Skocz do zawartości

korzen16

Members
 • Liczba zawartości

  2734
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez korzen16

 1. Może tu http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDu20030800717 to trochę nie moja działka, a urbanistów. Myślę że korzystają także ze słownika języka polskiego.
 2. Raczej produkcja rzemieślicza. Idealnie bylo by gdyby pojawił się zapis:"produkcja rzemieślnicza typu mikrobrowar itp"
 3. Przeznaczenie podstawowe lub uzupełniające - tereny produkcyjne. Jeżeli będzie to browar restauracyjny - działalność usługowa. Ale proponuję podejść do UM lub starostwa i porozmawiać z szefem wydziału architektury gdzie dokumentacja będzie składana. To oni interpretują zapisy w planie i wydają ostateczną decyzję o pozwoleniu na budowę. Czasami przechodzą rzeczy, które uważam, że nie powinny przejść, a czasami jest wręcz odwrotnie - pomimo tego, że uważam, że jest zgodność z planem to urzędnik ma wątpliwości. Kuchnia czy restauracja to jest produkcja żywności, a pomimo tego może być realizowana na terenach usługowych, wiec być może także uda się wykłucić browar.
 4. korzen16

  Forum zauważone błędy

  Właśnie przeładowałem kompa i jest OK
 5. korzen16

  Forum zauważone błędy

  U mnie dalej burczy
 6. korzen16

  Forum zauważone błędy

  U mnie podobnie
 7. korzen16

  korzen16

 8. Czas wracac do domciu, choc na krótko. Chyba se odpuszczę czytanie "nieprzeczytanych" i zacznę wszystko od początku
 9. W zasadzie od początku tak smakowało, oczywiści jest już trochę w butelce i czas też swoje zrobił. W zamierzeniu miało być American Rye Beer. Może ta kwaśność wychodzi od słodowanego żyta, nie wiem. Wiele osób wspomina o podwyższonej kwasowości w moich piwach, nie wiem na ile ma to wpływ, ale mam bardzo miękką i kwaśną wodę. Może przyszedł już czas na wprowadzenie jakieś modyfikacji wody
 10. Zbić warstwę filtracyjną i mieć potencjalne problemy z filtracją
 11. Piwo, przynajmniej dla mnie, nie smakuje już tak, jak w początkowym okresie. Aromat kiepski i płaski - dla mnie trochę jakby "stęchły", goryczka ze szlachetnie delikatnej zrobiła się bardziej chamska i zalegająca, co dało efekt jej wyższego odczuwania. Ale będzie powtórka tej receptury, z założeniem szybszej konsumpcji. Po tych kilku miesiącach jest trochę lepiej, ale nadal dla mnie ciut za delikatne w temacie chmielowego aromatu i goryczki, podobnie jak jest to w German Pilsie. Dopiero z Bocka jestem dość usatysfakcjonowany - jest podbudowa słodowa, jest aromat i goryczka, ale piwo musi jeszcze trochę poleżakować.
 12. Spoko spoko, piszcie jak najwięcej. Jak mam jeszcze dane piwko, to siadam i szukam tego co tam zostało znalezione - z tego tematu (oceny piwa) jestem baaaardzo kiepściutki - więc mam taki osobisty kurs sensoryczny
 13. Nie wiem co wy robicie z tymi piwami, u mnie jedynie Polskie Ale wykazuje oznaki lekkiego przegazownia - po schłodzeniu brak, reszta nawet się nie pieni po otwarciu przy temperaturze 16°C. Nie wiem może podróż im nie posłużyła
 14. korzen16

  Piwa z ryżem

  Czyli jak? Jak kleik ryżowy, czy jakoś inaczej?
 15. Dla mnie Cream Ale właśnie takie ma być. Spoko, spoko, mi od podjęcia decyzji do wysłania też trochę zeszło, a zostały mi jeszcze dwie do spakowanie i wysłania, tylko sam nie wiem kiedy . Na dniach znowu wyjazd i nie wiadomo gdzie i w co włożyć ręce.
 16. Się narobiło , do tej pory nikt nie pisał o takich odczuciach, odbierane było jako takie nic specjalnego, lekkie, łatwe i przyjemne - nie wiem może trefna butelka. U mnie lekkie przegazowanie objawia się delikatnym wyjściem niewielkiej ilości piany, ale przy temperaturze piwa ok. 16°C, po schłodzeniu nawet się nie pieni za bardzo. Goryczka i aromat za słabe, ale to już wyszło w sierpniu, a od sierpnie też trochę minęło. Szkoda że nie mam już ani jednej butelki, to bym spróbował i poszukał tego o czym pisałeś. Dla mnie ta goryczka jest za duża, piwa z pewnością na razie nie będę powtarzał. W tym sezonie wszystkie piwa będą nagazowane raczej w dolnych, niż górnych zakresach dla danego stylu - proces adaptacji do piw koncernowych do domowych się zakończył i także wysokie nagazowanie zaczyna mi przeszkadzać. To co trafiło do depo jest raczej mocniej niż słabiej nagazowane.
 17. korzen16

  opaska nierdzewna

  Kilka osób pisało, że taki patent bardzo szybko się zatyka i nie spisuję się
 18. Doszedłem do tego samego wniosku + do tego oklejanie jedynie reprezentacyjnych butelek i skrzynki z danych piwem.
 19. korzen16

  Małe Fermentory

  I oczywiście ukochana Castorama, wiadra budowlane o poj. 10L z naniesiona skalą, deklem i dopuszczeniem do kontaktu z żywnością.
 20. korzen16

  Za duże BLG

  Zgadza się. Największe wydajności u mnie wynosiły ok. 95% wg BS, co dało by przy tej ilości słodu gęstość początkową ciut więcej niż 14,5°Blg. Więc albo błąd odczytu, albo źle skalibrowany cukromierz.
 21. Uwaga na lekkie przegazowanie - piłem jedną z ostatnich butelek i przed otwarciem wymaga dobrego schłodzenia
 22. korzen16

  Za duże BLG

  1. Założyć większą wydajność i używać mniej słodu, lub 2. wysładzać do oczekiwanego Blg początkowego i cieszyć się większą ilością piwa (ale pamiętaj o zwiększeniu chmielenia), lub 3. wysładzać do zaplanowanej ilości i za wysokie Blg korygować wodą do wiadra fermentacyjnego (przy chmieleniu także należy wziąć pod uwagę taką korektę wodą). Z czasem nauczysz się wydajności swojego browaru i najczęściej będziesz warzył dokładnie to, co sobie założysz odnośnie ilości i gęstości początkowej.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...