Skocz do zawartości

Ahtanum Ahtanowicz

Members
 • Zawartość

  191
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

5 obserwujących

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  la brasserie en spirale
 • Rok założenia
  2011
 • Liczba warek
  200
 • Miasto
  Gdańsk

Kontakt

 • Imię
  Piotr

Ostatnie wizyty

482 wyświetleń profilu
 1. Puchar PSPD

  Jeżeli nie były sędziowane, to się liczyć nie powinny. Jeżeli były sędziowane i zostały zdyskwalifikowane, to też nie powinny. A jeżeli były sędziowane i z jakichś powodów zostały sklasyfikowane, to powinny - takie moje zdanie.
 2. Puchar PSPD

  To jeszcze jedna rzecz mnie niepokoi: Z tego, co widzę zgłoszenia na Szczecin policzyłeś tak: Kolsch - 44, Dunkelweizen - 35, BW - 39, NEIPA - 59, lambic - 14. Na FB i na oficjalnej stronie z wynikami (https://szkpd.pspd.org.pl/) jest inaczej: Kolsch - 41, Dunkelweizen - 34, BW - 38, NEIPA - 56, lambik - 14. FB - ok, mogli potem coś jeszcze przyjąć i nie podać do wiadomości, ale że na stronie z wynikami organizatorzy podali co innego niż w informacji do Komisji? Coś mi tu nie gra. Tak, wiem, że to są ułamki punktów, ale jednak.
 3. Puchar PSPD

  Suma punktów w całej klasyfikacji nie zgadza mi się o 1.07 (powinno być 685.19, przyjąłem Twoje wagi, @FurioSan ze Szczecińskiego KPD - zapewne oficjalne, ale różniące się od tego, co podali na fb). Po krótkim śledztwie znalazłem winnego - punkty Marcina Zacha za Mikołajkowy w jopejskim są przyznane za 3. nie za 4. miejsce, które faktycznie zajął. Przepraszam Marcina, ale tak łatwiej będzie potem sprawdzać No i obiecuję, że postaram się, żeby zmiana na pozycji lidera jeszcze nastąpiła
 4. Puchar PSPD

  Porterów było 14, brownów 19. I tak jest, powinienm mieć więcej punktów
 5. 25.11.2017 XI Pomorski Konkurs Piw Domowych

  Daj wytrzeźwieć Poza tym od wczoraj są upublicznione W kategorii British Brown Ale: 1. Jan Gadomski 37.0 2. Krystian Sarna 36.0 3. Janusz Švach 33.0 4. Piotr Brzeziński 32.8 5. Dariusz Cieśla 24.0 6. Mateusz Bonikowski 22.4 W kategorii Porter Bałtycki 1. Paweł Żywiecki 37.8 2. Piotr Brzeziński 37.0 3. Piotr Czarny 36.6 4. Łukasz Pawlak 32.6 5. Dariusz Cieśla 29.8 6. Rafał Krzywicki 29.2 GRATULUJEMY!!
 6. 25.11.2017 XI Pomorski Konkurs Piw Domowych

  Jest i obiecana lista uczestników. Eliminacje odbędą się w piątek, jak się uda (bo z takimi obiecankami zawsze ostrożnie), to będzie też wtedy lista finalistów. porter bałtycki: Piotr Brzeziński Dariusz Cieśla Piotr Czarny Paweł Jagiełło Piotr Kędzierski Patryk Kranc Rafał Krzywicki Sebastian Makowski Rafał Mortka / Krzysztof Szczepaniak Kamil Pasierbik Łukasz Pawlak Marcin Semeniuk Łukasz Śledziński Paweł Żywiecki british brown ale: Mateusz Bonikowski Piotr Brzeziński Dariusz Cieśla Jan Gadomski Krzysztof Kalinowski / Wojciech Lubarski Adam Kapturski Ireneusz Misiak Leszek Nitschke Bartosz Packo Łukasz Pawlak Maciej Poćwiardowski Jarosław Reczek Krystian Sarna Łukasz Stańko Łukasz Śledziński Daniel Śledzikowski Janusz Švach Dominik Tokarski Damian Walkowiak
 7. 25.11.2017 XI Pomorski Konkurs Piw Domowych

  Taki jest zamiar. Mam nadzieję, że jutro/pojutrze przedstawię.
 8. Puchar PSPD

  Świetny pomysł, ale nie! Można odjąć, jak wędzonki nie będą się liczyć do Pucharu A kłócić się zacznę, jak kategorii Chorzowa szybko nie będzie
 9. Puchar PSPD

