Skocz do zawartości

Pawcio_1977

Members
 • Zawartość

  64
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

3 obserwujących

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar "Równia Pochyła"
 • Rok założenia
  2012
 • Miasto
  Zduńska Wola

Kontakt

 • Imię
  Paweł

Ostatnie wizyty

111 wyświetleń profilu
 1. Pawcio_1977

 2. Browar Borowa Góra

  W plikowni masz więcej Kart Piwa i bardziej rozbudowane. Twoja na początek nie jest zła ale myślę, że z czasem będziesz zmuszony ją powiększyć.
 3. Browar Czarny Ryś

  Mój LT-101 właśnie przed chwilą padł. Wytrzymał około 5 warek a teraz zawyża temp. o kilkanaście stopni. Zorientowałem się, że coś nie halo po 90 minutach zacierania. Jak widać przypadek FurioSan nie jest odosobniony...
 4. Jak u siebie pierwszy raz zobaczyłem takie gluty to też zastanawiałem się co to jest. Spanikowałem nawet i wklejałem foty na forum do oceny. Czekałem na taki widok ponad 20 warek. Na szczęście to tylko drożdże.
 5. Browar u mikuna

  Kraniki u mnie też były głównym winowajcą infekcji. Dopiero po kilku warkach rozbierałem je na części pierwsze i było widać ile syfu jest w środku. Można było stosować chemię a i tak były zabrudzone. Jak za często się je rozbierało to szlag je trafiał. Plastik mi się kruszył/rozciągał w łapach. Teraz ich nie stosuję i mam spokój z infekcjami oraz odpadła mi upierdliwa ich dezynfekcja.
 6. Gęstwa

  Zamiast zlewać gęstwę po zdezynfekowanej ścieżce można zaopatrzyć się w strzykawkę o pojemności 100ml (taką do cewnikowania ) zassać potrzebną ilość ( jest podziałka co 10ml ) a po chwili od razu wstrzyknąć do fermentora. Koszt niewielki bo około 2,5 zł. Za pierwszym razem nie potrzeba nawet dezynfekować strzykawki bo jest jałowa.
 7. Ile litrów piwa uwarzyliśmy w 2014r

  APA - 45L Razem 18 032 L
 8. Ile litrów piwa uwarzyliśmy w 2014r

  FAH - 40l APA - 21L Razem: 17158 litrów
 9. Gratulacje dla Pitera zwycięzcy kategorii RIS, oraz 3- go miejsca w kategorii BestBitter. Zduńska Wola rządzi !
 10. Nie sprawdzałem blg bo nie grzebię w 2 dniowym piwie. Otworzyłem tylko wieko żeby cyknąć fotę. Pachniało takimi uwodnionymi drożdżami. Fermentuję w wiadrze bez kranika więc trzeba by wrzucić zdezynfekowany spławik w te gluty.
 11. Nikt nie odpowiada w wątku o infekcji więc zapytam tutaj bo nie wiem czy nie muszę dodać kolejnych drożdży. Brzeczka 12 Blg, Nottingamy uwodnione zadane przed północą w piątek. Widok dla mnie nietypowy, fermentacja wygląda na mało burzliwą, minimalne zmętnienie i czapa drożdży (?) na dnie oraz na powierzchni. Piana minimalna, na bulkadełko nie patrzę bo może być nieszczelne zamknięcie. Napowietrzałem jak zwykle to robię dekantując z gara do fermentora z wysoka. Temp. otoczenia 17 stopni. http://screenshooter.net/6129118/cnciiwk http://screenshooter.net/6129118/ajogoaj Dawać 2 saszetkę drożdży czy wszystko ok ?
 12. INFEKCJE - wszystkie problemy z tym związane

  Heloł ! Chciałem tylko potwierdzenia... zrobiłem na tych drożdżach większość swoich piw i takich widoków jak do tej pory nie widziałem. Danstar Nottingham uwodnione i zadane około 23,59 wczorajszego kiepskiego dnia, do tej chwili wyglądają jakoś dziwnie. Napiszcie mi tylko że niepotrzebnie się denerwuję, czasem tak objawia się prawidłowa fermentacja. Jakieś to takie zbite jest na powierzchni brzeczki i nie chce wytworzyć piany. http://screenshooter...6129118/cnciiwk http://screenshooter...6129118/ajogoaj
 13. Chmielowe Laboratorium

  Mógł to być też efekt 1 uwarzonej samodzielnie AIPY. Moja dziewicza też jest qltowa i rozeszła się tak samo szybko jak Twoja. Jak do tej pory żadne moje piwo mi tak nie smakowało jak tamto.
 14. Browamator - opinia

  To masz szczęście. Ja zamawiam w poniedziałek rano i rzadko bywa że mam w piątek. Najczęściej poniedziałek - wtorek.
×