Jump to content

korzen16

Members
 • Content Count

  3181
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  20

korzen16 last won the day on October 23

korzen16 had the most liked content!

About korzen16

 • Birthday 02/23/1973

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Na Szlaku
 • Rok założenia
  2012/2013
 • Miasto
  Karpacz

Kontakt

 • Imię
  Tomasz

Recent Profile Visitors

3795 profile views
 1. IBU nie, ale jego odczuwanie już tak. Chmiele na zimno "podbijają" odczucie goryczki.
 2. OK, Klasyczna APA - zakładane 15L do fermentora: 1kg Pilzneński 2kg Pale Ale Zacieranie w 66-67­°C przez godzinę + 72°C przez 15' + wygrzew 5' Chmielenie: Horizon - 10g na godzinę Chinook 30g na whirpool Drożdże US-05 Cały Mosaic i Citra na zimno na cichą na 3-5 ostatnich dni w niskiech temperaturach (ok. 10°C) Wyjdzie: ok 12L do zabutelkowania, 12,5°Blg, IBU ok. 40 (ale podbite jeszcze chmieleniem na cichej), alko ok. 5%
 3. Po ilości składników wnioskuję że typowa "20"
 4. Poważnie to zadałeś drożdże do brzeczki o zdecydowanie za wysokiej temperaturze, tak o 10-15°C - drożdżom w to mi graj, ale piwu to nie służy. Piwo, jeżeli w ogóle będzie pijalne, to będzie bardzo kacogenne, estrowe (bardzo aromatyczne), ale na różne sposoby. Z pewnością je wypijesz i będziesz cmokał jakie dobre . W puchach są drożdże pseudolagerowe, ale z pewnością nie na 30°C. Wszystkie inne błędy są wybaczane, ale nie temperatury fermentacji -to całkowicie niszczy piwo.
 5. Ło matko i cuuuurko Poczekaj jeszcze z tydzień i jak Blg nie będzie się zmieniało to teoretycznie można butelkować, ale...... kup dużo alcaprimu bo w piwie dużo, ale to bardzo dużo się dzieje, niekoniecznie dobrze. Już nie oczekiwał bym temperatur lagerowych, ale w kolejnym piwie chociaż schłodź do tych 18-20­°C - jest przecież już prawie zima, więc i na zewnątrz i w kranie temperatury sprzyjają. A tak poważnie to nie oczekuj jakiś "sztosów", a nawet dobrego piwa - będzie estrowe, z dużą ilością fuzli i raczej niedobre - jedyna jego zaleta, to że jest z "własnej hodowli". Następnym razem PILNUJ TEMEPERATUR FERMENTACJI, a reszta jakoś się uda
 6. Ja wychodzę z założenie, że trzeba zawsze robić stater z płynnych, a do dolniaków tym bardziej. Na taką ilość potrzeba jedną paczkę drożdży i stater wielkości około 2,2 litrów, przy założeniu że faktycznie drożdże są bardzo świeże.
 7. Tak Np takie jest lepsze - wybieraj odmiany alphonso ja dałem na burzliwą (pod sam jej koniec) i część osób też tak robi, ale jest wielu zwolenników dodawania na cichej. Sam musisz zdecydować.
 8. Otworzyłem wczoraj WARKA#40 FRUIT IPA obie wersje z mango i pomarańczą. Wersja z mango - nagazowanie już powoli OK, zmętnienie dość mocne. W aromacie mango dominuje, natomiast w smaku jest słabiutko. Goryczka dość mocna, ale w smaku jakieś takie płaskie, bez ciała i przebija się alkohol. Przy powtórce na pewno zwiększę ilość mango dwukrotnie i spróbuje podzielić warkę jeszcze na dwa wiadra - do jednego dodam mango na burzliwą a do drugiego na cichą. Wersja z pomarańczą - tu też nagazowanie OK, lekko mętne i takie rozświetlone, w aromacie na razie grubo, pomarańcza, pomarańcza, pomarańcza........ W smaku też całkiem nieźle soczek pomarańczowy z lekką chmielową goryczką + taki gorzkawy posmak pomarańczy - fajnie to ze sobą współgra. Po półtora tygodnia jest już całkiem pijalne - wydaje się, że jest dość udane.
 9. Ale reakcje osoby częstowanej puchą z własną produkcją jest już bezcenna
 10. U mnie sypło dziś białym. Ale ponoć lato ma wrócić
 11. Panowie trzeba by może to sumować, żeby tak po bożemu było.
×
×
 • Create New...