Skocz do zawartości

bubla

Members
 • Liczba zawartości

  9
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. Tak jak Wiktor prawi, w "Rozporządzeniu Min. Fin. z dnia 23.08.2010 w sprawie zwolnień od podatku akcyzowego", par. 17 ust 1,2,3, zapisano, że producenci piwa, któych roczna produkcja nie przekracza 20000hl mogą dostać ulgę w płaconaj akcyzie w wysokości max 30zł na 1 hl, przy czym ulga nie może wynieść więcej niż 50% należnej akcyzy.
 2. Ubiegaliście się o częściowe zwolnienie z akcyzy?
 3. Zazdroszę i życzę powdzenia. Może za 13 miesięcy będzie więcej takich browarów
 4. Czyli Sanepid nie przyglądał sie kadzi ani fermentorom czy mają jakies tam atesty na kontakt z żywnością, itp?
 5. A może odpowiedzą mi ludzie, których o to pytam, albo może zechcesz mi odpowiedzieć, jeśli wiesz, pod jakimi warunkami/atestami/cokolwiek można używać urządzeń swojej konstrukcji w przemysłowej produkcji zywności w tym przypadku piwa. Czy to jest atest PZH czy innego WTF mniejsza o nazwę
 6. Owszem czytałem ale nie ma tam nic o atestach PZH na urządzenia "własnej" produkcji.
 7. Jeszcze do Artezjan, jak rozumiem sprowadzaliście sprzęt używany z zagranicy, lub tez wykonaliście go sami, a jak w takim razie z dopuszczeniem go do produkcji żywności? Czy może posiadał już ważne certyfikaty PZH (?) ?
 8. A ta zanurzalna listwa do pomiaru brzeczki w kadzi, z naniesioną podziałką objętościową, trzeba to wyprodukować i zatwierdzić? Macie takie coś?
 9. Artezianie, jak z tym UC? Macie "zwymiarowaną" tylko kadź czy założyliście skład podatkowy? Jak UC nalicza opłaty, ktoś od nich przyjeżdża do was czy tylko wypełnicie kwity, za które ręczycie głową?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...