Jump to content

korzen16

Members
 • Content Count

  2996
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  14

korzen16 last won the day on September 13

korzen16 had the most liked content!

About korzen16

 • Birthday 02/23/1973

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Na Szlaku
 • Rok założenia
  2012/2013
 • Miasto
  Karpacz

Kontakt

 • Imię
  Tomasz

Recent Profile Visitors

3563 profile views
 1. W WARCE#39 Ryżowe IPA na zakończenie podniosłem temperaturę do ok. 21°C. Tym razem burzliwa trwa dość długo - od zadania drożdży minął już tydzień, a mam jeszcze końcówkę fermentacji. Piana już opada, ale w fermentorze ciągle się "kotłuje". Nie podobały im się też temperatury bo wali siarką jak przy drożdżach weizenowych, jak nie minie za kilka dni trzeba będzie wrzucić miedź.
 2. Przygotowałem dziś pulpę z mango i pomarańczy - będzie użyte do kolejnego piwa. Z niecałego 1,5 kg dojrzałych mango wyszło ok. 1,1 kg gotowej pulpy - wrzuciłem to do gara, podgrzałem do 70°C, zostawiłem na 10' i wrzuciłem do zamrażalnika. Za aromatem mango nie przepadam, ale smak po "pasteryzacji" jak świeżych owoców. Podobnie przygotowałem pomarańcze (ponoć krwiste - chociaż tej krwistości to nie za wiele), obrałem, podzieliłem na poszczególne kosteczki, do gara na 10' w 70°C - puściło trochę soku. Całość trafiła też do zamrożenia. Smak słodkich pomarańczy, aromat też jak świeżych owoców, kolor ciemno pomarańczowy. Ogólnie z pasteryzacji jestem zadowolony
 3. korzen16

  lol :)

  I Ona twierdzi, że jestem drogi w utrzymaniu (moje hobby)
 4. Byli obaj, ale to Kaziuk złamał święte prawo, oczywiście jak zawsze za przyczyną baby
 5. W WARCE#39 Ryżowe IPA podniosłem temperaturę do ok. 16°C Do WARKI#38 Session IPA dodane chmiele na zimno: Chinook 30g, Mosaiccc 15g, Simcoe 10g.
 6. Wyszło średnio - nie polecam za bardzo. Takie połączenie to raczej z amerykańską pszenicą.
 7. Do WARKI#38 Session IPA dodane chmiele na zimno: Chinook 30g, Mosaiccc 15g, Simcoe 10g.
 8. Najprostszy sposób to whirpool, ale trzeba liczyć się ze stratami nawet do kilku litrów z warki (w zależności od ilości chmielenia). Można bawić się w odzyskiwanie brzeczki z chmielin, ale to trochę upierdliwe. Albo jak pisze Hanys93 HOP Spider - tu można ściągnąć brzeczkę niemal do zera, ale wypadałoby dołożyć kran do gara warzelnego.
 9. Ryżowe uwarzone. Filtracja nie poszła specjalnie - 25L poszło OK, a ostatnie 8L ledwo ciurkało, przez to w sumie całość zajęła mi koło ośmiu godzin + niecała godzina na skleikowanie. Wyszło tyle co miało wyjść, ale gęściej o 1°Blg i tak już zostanie.
 10. Nie używam już rurki i nie zamierzam do niej wracać przynajmniej na razie. Obserwacja temperatury i tego co dzieje się w wiadrze są dla mnie wystarczające. Odpada mi jedno potencjalne źródło infekcji.
 11. Ale co, rurka? Tam nie ma rurki, jest za to ciśnienie i zawór bezpieczeństwa.
×
×
 • Create New...