Skocz do zawartości

gimp

Members
 • Zawartość

  21
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2012
 • Liczba warek
  14
 • Miasto
  Soldau

Kontakt

 • Imię
  łukasz
 1. gimp

  gimp

 2. gimp

  Chmielnik sezon 2014

  Od siebie również mogę polecić panią Ewę z serwisu alle.. Kupione w 2013 sztobry przyjęły się doskonale i tak: Sybilla (zasadzona maj-czerwiec) wydała ok 130 g szyszek we wrześniu! Magnum miał kiepskie warunki i zostanie przeniesiony a Marynka i Lubelski ogarnęły całe rusztowanie które dla nich było przygotowane i chciały jeszcze! W tym roku może jakieś sztobry będę mógł odstąpić. Zobaczymy na wiosnę!
 3. gimp

  Co mogę zrobić z tych składników?

  Tak jak już kolega wyżej wspomniał. Tyle ile będą pracować drożdże. Choć w moim przypadku kilka razy zmuszony byłem przedłużyć burzliwą o dzień lub dwa i żadnych negatywnych efektów nie zauważyłem (zapewne jakieś wystąpiły, ale niezauważalne dla mojego podniebienia), cichej nigdy nie stosowałem przy pszeniczce.
 4. gimp

  Co mogę zrobić z tych składników?

  Może dobrym pomysłem było by 'podpięcie' tematu? Zawsze jest ktoś kto komu zostało kilka składników i zastanawia się co z tego może uwarzyć. Niedługo pojawią się kolejne pytania tego typu.
 5. gimp

  Forum zauważone błędy

  U góry strony jest banner reklamowy. Po kliknięciu weń, otwiera się nowa karta z czarnym tłem, a w pasku adresu takie oto coś: http://www.piwo.org/index.php?app=nexus&module=promotion&section=adclick&id=11 Firefox ver. 21.0
 6. gimp

  Stopień odfermentowania a BJCP

  Ja również wysyłam z ciekawości jaka będzie profesjonalna ocena, bo na pewno będzie mi smakował
 7. gimp

  Stopień odfermentowania a BJCP

  Czyli rozumiem że na konkurs (taki z profesjonalnym sędzią PSPD) się nie nadaje?
 8. Witam. Szybkie pytanko: Jeżeli według BJCP gęstość końcowa dla Weizena wynosi 2,6 - 3,6 Blg (za wiki), a mi odfermentowało do 1Blg to znaczy że mój Weizen nie mieści się w stylu?
 9. gimp

  Jak to jest z tym wysładzaniem?

  Mi S-04 najniżej zjechały do 3,5blg po burzliwej. I nawet po przelaniu na cichą niewiele się zmieniło.. Finalnie 2,5 - 3blg. Dodam że drożdże zostały uwodnione przed zadaniem.
 10. gimp

  Ciekawe aukcje na allegro.

  Jeżeli komuś brakuje butelek do rozlewu: http://allegro.pl/butelki-po-piwie-lech-tyskie-okocim-palety-i3235038099.html 20 000 butelek do kupienia, 25gr/szt
 11. Czytając Twoje zapiski to ty nic innego nie robisz jak tylko warzysz, butelkujesz, kegujesz lub pijesz.. Więc o jakim lenistwie mowa? Pozdrawiam!
 12. Paczka dotarła zgodnie z planem. Wszystko elegancko zapakowane w karton. Wizualnie chłodnica nie budzi zastrzeżeń, myślę że po świętach ją wypróbuję. Polecam i pozdrawiam.
 13. Dzwoniłem do tego chłopaka chwilę po tym jak napisał tego posta, umówiłem się z nim (na moje nieszczęście) tylko telefonicznie, ja przelałem mu kasę za chłodniczkę a on miał mi wysłać paczkę. A zatem przelew zrobiony, dziś powinien odwiedzić mnie listonosz. Mam nadzieję że gość mnie nie oszuka. Aa no i namiar na sprzedającego: 501800479 Marek
 14. Jeżeli w Coopers Lager było za dużo goryczki, wtedy z pewnością nie kupuj już więcej lagerów ani bitterów ani IPA. Jeżeli preferujesz piwa bardzo łagodne, kup sobie w sklepie butelkę jakiegoś pszenicznego (te zazwyczaj są mętne), jak Ci posmakuje to masz już odpowiedź na Twoje pytanie. A jeżeli nie, to wszystko jest kwestią kwoty jaką chcesz przeznaczyć. Jak masz niewiele kasy, to może to: http://twojbrowar.pl...mowe-jasne.html . Te jest jasne, z niewielką goryczką no i tanie.
×