Jump to content

awakening

Members
 • Content Count

  33
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Liczba warek
  8
 • Miasto
  Warszawa
 1. Problem z łamaniem wyrazów to niestety specyfika internetu, będzie ciężko to rozwiązać, ale postaramy się coś z tym zrobić. Co do dodawania piwa samemu - na razie nie ma takiej możliwości, ale na prwno planujemy dodać taką funkcjonalność w najbliższej przyszłości. Na razie mamy bazę kilku tysięcy piw, które czekają na weryfikację i publikację, więc stopniowo będzie pojawiało się co raz więcej piw.
 2. Mamy już ponad 500 "poleceń", 15 opinii i 61 ocenionych piw, dlatego dodaliśmy nową funkcjonalność - ranking: http://www.jakiepiwo.pl/ranking Ranking aktualizuje się automatycznie co 24h. :-)
 3. nie zrozum mnie źle - kibicuję każdej rodzimej inicjatywie więc trzymam kciuki żebyś miał jak najwięcej odwiedzin Dzięki! Spodziewam się, że będzie dużo głosów na nie, ale to nie jest też tak, że jesteśmy "urwani z choinki", miałem okazję pracować przy rozwoju kilku największych polskich serwisów internetowych i wiem jak to wygląda "od podszewki". Co prawda ten portal tworzymy zupełnie hobbystycznie, w wolnym czasie i za własne pieniądze, ale postaramy się, żeby nie była to kolejna "stronka", która miała duże ambicję, a po miesiącu działalności upadła. :-)
 4. firefox 42 x86 na win7 x64 ale jeśli to nie js to chyba nie ma znaczenia przeglądarka? To był problem z JS i tylko na Firefoxie, już naprawiony. Ogólnie idea serwisu chyba się sprawdza, bo tylko osoby, które weszły z tego tematu dodały prawie 300 poleceń i 4 opinie w ciągu ostatnich 14 godzin :-)
 5. untappd.com ma trochę inną formułę, bardziej celuję w portal społecznościowy, poza tym na światowym rynku na chwilę obecną jest tylko ratebeer.com, beeradvocate.com i untappd.com, więc zdecydowanie jest dużo miejsca dla konkurencji. Na polskiej scenie na chwilę obecną nie ma nic godnego uwagi, więc tu jest jeszcze więcej możliwości. Na jakiej przeglądarce masz ten błąd?
 6. Znajomy od jakiegoś czasu tworzy serwis, który ma ułatwić polecanie i ocenianie piwa, jest już na mocno zaawansowanym etapie i powoli planuje puszczać informacje o serwisie w świat. Serwis znajduję się pod adresem: http://www.jakiepiwo.pl/ Głównym założeniem serwisu jest łatwe polecanie piw, na zasadzie tak/nie, potem w zależności od stosunku głosów wyliczana jest ocena w 5 stopniowej skali. Takie "ocenianie" jest dużo łatwiejsze, a do końcowej oceny piwa może przyczynić się każdy, nawet jeżeli nie zna się na "fachowym" ocenianiu piwa. Co o tym sądzicie, może wreszcie uda się stworzyć
 7. Taki sam jak w przypadku Milk Stouta, dla słodkości, słodycz słodowa to jednak nie to samo Raczej myślałem o czymś w stylu saisona np.: pilzneński, pszeniczny, karmelowy, miód, laktoza i drożdże dedykowane do pszenicy (dla smaku bananów i goździków).
 8. Zastanawiam się czy ktoś, kiedyś próbował dodać laktozy do innego piwa niż stout? Jestem ciekaw czy dałoby się uwarzyć smaczne, jasne piwo z laktozą.
 9. Właśnie przed chwilą sam do tego doszedłem, bo smak i zapach super
 10. Po 2 tygodniach cichej w fermentatorze pojawiła się jakaś lekka infekcja (załącznik), myślicie, że coś z tego piwa jeszcze będzie? Nie wygląda to na dużą infekcję...
 11. Ja najpierw chłodzę w wannie i w ok. godzinę temperatura spada do ~40C, potem dochładzam przez kilka godzin na balkonie.
 12. Przy takich temperaturach jak teraz mamy proponuje wystawić garnek na balkon.
 13. No własnie, świadomie używać, czyli np. w piwach w których pożądane są nuty alkoholowe, czyli np. w mocnych piwach belgijskich. Aromat alkoholowy w Milk Stoucie nie jest pożądany. Nie spotkałem się z dodawaniem cukru do RISa, przy takiej mocy piwo to i tak musi leżakować przynajmniej pół roku, żeby alkohol się "ułożył" sypanie cukru tylko by ten proces wydłużyło. Skoro kolega musi koniecznie kupić gotowy zestaw, to jedyną możliwością jest zwiększenie blg poprzez dłuższe gotowanie, kosztem zmniejszenia ilości brzeczki nastawnej. Ogólnie uważam, że sypanie cukru do piw, które tego nie wy
 14. Cukier? Robicie bimber czy piwo? Jak chcecie mieć % to uwarzcie RIS'a, portera, albo trippla. Odpowiadając na pytania autora: Ad 1. Kwestia gustu. Pod względem "technicznym" Milk Stout nie jest trudny do uwarzenia, poza tym ciemne piwa mają większą tolerancję na błędy. Ad 2. 20g na 15l piwa będzie ok. Ad 3. Tak Ad 4. Podane drożdże są jak najbardziej ok. Ad 5. Zwiększyć zasyp jeżeli nadal chcesz mieć 15l, albo dłużej gotować, ale wtedy będziesz miał mniej piwa. 0,5 kg laktozy to trochę mało, ja robiąc Milk Stouta dałem 0,75 kg, a i tak była średnio wyczuwalna, następnym razem d
 15. Jako, że nie znalazłem nigdzie na forum tematu w którym ocenie poddane zostałyby miejsca w Warszawie, w których można napić się dobrego piwa, postanowiłem taki temat założyć. Zachęcam wszystkich do podzielenia się swoimi opiniami na temat warszawskich lokali piwnych. Zaczynając ode mnie: PiwPaw W lokalu tym byłem dwa razy i myślę, że na tym zakończy się moja przygoda z tym miejscem. Pub bardziej przypomina sąsiadujące z nim lokale zakąskowe (seta, meta, galareta itd.), wystrój nijaki, bardziej pasujący do stołówki niż multitapu oferującego piwa rzemieślnicze. Ceny na tle konkurencj
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.