Jump to content

gimp

Members
 • Content Count

  21
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2012
 • Liczba warek
  14
 • Miasto
  Soldau

Kontakt

 • Imię
  łukasz
 1. gimp

  gimp

 2. Od siebie również mogę polecić panią Ewę z serwisu alle.. Kupione w 2013 sztobry przyjęły się doskonale i tak: Sybilla (zasadzona maj-czerwiec) wydała ok 130 g szyszek we wrześniu! Magnum miał kiepskie warunki i zostanie przeniesiony a Marynka i Lubelski ogarnęły całe rusztowanie które dla nich było przygotowane i chciały jeszcze! W tym roku może jakieś sztobry będę mógł odstąpić. Zobaczymy na wiosnę!
 3. Tak jak już kolega wyżej wspomniał. Tyle ile będą pracować drożdże. Choć w moim przypadku kilka razy zmuszony byłem przedłużyć burzliwą o dzień lub dwa i żadnych negatywnych efektów nie zauważyłem (zapewne jakieś wystąpiły, ale niezauważalne dla mojego podniebienia), cichej nigdy nie stosowałem przy pszeniczce.
 4. Może dobrym pomysłem było by 'podpięcie' tematu? Zawsze jest ktoś kto komu zostało kilka składników i zastanawia się co z tego może uwarzyć. Niedługo pojawią się kolejne pytania tego typu.
 5. U góry strony jest banner reklamowy. Po kliknięciu weń, otwiera się nowa karta z czarnym tłem, a w pasku adresu takie oto coś: http://www.piwo.org/index.php?app=nexus&module=promotion&section=adclick&id=11 Firefox ver. 21.0
 6. Ja również wysyłam z ciekawości jaka będzie profesjonalna ocena, bo na pewno będzie mi smakował
 7. Czyli rozumiem że na konkurs (taki z profesjonalnym sędzią PSPD) się nie nadaje?
 8. Witam. Szybkie pytanko: Jeżeli według BJCP gęstość końcowa dla Weizena wynosi 2,6 - 3,6 Blg (za wiki), a mi odfermentowało do 1Blg to znaczy że mój Weizen nie mieści się w stylu?
 9. Mi S-04 najniżej zjechały do 3,5blg po burzliwej. I nawet po przelaniu na cichą niewiele się zmieniło.. Finalnie 2,5 - 3blg. Dodam że drożdże zostały uwodnione przed zadaniem.
 10. Jeżeli komuś brakuje butelek do rozlewu: http://allegro.pl/butelki-po-piwie-lech-tyskie-okocim-palety-i3235038099.html 20 000 butelek do kupienia, 25gr/szt
 11. Czytając Twoje zapiski to ty nic innego nie robisz jak tylko warzysz, butelkujesz, kegujesz lub pijesz.. Więc o jakim lenistwie mowa? Pozdrawiam!
 12. Jeżeli w Coopers Lager było za dużo goryczki, wtedy z pewnością nie kupuj już więcej lagerów ani bitterów ani IPA. Jeżeli preferujesz piwa bardzo łagodne, kup sobie w sklepie butelkę jakiegoś pszenicznego (te zazwyczaj są mętne), jak Ci posmakuje to masz już odpowiedź na Twoje pytanie. A jeżeli nie, to wszystko jest kwestią kwoty jaką chcesz przeznaczyć. Jak masz niewiele kasy, to może to: http://twojbrowar.pl...mowe-jasne.html . Te jest jasne, z niewielką goryczką no i tanie.
 13. Przedni pomysł! Proponuję przypiąć ten temat żeby każdy witający się piwowar go zauważył, inaczej za kilka chwil zniknie w odmętach działu 'Poznajmy się'.
 14. Polecam! Mam podobny (z firmy Weck, 2000W) i spisuje się elegancko. W tym wystarczy powiększyć otwór, zamontować kran kulowy i jazda
 15. vojtol, spoglądając na opis profilu, masz już 9 warek na koncie. Aż dziw bierze, że taka zachłanność wzięła górę nad doświadczeniami z poprzednimi fermentacjami Powodzenia w ogarnianiu twojego gejzera!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.