Jump to content

Kilus

Members
 • Posts

  300
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Kilus

 1. Kilus

  Kilus

 2. Podbijam. Chłopaki, efekty z chmielenia na zimno i po wyłączeniu palnika?
 3. Chłopaki, jak tam Mosaic, rocznik 2015? Efekty z chmielenia na zimno i po wyłączeniu palnika?
 4. Mole spożywcze odróżniam dziady. Fakt jest taki, że zalęgły mi się w pokoju, nie w kuchni. (w słodzie). Przeszukałem co mogłem. Mam nawyk szczelnego zamykania napoczętych worków - tasma, klamerki. Plus jest taki, że w końcu się chyba skończy. Winter is coming! olo333 - W najbliższym czasie chyba będę w casto, to też coś takiego kupie.... gdzięs na podłodze też rozłoże, może larwy też na to lecą, pfffu pełzną.
 5. Jakieś pomysły na pozbycie się tego gówna? Przedwczoraj wrociłem do domu z roboty i latały mi 2 sztuki. Stwierdziłem: przypadek. Wczoraj już 4 sztuki. Zacząłem poszukiwania od kryjówek ze słodem. Namierzyłem jedno miejsce. Jednak wolałbym pozbyć się wszystkiego co lata, co mogło się zadekować. Jakieś domowe sposoby, sztuczki? Tips and triks?
 6. Hej Hej, ma ktoś jakieś obserwacje nt. uzycia tego chmielu na "zimno" ? W ogóle jakieś spostrzeżenia?
 7. ultradźwięki lub wytrząsarka (jakieś 30-40min) potem filtrujesz przez sączek (pierwsze krople przesączu zawracasz)
 8. Spoko, już wszystko sprawdziłem i poprawiłem kosmetykę, jest ok super królu złoty DZIĘKI
 9. Jestem lewy z angielskiego, a zgodnie z wymaganiami do mgr. muszę dołączyć również streszczenie po ang. ktoś pomoże? Potrzebuje na dzisiaj, do wieczora.
 10. Celem pracy była ocena przydatności mieszanych kultur drobnoustrojów do produkcji piw kwaśnych, jako alternatywy dla niskoalkoholowych napojów piwnych. Badania obejmowały: wytworzenie i ocenę piw górnej fermentacji otrzymanych przy użyciu drożdży i bakterii kwasu mlekowego oraz ocenę wpływu różnych źródeł węglowodanów, jako środka refermentacyjnego, na cechy organoleptyczne piwa. W pierwszym etapie badań przygotowano brzeczkę piwną o stężeniu 7,3% wag., którą zaszczepiono drożdżami Safale US-05 oraz bakteriami Lactobacillus brevis lub Lactobacillus delbrueckii. Szczepionkę bakteryjną dodawano na początku fermentacji cichej lub fermentacji głównej. Próbami porównawczymi było piwo z udziałem drożdży US-05 oraz piwo z komercyjną szczepionką S. cerevisiae i Lactobacillus. W sumie przygotowano 6 wariantów nastawów. W piwie po zakończeniu fermentacji głównej, cichej oraz leżakowaniu oznaczono m.in.: zawartość alkoholu, ekstraktu rzeczywistego, odfermentowanie, profil węglowodanowy, kwasowość. Przeprowadzono ocenę sensoryczną piw stosując 50 punktową skalę ocen następujących wyróżników: aromat, barwa, smak, odczucie w ustach, goryczka, pienistość. Na podstawie oceny instrumentalnej oraz organoleptycznej wybrano do drugiego etapu badań warianty nastawów z kulturą drożdży US-05 oraz kulturą mieszaną drożdży US-05 i bakterii Lb. delbrueckii, dodaną przed rozpoczęciem fermentacji cichej. Po fermentacji cichej oba rodzaje nastawów poddano refermentacji stosując 5 różnych dodatków: cukier biały, cukier trzcinowy nierafinowany, ekstrakt słodowy, miód wrzosowy i syrop wiśniowy. Po zakończeniu fermentacji cichej i leżakowaniu wykonano analogiczne oznaczenia, jak w etapie pierwszym. Na podstawie wyników stwierdzono, że kultury drożdży i bakterii mlekowych były przydatne do wytworzenia lekkich, kwaśnych piw fermentacji górnej. Otrzymane piwa cechowały się typowymi dla tego rodzaju piw właściwościami: były kwaskowe, orzeźwiające w smaku, zawierały 3,3 – 3,8 % obj. alkoholu. Wyróżniającym się wariantem okazała się mieszana kultura drożdży Safale US-05 i bakterii Lactobacillus delbrueckii. Najlepszym momentem inokulacji bakterii był początek fermentacji cichej. Spośród zastosowanych dodatków refermentacyjnych wyróżniał się syrop wiśniowy, piwo z jego udziałem zostało najwyżej ocenione przez zespół degustatorów.
 11. Czy ktoś czuje się tyle na siłach z j. angielskiego, by pomóc mi przetłumaczyć streszczenie? Czas goni. (Tematyka piwowarska)
 12. Dziś dostałem coś takiego " Informujemy, że następujące piwa zostały dodane: Nie znaleziono. Pozdrawiamy serdecznie. Zespół organizacyjny konkursu Wrocławskie Warsztaty Piwowarskie"
 13. podwyż temp do 18-19C ( o ile w ogole mozesz tym sterowac). w 17 usy mogą i potrafią fermentować, ale niepotrzebnie przedłuża się proces.
 14. Przede wszystkim wg. polskich norm - Normy PN i Analityca EBC. Na stronie drugiej organizacji mozesz trafic na zarys metodyki, ale poza tym jest platna. + jak koledzy powyzej HPLC ze wzorcami - narzedzie. Ew. ulubiony sprzet o wdziecznej nazwie termohydronapawarka z przyczłapem do turbobulbulatora - typu Anton Paar
 15. Jeżeli to co widzę to rdza/odpryski, to daruj sobie z tym ze zdjęcia
 16. nie w 3 dni nie w 7 C, cierpliwosci
 17. To ja nie wiem, liche drożdże może mi się trafiły . Dziś po uczelni rzuce drugie 12g (inne źródło).
 18. Doba minęła, temp do 17C podbiła i tak ją zostawię. Natomiast nic się nie dzieje. Wieko wklęsłe . Jak do jutra nic się nie zmieni, to poleci druga porcja drożdży.
 19. No nie do końca. Zostawiłem otworzone okno dziś w pokoju. Poszedłem do pracy. Minęło 10h. Tempertura z 17 zjechała do 15 - termometr naklejony. Dodam, że w pokoju mam termometr - wskazywał 15.6C Nie wiem, jak temp wyglądała w środku
 20. Pytanei do kogoś, kto startował nimi z 15 st. na jak długi start można się nastawiać? (12,25blg, 23L, 12g drożdży) Jakoś dziwnie się zachowywały przy reydratacji tj. jakieś ciemne w porównaniu do Danstar notinghamów - szczepiłem jednocześnie inną warkę. Przyzwyczailem się, że po 40min jest jakaś tam pianka w szklance, a tym razem lekkie "coś" tylko.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.