na innym szczepie drożdży. Chciałbym zapytać czy nie ma ktoś gęstwy nadającej się do fermentacji takiego gatunku? Zwykle co weekend jestem w Warszawie dlatego mógłbym podjechać i odebrać. Pozdrawiam. K.K.
 2. Kapsle i do mnie wczoraj dotarły. Akcja zorganizowana na poziomie expert. Dziękuję i pozdrawiam...
 3. Ja też jestem chętny na 2000 kapsli. Jeżeli jest taka możliwość oczywiście...
 4. Sielpia nie taka straszna jak ją malujesz;) jakby się człowiek uparł to może się uda... Bywasz w moich rejonach?
 5. No cóż mam powiedzieć. Wydawało mi się, że wszystko będzie ok. Ja zawsze idę na całego...
 6. Dziękuję za podpowiedź. Postaram się wziąć wasze wskazówki pod uwagę przy najbliższym warzeniu. wasze rady są dla mnie nieocenione.
 7. Witam wszystkich, wczoraj postanowiłem uwarzyć swoją pierwszą warkę na nowo skonstruowanym sprzęcie (keg 100l z fałszywym dnem oraz mieszaniem elektrycznym). Przyznam, że nigdy nie warzyłem piwa przy zastosowaniu FD. Całość była podgrzewana na taborecie gazowym. Pierwszy symptom jaki zauwarzyłem to zapach spalenizny podczas podgrzewania do kolejnejj przerwy. Myślę sobie ok może troszkę za mocno odkręciłem gaz i płomień jest zbyt duży. Następnie filtracja i wysładzanie. Poszło to bardzo sprawnie i jestem bardzo zadowolony. W ciągu godziny odebrałem ok 93 litry brzeczki. Najgorsze było to gdy zabrałem keg do umycia. Wyciągnąłem mieszadło, usunąłem wysłodziny i fałszywe dno przekonany, że pod spodem nie będzie nic oprócz resztek brzeczki. Wyciągam FD a tu pod spodem cała masa wysłodzin a pod wysłodzinami przypalenie. Wydawało mi się, że jeśli w kegu jest FD to nie ma opcji przedostawania się słodu przez szczeliny sita. Dodam, że FD wycinane było za pomocą lasera i dopasowane do średnicy kega (jest tak dopasowane, że mam spory problem żeby je wyciągnąć). Chciałbym zapytać czy mieliście już taki problem? W jaki sposób uniknąć przypalenia w przyszłości? Dodam jeszcze, że moje mieszadło jest ok 8-10mm nad FD a jego łopatki nie są kształtowane w żaden sposób (są prostopadłe do FD). Zastanawia mnie czy nie jest to wina mieszadła które powinno podbijać słód od dna. Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek rady ponieważ chcę uniknąć przypalenia w przyszłości. Pozdrawiam. K.K.
 8. Dzięki za odpowiedź. Fidel pokieruję się Twoim pomysłem. Najpierw zrobię warkę 20 litrów a później zebraną gęstwę zadam na nową warkę. Wszystko powinno się udać. Lodówka to 10 letni Mastercook. Wydaje mi się że lodówki mają taką temperaturę. Ostatnio kupowałem nową i gdzieś to wyczytałem. Pozdrawiam K.K.
 9. Witam wszystkich, po przerobieniu swojego domowego browaru i zwiększeniu wybicia do 90l chciałbym jako warkę testową na nowym sprzęcie przyrządzić coś dolnej fermentacji. Po przeglądaniu forum i czytaniu wielu receptur zdecydowałem się na Czeskiego Pilsa zrobionego przez WiHuRe (Browar Czarny Ryś). http://www.piwo.org/topic/5480-browar-czarny-rys/page__st__200#entry191187 Chciałbym uwarzyć 80l przez co podzieli mi się ta ilość na 3 fermentatory. Jako drożdży planuję użyć Wyeast XL 2278 Czech Pils. Tutaj nasuwa się moje pytanie. Czy jest możliwość zadania jednych drożdży (z jednej paczki) do 3 fermentatorów? Czy jest jakiś sposób rozmnożenia drożdzy przed zadaniem? Mam też wolną lodówkę i chciałbym przechowywać piwo podczas fermentacji w lodówce, z tego co wiem to w takim urzadzeniu temperatura utrzymuje się na poziomie 4 st. C. CZy zbyt niska temperatura nie zahamuje bądź nie zatrzyma fermentacji? Nie chcę, żeby zmarnowała mi się taka ilość piwa dlatego wolę zapytać bardziej doświadczonych piwowarów. Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam K.K.
 10. Błąd, czy moc będzie większa zależy od konstrukcji silnika w/w stwierdzenie jest prawdziwe tylko w przypadku podnoszenia napięcia dla tego samego silnika. Nię będę się kłócił gdyż nie jestem specjalistą w tym temacie ale to co piszesz wydaje się być prawdziwe.
 11. 1. co to znaczy "dużej"? 2. dlaczego uważasz, że silnik na 24V się nie spali (bo moc może mieć taką samą a nawet mniejszą)? BTW, moje mieszadło miesza 7,5 kg słodu na luzie, a ma 12V silnik. Ad.1 Dużej (dla mnie) to oznacza z zasypem ok 25 kg słodu. Ad.2 Wydaje mi się, że przez to że jest zasilane większym napięciem. automatycznie wzrasta moc. (P=UxI)
 12. Witam, w związku z tym, że rozbudowuję swój browar chciałbym aby moja kadź zacierno filtracyjna była wyposażona w mieszadło. Chciałbym zapytać czy ktoś z was nie ma do sprzedania silniczka od wycieraczek na 24V. Pytałem na auto złomach w mojej okolicy i mają tylko silniczki na 12V. Moja kadź ma pojemność ok 100 litrów dlatego boję się, że silnik 12V może mi się spalić podczas zacierania dużej warki. Będę wdzięczny za pomoc w tej sprawie.
 13. Witam wszystkich, chciałbym polecić sprzedającego KEG-i. Kupiłem 100l keg na potrzeby kadzi zacierno filtracyjnej, załatwiałem wszystko przez mail. Przesyłka przyszła a keg w naprawdę dobrym stanie. Cena też była atrakcyjna (obiecałem sprzedającemu, że jej nie zdradzę). Do wyboru jest cała masa kegów o różnej pojemności (nie wiem tylko czy dostępne są kegi po pepsi). Poniżej przesyłam link dla zainteresowanych: http://www.gumtree.pl/cp-sprzedam-inne/wolomin/keg-sprzedam-kegi-beczki-po-piwie-25-30-50-100-l-zamienie-526902937
 14. Witam, czy sprzedajesz je osobno? Ja potrzebuję 1 zaworu 3/4'' i 1 zaworu 1''. Jeśli tak to jaka cena?? Pozdrawiam
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.