Jump to content

jacek438

Members
 • Content Count

  13
 • Joined

 • Last visited

 1. Czy może ktoś polecić dobry sklep z gotowymi zestawami surowców? Chciałbym rozpocząć zacieranie i wolałbym spróbować na gotowych zestawach.
 2. Chciałbym jeszcze spróbować z całego brewkitu zrobić piwko malinowe czy zamiast cukru można byłoby zastosować syrop malinowy? i w jakich proporcjach? A Czy ktoś próbował robić piwko z sokiem cytrynowym?
 3. Nie wytrzymałem i otworzyłem pierwsze moje piwko malinowe choć od rozlania dopiero minął tydzień. Jestem ogólnie pod wrażeniem. Kolor przepiękny różowy i fajny smak. Dla mnie ciut za słodkie ale dla mojej LP rewelka Czuć fajny posmak i aromacik, pewnie po tej herbatce chmielowej. Procent ma dość mocny po jednym takim czuć już lekkie buzowanie w głowie. Pewnie po 2 lub 3 takich płeć piękna będzie nieźle wstawiona. Także robię następne na lato i do grilla będzie suuuuuuuuuper
 4. Dziękuje bardzo za porady dam znać czy będzie pijalne i jeżeli tak to spróbuje dalej po eksperymentować z innymi sokami bo lato tuż tuż i trzeba się odpowiednio do niego przygotować
 5. te 20 dni to od samego początku warki? czy po dodaniu soku i reszty?
 6. A do jakiego poziomu zejdzie Blg przy takim wynalazku? tak jak przy normalnym piwku? ta fermentacja chyba nie potrwa zbyt długo bo ruszyła po 3 godzinkach jak szalona Ciekaw jestem czy ktoś próbował taki wynalazek np ze sokiem cytrynowym.
 7. Dzisiaj zlełem Lagera miał 1 BLG. Zostawiłem 5 litrów dodałem baniak wody 5 litrowy , soki z herbapolu malinowe i 10 g herbatki z chmielu cascade. Trochę czuć było ten chmiel kwiatami. Czy będą odczuwalne nuty kwiatowe w tym piwku czy to się przefermentuje? BlG podskoczyło do 7,5 i po 3 godzinach rozpoczeła się fermentacja. Do jakiego poziomu BLG utrzymywać fermentację? Ciekaw jestem jeszcze czy wzrośnie poziom alkocholu.
 8. Słodzik dodaje się do butelek czy wcześniej rozpuścić w piwku?
 9. I zamieniłem marynkę na cascade, tylko że najmniejsze opakowanie to 100 g co ja z tą resztą zrobie? Jak długo taki chmiel można przetrzymywać żeby nie stracił swojej właściwości?
 10. Niestety nie znam się kompletnie na tych chmielach i tak intuicyjnie zamówiłem Marynkę. Zobzaczymy co z tego wyjdzie. Tego chmielu dać tak do 15 g?
 11. Tak myśle zrobić wegług przepisu tylko że to będzie piwko z brewkitu (oczywiście woda też będzie). Myślisz że wyjdzie z tego coś pijalnego?
 12. Witam Jestem początkującym piwowarem i jeszcze jestem na etapie brewkitów. Zaimponował mi Zbyszek T z przepisem na piwo malinowe które czasami lubie (redsy itp) ale uwielbia je niestety moja żona. Nie dając mi życia moja LP chce takie właśnie piwko. Spróbuję zrobić to z brewkita LAGERA które mi właśnie fermentuje. Planuję dodać tzw herbatki chmielowej. Zamówiłem chmiel Marynkę, słodzik kupiłem w Lidlu i syropy malinowe z Herbapolu. Czy dodając do refermentacji 5 ml syropu na butelkę 0,5 l wystarczy to do dobrego nagazowania? Co o tym sądzicie i co na to główny szef od receptury Zbyszek
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.