Jump to content

index

Members
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

 1. pobrawszy: 1x cherry berliner weisse zostawiwszy, indzior: 1x Psonica - Rye Weizen z dodatkiem Cymbopogon citratus (świeża warka) 1x No baaa! - Bold American Amber Ale (nieco starsza weselna warka, nie wylata, mała poprawka przy degustacji na datę w kontekście intensywności aromatu) uwagi: 1. może nie być takiej możliwości, ale idealnie by było gdyby dało się kratkę depozytową przechowywać w nieco niższej temperaturze 2. czy nie lepiej kopiować i aktualizować pełną aktualną listę depozytową w każdym poście wtedy jasny jest stan kratki?
 2. Tak, też pamiętam te piękne czasy winobrania ale wina są już pakowane w kartony (dopytywałem). pewnie da się tema zrealizować tylko trzeba poświęcić na to czas dlatego szukam gotowych rozwiązań dokładnie, niewiele więcej będzie kosztowało wyprodukowanie 20 L piwa , poza tym to skrzynki na 0,5 L no właśnie w tym problem że moi główni dostawcy butelek uparli się na 0,65 L no ale są dosyć nieporęczne i może trzeba będzie się systematycznie tego pozbywać, rozglądam się jeszcze za koszami (przemysłowe systemy przechowywania)
 3. Potwierdzam, sprawdzone organoleptycznie: do standardowej skrzynki na butelki zmieszczą się maksymalnie 3 x 0,65 l, tylko w środkowym polu 2 x 3 i to tak żeby pola zajmowane przez butelki stykały się narożnikami (nie bokami) z uwagi na ich większą średnicę, można także nałożyć kolejną skrzynkę na górę gdyż butelki mieszczą się "na styk". Skrzynki drewniane - pewnie jest to jakiś pomysł zapewne pojawi się różnica w kosztach (skrzynka standardowa 8-10 zł, skrzynka drewniana koszt robocizny czyli własny lub wykonawcy czas + materiał - ta z powyższego linku 327 zł), jedna mała niedogodność w linkowanym przykładzie jeżeli chodzi o konstrukcje to płaskie dno skrzynki (bez wyprowadzeń jak w skrzynkach plastikowych) co przekłada się na mniejszą stabilność stosu.
 4. Ok, przeglądnę jak temat wygląda w sklepach. To może podsuniecie jakieś wasze rozwiązania, mam na myśli przechowywanie i spojrzenie logistyczne na "magazyn" w realiach domowego piwowara czyli: klasyczna piwnica średniej wielkości (pewnie zwykle okrojona innymi gratami). Czy ekonomiczniej i poręczniej (pod względem dostępu, przekładania itp.) stosować składowanie w skrzynkach + butelki 0,5 l, kartony + butelki mieszane (0,5 + 0,65 l), a może kegi (nie znam tematu).
 5. dzięki za info, tak się spodziewałem że utknąłem z tymi butelkami 0,65 czyli wysokość i średnica ogranicza użycie standardowych skrzynek @Porter - a te specjalne skrzynki - rozumiem że wyższe, gdzieś się spotkałeś w marketach, hurtowniach? @lkulos - przy takiej ilości moich butelek miałbym tylko butelki na górze
 6. Rozrosła się trochę moja kolekcja zabutelkowanego piwa w większości to butelki 0,65 l (około 70%) reszta klasycznie 0,5 l. I tu pytanie czy ktoś przerabiał temat skrzynek na takie butelki ewentualnie inne rodzaje pojemników zbiorczych. Chciałby przenieść się z nieporęcznych kartonów. Czy da się upchać butelki 0,65 do "zwykłych" skrzynek czy też są to inne konstrukcje? Proszę o sugestie.
×
×
 • Create New...