Jump to content

korzen16

Members
 • Content Count

  2740
 • Joined

 • Last visited

About korzen16

 • Birthday 02/23/1973

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Na Szlaku
 • Rok założenia
  2012/2013
 • Liczba warek
  33
 • Miasto
  Karpacz

Kontakt

 • Imię
  Tomasz

Recent Profile Visitors

2967 profile views
 1. Dziś dostałem ofertę i dane techniczne z firmy Prometr. Czekam jeszcze na informację z Certussa.
 2. Czy ktoś kojarzy jakiegoś producenta generatorów pary do ogrzewania kotłów, ale z palnikami gazowymi lub ew. olejowymi (nie mamy wystarczającej mocy ani możliwości zwiększenie mocy dla generatorów elektrycznych). Na razie czekam na informacje i ofetry od firmy Prometr i Certuss. Ktoś jeszcze się tym zajmuje?
 3. Eeee ekstrakt to jeszcze na bogato - myślę że głównie walony jest CÓKIER
 4. Tak o tym też czytałem, że startujemy połową i po rozhulaniu drożdży dopełniamy tank. I to jest konkretny argument bo potrzebujemy połowę drożdży
 5. Tak rozeznałem się wstępnie na potrzeby naszej koncepcji i wstępnego kosztorysu i wychodzi, że różnica w zakupie warzelni wyniesie 20-30%. Więc przy całości będzie jeszcze mniej, wiec nie boli aż tak bardzo. Jakoś nadal nie widzę w tym sensu, natomiast warzenie dwóch warek dziennie żeby zapełnić tank wymaga dwuzmianowości, a to już może być problemem. Jeżeli chodzi wyłącznie o oszczędność, to nie widzę przeszkód, żeby warzelnia była także o pojemności 10hekto. No chyba, że jest coś jeszcze....
 6. Rzeźbię właśnie koncepcję na niewielki browar restauracyjny w istniejącym obiekcie turystycznym i upchałem się z warzelnią, magazynem słodów, fermentownią i lagerownią/magazynem wyrobów gotowych w 50m2 - założenia chyba standardowe, czyli wybicie 5hekto + 6 tankofementorów po 10hekto i dodatkowo 4 leżaki po 10hekto każdy. Jedyne co mnie zastanawia, to dlaczego przyjęło się, że warzelnia ma zwykle połowę pojemności tanków. Z czego to wynika? Nie było by ekonomiczniej stosować 1:1 - jedno warzenie ---> jeden tankofermentor?
 7. Może tu http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDu20030800717 to trochę nie moja działka, a urbanistów. Myślę że korzystają także ze słownika języka polskiego.
 8. Raczej produkcja rzemieślicza. Idealnie bylo by gdyby pojawił się zapis:"produkcja rzemieślnicza typu mikrobrowar itp"
 9. Przeznaczenie podstawowe lub uzupełniające - tereny produkcyjne. Jeżeli będzie to browar restauracyjny - działalność usługowa. Ale proponuję podejść do UM lub starostwa i porozmawiać z szefem wydziału architektury gdzie dokumentacja będzie składana. To oni interpretują zapisy w planie i wydają ostateczną decyzję o pozwoleniu na budowę. Czasami przechodzą rzeczy, które uważam, że nie powinny przejść, a czasami jest wręcz odwrotnie - pomimo tego, że uważam, że jest zgodność z planem to urzędnik ma wątpliwości. Kuchnia czy restauracja to jest produkcja żywności, a pomimo tego może być realizowana na terenach usługowych, wiec być może także uda się wykłucić browar.
 10. Właśnie przeładowałem kompa i jest OK
 11. korzen16

  korzen16

 12. Czas wracac do domciu, choc na krótko. Chyba se odpuszczę czytanie "nieprzeczytanych" i zacznę wszystko od początku
×
×
 • Create New...