Jump to content

Kilus

Members
 • Content Count

  300
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About Kilus

 • Birthday 01/14/1991

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Na Gaju
 • Rok założenia
  2012
 • Miasto
  Wrocław

Kontakt

 • Imię
  Wojtek

Recent Profile Visitors

474 profile views
 1. Kilus

  Kilus

 2. Podbijam. Chłopaki, efekty z chmielenia na zimno i po wyłączeniu palnika?
 3. Chłopaki, jak tam Mosaic, rocznik 2015? Efekty z chmielenia na zimno i po wyłączeniu palnika?
 4. Kilus

  Mole

  Mole spożywcze odróżniam dziady. Fakt jest taki, że zalęgły mi się w pokoju, nie w kuchni. (w słodzie). Przeszukałem co mogłem. Mam nawyk szczelnego zamykania napoczętych worków - tasma, klamerki. Plus jest taki, że w końcu się chyba skończy. Winter is coming! olo333 - W najbliższym czasie chyba będę w casto, to też coś takiego kupie.... gdzięs na podłodze też rozłoże, może larwy też na to lecą, pfffu pełzną.
 5. Jakieś pomysły na pozbycie się tego gówna? Przedwczoraj wrociłem do domu z roboty i latały mi 2 sztuki. Stwierdziłem: przypadek. Wczoraj już 4 sztuki. Zacząłem poszukiwania od kryjówek ze słodem. Namierzyłem jedno miejsce. Jednak wolałbym pozbyć się wszystkiego co lata, co mogło się zadekować. Jakieś domowe sposoby, sztuczki? Tips and triks?
 6. Hej Hej, ma ktoś jakieś obserwacje nt. uzycia tego chmielu na "zimno" ? W ogóle jakieś spostrzeżenia?
 7. ultradźwięki lub wytrząsarka (jakieś 30-40min) potem filtrujesz przez sączek (pierwsze krople przesączu zawracasz)
 8. Spoko, już wszystko sprawdziłem i poprawiłem kosmetykę, jest ok super królu złoty DZIĘKI
 9. Jestem lewy z angielskiego, a zgodnie z wymaganiami do mgr. muszę dołączyć również streszczenie po ang. ktoś pomoże? Potrzebuje na dzisiaj, do wieczora.
 10. Celem pracy była ocena przydatności mieszanych kultur drobnoustrojów do produkcji piw kwaśnych, jako alternatywy dla niskoalkoholowych napojów piwnych. Badania obejmowały: wytworzenie i ocenę piw górnej fermentacji otrzymanych przy użyciu drożdży i bakterii kwasu mlekowego oraz ocenę wpływu różnych źródeł węglowodanów, jako środka refermentacyjnego, na cechy organoleptyczne piwa. W pierwszym etapie badań przygotowano brzeczkę piwną o stężeniu 7,3% wag., którą zaszczepiono drożdżami Safale US-05 oraz bakteriami Lactobacillus brevis lub Lactobacillus delbrueckii. Szczepionkę bakteryjną dodawano na początku fermentacji cichej lub fermentacji głównej. Próbami porównawczymi było piwo z udziałem drożdży US-05 oraz piwo z komercyjną szczepionką S. cerevisiae i Lactobacillus. W sumie przygotowano 6 wariantów nastawów. W piwie po zakończeniu fermentacji głównej, cichej oraz leżakowaniu oznaczono m.in.: zawartość alkoholu, ekstraktu rzeczywistego, odfermentowanie, profil węglowodanowy, kwasowość. Przeprowadzono ocenę sensoryczną piw stosując 50 punktową skalę ocen następujących wyróżników: aromat, barwa, smak, odczucie w ustach, goryczka, pienistość. Na podstawie oceny instrumentalnej oraz organoleptycznej wybrano do drugiego etapu badań warianty nastawów z kulturą drożdży US-05 oraz kulturą mieszaną drożdży US-05 i bakterii Lb. delbrueckii, dodaną przed rozpoczęciem fermentacji cichej. Po fermentacji cichej oba rodzaje nastawów poddano refermentacji stosując 5 różnych dodatków: cukier biały, cukier trzcinowy nierafinowany, ekstrakt słodowy, miód wrzosowy i syrop wiśniowy. Po zakończeniu fermentacji cichej i leżakowaniu wykonano analogiczne oznaczenia, jak w etapie pierwszym. Na podstawie wyników stwierdzono, że kultury drożdży i bakterii mlekowych były przydatne do wytworzenia lekkich, kwaśnych piw fermentacji górnej. Otrzymane piwa cechowały się typowymi dla tego rodzaju piw właściwościami: były kwaskowe, orzeźwiające w smaku, zawierały 3,3 – 3,8 % obj. alkoholu. Wyróżniającym się wariantem okazała się mieszana kultura drożdży Safale US-05 i bakterii Lactobacillus delbrueckii. Najlepszym momentem inokulacji bakterii był początek fermentacji cichej. Spośród zastosowanych dodatków refermentacyjnych wyróżniał się syrop wiśniowy, piwo z jego udziałem zostało najwyżej ocenione przez zespół degustatorów.
 11. Czy ktoś czuje się tyle na siłach z j. angielskiego, by pomóc mi przetłumaczyć streszczenie? Czas goni. (Tematyka piwowarska)
×
×
 • Create New...