Skocz do zawartości

Loord

Members
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  1. Masz rację, będzie wymaczanie a nie zacieranie. Dzięki za rady.
  2. Słód podstawowy zostanie na 100%. Ze wspomnianym tematem się zapoznałem. Paddy, adnotacja do pkt. 4 trafna;). Co do fermentacji mamy pełną świadomość, że jest to proces, który w największym stopniu wpływa na efekt końcowy, ale chrzest bojowy przeszliśmy jakiś czas temu z brewkitami chmielonymi. sugarsweat, dzięki za radę, na szczęście wiedzieliśmy o dzieleniu ekstraktu. Zacieranie specjalnych z podstawowym w woreczku muślinwym, ew. luzem w garnku. Do schłodzenia brzeczki planujemy wykorzystać ok. 10 L wody z lodówki/zamrażalnika+chłodzenia gara w zimnej wodzie.
  3. Wiem, ale posłużą nam do przerobienia skrobii wypłukanej z karmelowego;) Dodatkowo zyskamy mały zastrzyk cukrów ze steepingu, przy użyciu 50/50 karmelowy/pale ale (lub pilzneński).
  4. Witam. Razem ze znajomymi przymierzamy się do uwarzenia piwa metodą partial mash, w związku z czym chciałbym skonsultować kilka kwestii z bardziej doświadczonymi osobami oraz zasięgnąć opinii o przygotowanej przez nas recepturze. Jako, że jest to nasze pierwsze piwo warzone w ten sposób staraliśmy się opracować prostą recepturę, która dała by nam pewne podstawowe pojęcie o procesie chmielenia oraz wykorzystaniu słodów specjalnych. - Ekstrakt płynny jasny Bruntal 1,7 kg x2 - Słód karmelowy Strzegom 150 - 250 g - słód pilzneński/pale ale - 250 g - drożdże PAY7 - chmiele Marynka i Sybilla (granulat) A teraz czas na kilka pytań: 1. Posiadamy garnek o pojemności ~12-13 litrów, więc zmuszeni jesteśmy do chmielenia brzeczki w mniejszej objętości niż docelowa. Z tego co wiemy wpływa to na ilość dodawanego chmielu, w jaki dokładnie sposób? Początkowo planowaliśmy chmielić 25g Marynki 50' oraz 30 g Sybilli 10-5'. Docelowo piwo ma mieć profil bardziej słodowy o umiarkowanej goryczce, zmienić coś w proporcjach chmieli/czasie chmielenia? 2. Wystąpi jakakolwiek różnica w gotowym piwie z wyjątkiem barwy w zależności od użycia pale ale lub pilzneńskiego? 3. Z tego co się orientuję, w tym wypadku nie potrzeba dodawać żadnych dodatkowych cukrów do fermentacji, prawda? 4. Brzeczkę planujemy dopełnić wodą źródlaną/zwykłą (schłodzoną) do ~11-12 blg. Mile widziane sugestie, propozycje. Niemile widziane namawianie na zacieranie:). Niestety nie jesteśmy w stanie przeprowadzić tego procesu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...