  To jeszcze jedno Wydaje mi się, że masz zamienioną kolejność w porterze angielskim w Warmińskim (Maciej Brzozowski zdobył 4. miejsce czyli 3 punkty x 1.22, a Irek Misiak 2 punkty x 1.22 - u mnie w sumie 17.19.
 10. Puchar PSPD

  Uff Czekam więc na kategorie Chorzowa. Dzięki, czyli teraz już może być tylko gorzej, bo utrzymać taką skuteczność jest chyba niemożliwym
 11. Puchar PSPD

  A to spoko Ale bym poprosił format najpierw imię potem nazwisko, bo odwrotnie to wygląda dość biurokratycznie Absolutnie eskalować nic nie chcę, chciałbym tylko, żebyśmy wiedzieli na czym stoimy. Nie jest tajemnicą, że w tym sezonie chciałem się skupić na Pucharze i plan warzenia konkursowego do końca sezonu ułożyłem sobie 1.11, ufając, że wszystkie konkursy zostały już ogłoszone. Potem (jakiś tydzień potem) doszedł Beergoski (tylko westchnąłem i jakoś warzenie upchałem w terminarzu). A teraz okazuje się, że jest jeszcze Chorzowski - ustalenia co do "zamykania" sezonu pamiętam, ale wydaje mi się, że nie jest to warunek wystarczający. Punkt 7 (podpunkt pierwszy) mówi: "(...) data konkursu (przynajmniej miesiąc) oraz kategorie muszą zostać ogłoszone i zgłoszone do Komisji Technicznej (...) do 31 października (...)" Zgłoszenie do KT - OK Ogłoszenie - nie ma Kategorie - nie ma. Żeby było jasne - akceptuję wszystkie decyzje KT, ale uważam, że nie są spójne z regulaminem.
 12. Puchar PSPD

  U mnie (punktowo) różni się chyba wszystko - więc jestem ciekaw, czy oficjalne dane dotyczące liczby piw uczestniczących w konkursach aż tak się różnią od podawanych przez organizatorów na fb, czy jednak gdzieś wystąpił błąd. A arkuszowi Mycrofta chyba nic nie brakuje, po co pisać coś dodatkowego? Jest gdzieś ogłoszony? (punkt 7 regulaminu)
 13. Puchar PSPD

  Wydaje mi się, że aby opublikować aktualną tabelę, nie trzeba czekać na oficjalne zgłoszenia od organizatorów - dane niezbędne do obliczenia punktów i podania klasyfikacji są ogólnie dostępne - patrz np. wyliczenia Mycrofta. W tej chwili wygląda to tak, jakby PSPD odpuściło sobie totalnie kwestie Pucharu, co dla uczestniczących w nim piwowarów jest niepokojące (chyba, że tylko ja tak mam). Sugeruję, by opatrzyć odpowiednim dopiskiem konkursy nie potwierdzone - "dane prowizoryczne" czy coś podobnego i można by śledzić walkę na bieżąco. W tym momencie niestety jesteśmy skazani na własne wyliczenia i domysły, który konkurs będzie zliczany z jaką wagą.
 14. Puchar PSPD

  Może ta odpowiedź poszła z automatu i nikt się za bardzo nad nią nie zastanawiał? Bo to ewidentnie kłóci się z regulaminem - a w takiej sytuacji to ja już nie wiem, który konkurs będzie punktowany w jaki sposób. Bardzo by pomogło (oprócz oczywiście uzupełnienia listy konkursów kwalifikowanych do Pucharu - bo nie wierzę, że Międzynarodowe Mistrzostwa nie będą kwalifikowane - a na razie ich na liście nie ma) umieszczenie przy liście konkursów wagi z jaką punkty będą przyznawane do Pucharu. Przy czym cały czas powtarzam, że dla mnie jako piwowara najbardziej komfortowe byłoby zaliczanie albo 100% albo w ogóle. Ze względu na przypadek Pomorskiego KPD zmieniłbym (a raczej uściśliłbym) też w Regulaminie Pucharu punkt 7 - powinno tam się znaleźć miejsce, gdzie konkurs miałby zostać ogłaszany - preferowane jedno z dwóch: forum piwo.org lub fanpage oddziału czy podmiotu organizującego konkurs.
 15. Puchar PSPD

  No nie wiem, jest tam, cytuję: "Warunkiem koniecznym zaliczenia konkursu jest (...) kwalifikacja ostatniej edycji konkursu bez istotnych uwag." Skoro nie został zakwalifikowany, nie ma warunku i należy stosować pkt 14. Przy czym sam wolałbym, żeby wszystkie zaliczane konkursy były zaliczane z najwyższą wagą, bo to jest jednak spora kara - niestety dla piwowara, nie dla organizatora (moje szczęście, że akurat nie dotyczy konkursu, w którym punktowałem).
×