Jump to content

korzen16

Members
 • Posts

  3252
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  24

korzen16 last won the day on February 23 2020

korzen16 had the most liked content!

8 Followers

About korzen16

 • Birthday 02/23/1973

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Na Szlaku
 • Rok założenia
  2012/2013
 • Miasto
  Karpacz

Kontakt

 • Imię
  Tomasz

Recent Profile Visitors

7446 profile views

korzen16's Achievements

 1. Mi udało się wygospodarować 10m2 + 2m2 - dawno temu planowana była w nim sauna, ale jakoś się nam odechciało i przypadło dla mnie. Większe pomieszczenie podzieliłem na warzelnię i fermentownię (6+4), a to mniejsze 2m2 to magazynek ze śrutownikiem . Do pomieszczeń dochodzi woda i kanalizacja, przyłącza kablowe 5x2,5mm2 oraz 5x10mm2 i centralne ogrzewanie. Mam także dwa wolne kanały wentylacyjne 14x14cm każdy, do mojego użytku. Ponieważ wiecznie wysłuchuję, jak to "śmierdzi" od domu oddzielą mnie dwie pary drzwi + mechaniczna wentylacja nawiewno-wywiewna w czasie warzenia. Obecnie mam dostęp do pomieszczeń jedynie od środka domu, ale przewiduję także koniecznie wyjścia bezpośrednio na zewnątrz, żeby nie trzeba było przechodzić przez dom z surowcami, czy np wyrzucić młóto do kompostownika. Jedynym mankamentem tych pomieszczeń jest ich wysokość - 220cm, więc szału nie ma. Telewizora nie przewiduję, ale koniecznie sieć LAN i komputer.
 2. Artykuł pojawił się także u nas: https://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/rpa-narzeczeni-umarli-po-domowym-piwie-winna-narodowa-kwarantanna/9y2d034?utm_source=fpfakt&utm_medium=social&utm_campaign=fanpage&fbclid=IwAR2p8W2VEyqZLnLPds2nIbV4a-hVvizEzvXK18g2cGT6hRKQDbuqhvNKRqU "Wszystko wskazuje na to, że popełnili błąd podczas warzenia i trunek zmienił się w truciznę". - może wsypali cyjanek zamiast chmielu??
 3. Obniżanie pH wody do wysładzania poprawia jego wydajność i jakość - ogranicza np wypłukiwanie garbników.
 4. Może wysładzasz za dużo garbników? Spróbuj zakwasić wodę do wysładzania tak do poziomu pH równego 5,4-5,6.
 5. Tego nie wiem, ale sam od początku używam tadara i nic do niego nie mam. Na początku także gotowałem na elektrycznej, teraz tylko zacieram na płycie a gotuję już na taborecie. Zacieranie na płycie ogranicza się wyłącznie do podnoszenie temperatury i ustawiania czasu przerw. W przerwach w ogóle nie korzystam z grzania - garnek i płyta utrzymują temperaturę więc do zacierania jest doskonała, natomiast gotowanie już gorzej bo brakuje mocy.
 6. Jak najbardziej tak, przy czym wybrałbym coś markowego np Tadar
 7. Niemożliwe, takie rzeczy się nie zdarzają Oczywiście że zawsze należy rozumieć co się robi i skąd się co wzięło - popieram. Na politechnice miałem zakaz używania programów do wspierania projektowania. Stary profesor uczył nas, że zawsze trzeba mieć stosunek do tego co wyszło, a nie ślepo wierzyć w wyrzucane przez "maszynki" wyniki. Ale lenistwo i tak przychodzi z wiekiem
 8. A to się dowiedziałem. Potwierdza się święta maksyma: "Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego" Póki co moja instalacja od 20 lat ma się bardzo dobrze , ma co trzeba i funkcjonuje bez zarzutu więc nie widzę powodu dla zmieniania stanu istniejącego, zabezpieczeń nie wywala, różnicówek też. Oczywiście piekarnik ma własną linię zasilania z indywidualnym zabezpieczeniem, podobnie jak pralka suszarka i zmywarka.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.