Jump to content

Pawcio_1977

Members
 • Posts

  64
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar "Równia Pochyła"
 • Rok założenia
  2012
 • Miasto
  Zduńska Wola

Kontakt

 • Imię
  Paweł

Recent Profile Visitors

448 profile views

Pawcio_1977's Achievements

 1. W plikowni masz więcej Kart Piwa i bardziej rozbudowane. Twoja na początek nie jest zła ale myślę, że z czasem będziesz zmuszony ją powiększyć.
 2. Mój LT-101 właśnie przed chwilą padł. Wytrzymał około 5 warek a teraz zawyża temp. o kilkanaście stopni. Zorientowałem się, że coś nie halo po 90 minutach zacierania. Jak widać przypadek FurioSan nie jest odosobniony...
 3. Jak u siebie pierwszy raz zobaczyłem takie gluty to też zastanawiałem się co to jest. Spanikowałem nawet i wklejałem foty na forum do oceny. Czekałem na taki widok ponad 20 warek. Na szczęście to tylko drożdże.
 4. Kraniki u mnie też były głównym winowajcą infekcji. Dopiero po kilku warkach rozbierałem je na części pierwsze i było widać ile syfu jest w środku. Można było stosować chemię a i tak były zabrudzone. Jak za często się je rozbierało to szlag je trafiał. Plastik mi się kruszył/rozciągał w łapach. Teraz ich nie stosuję i mam spokój z infekcjami oraz odpadła mi upierdliwa ich dezynfekcja.
 5. Zamiast zlewać gęstwę po zdezynfekowanej ścieżce można zaopatrzyć się w strzykawkę o pojemności 100ml (taką do cewnikowania ) zassać potrzebną ilość ( jest podziałka co 10ml ) a po chwili od razu wstrzyknąć do fermentora. Koszt niewielki bo około 2,5 zł. Za pierwszym razem nie potrzeba nawet dezynfekować strzykawki bo jest jałowa.
 6. Gratulacje dla Pitera zwycięzcy kategorii RIS, oraz 3- go miejsca w kategorii BestBitter. Zduńska Wola rządzi !
 7. Nie sprawdzałem blg bo nie grzebię w 2 dniowym piwie. Otworzyłem tylko wieko żeby cyknąć fotę. Pachniało takimi uwodnionymi drożdżami. Fermentuję w wiadrze bez kranika więc trzeba by wrzucić zdezynfekowany spławik w te gluty.
 8. Nikt nie odpowiada w wątku o infekcji więc zapytam tutaj bo nie wiem czy nie muszę dodać kolejnych drożdży. Brzeczka 12 Blg, Nottingamy uwodnione zadane przed północą w piątek. Widok dla mnie nietypowy, fermentacja wygląda na mało burzliwą, minimalne zmętnienie i czapa drożdży (?) na dnie oraz na powierzchni. Piana minimalna, na bulkadełko nie patrzę bo może być nieszczelne zamknięcie. Napowietrzałem jak zwykle to robię dekantując z gara do fermentora z wysoka. Temp. otoczenia 17 stopni. http://screenshooter.net/6129118/cnciiwk http://screenshooter.net/6129118/ajogoaj Dawać 2 saszetkę drożdży czy wszystko ok ?
 9. Heloł ! Chciałem tylko potwierdzenia... zrobiłem na tych drożdżach większość swoich piw i takich widoków jak do tej pory nie widziałem. Danstar Nottingham uwodnione i zadane około 23,59 wczorajszego kiepskiego dnia, do tej chwili wyglądają jakoś dziwnie. Napiszcie mi tylko że niepotrzebnie się denerwuję, czasem tak objawia się prawidłowa fermentacja. Jakieś to takie zbite jest na powierzchni brzeczki i nie chce wytworzyć piany. http://screenshooter...6129118/cnciiwk http://screenshooter...6129118/ajogoaj
 10. Mógł to być też efekt 1 uwarzonej samodzielnie AIPY. Moja dziewicza też jest qltowa i rozeszła się tak samo szybko jak Twoja. Jak do tej pory żadne moje piwo mi tak nie smakowało jak tamto.
 11. To masz szczęście. Ja zamawiam w poniedziałek rano i rzadko bywa że mam w piątek. Najczęściej poniedziałek - wtorek.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.