Jump to content

Robert

Members
 • Content Count

  47
 • Joined

 • Last visited

 1. http://gotujmy.pl/kwaszenie-kapusty-i-ogorkow,artykuly-warzywa-artykul,3588.html http://www.kalbi.pl/kalendarz-faz-ksiezyca
 2. Ostatnio wypilem klika Paulanerow i przyznam sie , ze mialem male problemy gastryczne :-( . Pilem z osadem-to byl blad.Moj organizm nie lub widac niezywych drozdzy. Wyslane z tel. Brak pl liter
 3. Mam taka membrane tylko 100-tke w zestawie RO, podzlewowy i raz na pol roku robi sie tzw. serwis czyli czyszczenie.Samej mambrany niby sie czysci, zywotnosc okresla sie na ok. 6 lat.Wazne zeby nie dopuszczac jej do stanu wysychania/nieuzywania.
 4. No racja, ze tez nie pomyslalem o gorzkiej czekoladzie. Szybki research pokazal ze bardziej gorzka powinna byc czeko od Wawel a niz Wedla. -- Wlasnie, ekhmm degustuje Zywiec porter pod gorzka czeko z Wedla i pasuje wysmienicie -- Ekhm, zrobilem porownanie gorzkich czeko z Wedla i Wawel-u.Zapach czeko Wawel - slaby mdly,sztuczny;smak cienkawy.Jednak Wedel w tym przedziale cenowym rządzi.Sugerowalem sie, ze Wawel bedzie lepszy bo ma masy kakowej 70% a Wedel 64%.jednak nie ma to odniesienia do smaku i aromatu.
 5. Co pasuje do mocnego portera?Chipsy tak sobie.Moze cos smazone /skropione/ z sosem sojowym?To czarne i to:-)
 6. , po podanym wcześniej dolujacym acz prawdziwym pewnie w większości faktów filmiku.Gość jest naprawdę niezły.To chyba tu mówi, że kiedy władzy brakuje pieniędzy to ta nie cofnie się przed niczym.
 7. No racja, jakby tak patrzeć to i od cukru można by akcyzę liczyć.Temat do kasacji, bo jeszcze wejdzie na forum Jacek R. i wpadnie na jakiś pomysł ;-) Gdzieś tu na forum pisali, że za 0.5 l piwa (12 procent) jest aż 50gr akcyzy , imo bardzo dużo kasy.
 8. Czy w cenie produktów do wrzenia piwa(słód, brewkit itp.) jest wliczona akcyza czy podobny podatek inny niż VAT.Do wszystkiego teraz potrafią się przyczepić byle trochę kasy wyrwać, to może wpadli, żeby od razu akcyzę ściągnąć.Jak sądzę nie, to w takim razie kolejny argument żeby trochę zaoszczędzić i robić domowe :-)
 9. Zdawało mi się , że po to się dekantuje żeby nie zaciągać gestwy.Chyba że dolniaki rządzą się w tym wypadku innymi prawami. Po trzech miesiącach drożdże będą jeszcze w większości żywe?I tu rodzi się obawa, że naciagnie martwych drożdży. Nikt się nie zastanawiał nad tym żeby nie przejmować się drożdżami z fermentora(zrobiły swoje mogą odejść, chodzi o przypadek gdzie gęstwa nie jest potrzebna).Zaciągnąć zielone piwo przez odpowiedni filtr (nie wiem jaki) a dodać odrobinę drożdży (tego samego szczepu)do refermentacji.Inaczej jeśli nie filtr to do zielonego piwa zadać specyfik starający drożdż
 10. Przemyślałem to jeszcze i wyobraźniłem sobie jak drożdże wędrują do zbiornika z kranikiem gdzie dzięki przelaniu równomiernie się rozłożyły no i chyba o to w tym biega.Jednak warto.
 11. Jeśli temat dotyczy wątpliwości żółtodzioba to mam taką wątpliwość. Czy opłaca się przelewać do zbiornika z kranem jeśli glukoze sypie do butelek? Nie raz czytałem o kombinacjach z mieszaniem piwa z rozpuszczoną glukoza gdzie bywało , że nie rozpuściła się dokładnie i nie wyszło równomierne nagazowanie.Chyba że bezwzględnie trzeba zdekantować piwo.Jednakowoż wątpię czy w sumie to coś daje jak i tak wszystko co zostało przelane i tak się znajdzie w butelkach, bo kranik jest przecież na samym dole.
 12. Wg info dostawcy wody 20-27 st. D (niemieckie).Chociaż do końca w to nie wieżę, że ma tylko parę stopni twardości.Jako były akwarysta (od akwarium, nie farb) zrobiłem testy jak woda się pieni (jak wiadomo na powierzchni miękkiej będą utrzymujące się bąbelki_patrz deszczowa) a tu prawie wszędzie jednakowo się niemal pieni_ czyli prawie wcale jak przy wodzie twardej.Może być też kwestia mojej membrany osmotycznej , która ma 5 lat a to ona odpowiada za zabieranie cząstek w tym kamienia.Chociaż czajnik mam czysty jak nowy a kiedy gotowałem kranowe od razu zachodzil kaminiem.
 13. Jeśli chodzi o tematykę jak np szklanki do piwa to video wystarczy ale jak chodzi o dane ze tak powiem techniczne to przydałaby się ściąga .Dziś akurat oglądałem o wodzie w piwie i pewne informacje sobie zapisałem.
 14. Bierzesz wodę z biedronki, nie pamiętam nazwy ale kosztuje 59gr 1.5l?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.