Jump to content

goral89

Members
 • Posts

  323
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by goral89

 1. goral89

  goral89

 2. Można, mieć nowe. Ale ja pisze o sprzęcie złożonego ze szrotu spożywczego w dużej mierze. Dlatego powiedziałem, że można taki kulawy złożyć w tej kwocie. Jeżeli do 5hl używamy 100 kg słodu to czy aby napewno jest nam na start potrzebny śrutownik za 15-20 tys? Pompy w dobrym stanie nierdzewne są dostępne, wymienniki także (oczywiście można kupić całkiem nowy za 8-12 tys.) i oczywiście sito musi być nowe w celu dopasowania do projektu. Reasumując, gdyż wychodzę z dyskusji. Wszystko zależy od tego ile mamy kasy i wiedzy na temat działania sprzętu browarniczego, jakie mamy patenty na tańsze rozwiązania etc. Ja podałem najniższą możliwą kwotę za sprzęt, duży nakład własnej pracy i kombinacji. Znam takie browary u naszych sąsiadów. Podkreślam jeszcze raz, że pisze tylko o sprzęcie.
 3. Ok, jasne Oczywiście można otworzyć mniejszy browar niż te 500 hl tylko to trzeba sobie przeliczyć na ile masz czas i pieniądze na taki biznes dodatkowy. Artezan co prawda miał warzelnie o wybiciu 5 hl - ale tanki 10 hl....więc poziom opłacalności jest już inny. Jako brewpub do 500 hl, będzie się opłacać ale to już są szczegóły i w jaki sposób planujesz prowadzić biznes browarniczy. Temat jest bardzo szeroki i każdy powinien dopasować planowany browar pod swoje preedyspozycje i czasowe i finansowe. Co do wyceny sprzętu: - tank 10 hl leżakowy można kupić za 5 tys złotych i można go kupić za 18 tys.. - więc podanie cen ogólnikowo jest pozbawione sensu. - warzelnie można zrobić sposobem lub kupić u znanego producenta (różnica jest olbrzymia) - jeżeli chodzi o sprzęt to podtrzymuje swoje zdanie, że za 100 000 złotych można sklecić kulawy sprzęt na 2 fermentory i 8 tanków leżakowych i produkować dobre piwo. Do tego dochodzą kwestię dodatkowe - opłaty, zezwolenia, zus, remont, budowa budynku itp.
 4. Undeath, wychodze z założenia, że nie wypowiadam się na temat zdarzeń, o których nic nie wiem. Nie komentuje meczu, filmu, którego nie widziałem. Rosomak miał właściwie pytanie jak to nie opłaca się ekonomicznie browar do 500 hl - na szczęście dostał odpowiedź od Codera. Na wykładzie także powiedziałem dlaczego to się nie opłaca i kiedy może być opłacalne np. małe gospodarstwo agroturystyczne. Jednakże fala bbbizowych rozważań co raz częściej przelewa się przez piwo.org i wielu ludzi z niego odchodzi.
 5. Bardzo miło usłyszeń słowa hejtu, tymbardziej od osób które znam i chyba nie pofatygowały się sprawdzić czy obrażają osobe którą znają, co jest bardzo smutne. Nie chce mi się odnosić do idiotcznych zarzutów, ale jeżeli w wykładzie jest piwo i szkło warte 19 złotych a wykład kosztuje 25, to rzeczywiście wykładowca się nachapał (pomijam koszty administracyjne). Kolejną rzeczą jest podanie rzeczy na tacy.......NIE DA SIE TAK ZROBIC w 60 minut! Jeżeli ktoś chce się zapisać na konsultacje to zapraszam na pw i dowie się gdzie zmontować sprzęt za 100 000 a gdzie za 500 000. Najgorsze jak zwykle, że z tego wątku jedna osoba była na wykładzie.
 6. Mam do sprzedania domeny: surowcepiwowarskie.pl lub piwowar24.pl, jeżeli ktoś jest zainteresowany zapraszam na PW
 7. Jacer, zapewniam że przed festiwalem dobrego piwa są co najmniej 3 imprezy które zbiorą w jednym miejscu dużo wartościowych piwowarów
 8. Następnym razem postaramy się wcześniej poinformować na piwo.org.
 9. goral89

  Stout Ostrygowy

  W Krakowie można w kilku miejscach dostać Ew. w każdym Makro i Selgrosie też są.
 10. Jeżeli autor się zgodzi, możemy opublikować tutaj metryczki i wszytko będzie jasne, ale to nie mi decydować!
 11. Nie odebrane do tej pory nagrody w Centrumpiwowarstwa, można zrealizować do końca września. Przepraszam za zamieszanie z tym związane.
 12. Proszę także o kontakt na PW wszytkie osoby, które nie zrealizowały nagród rzeczowych.
 13. W tym konkursie wszystkie metryczki zostały przesłane bardzo szybko. Zaś konkurs był wliczony do klasyfikacji PSPD.
 14. Witam, Niestety nie byłem ostatnio obecny na forum i przeoczyłem ten post. Więc po kolei: - nagrody jak w większości konkursów są do zrealizowania w postaci bonu w sklepie i sklepy dostały listę zwycięzców. Co do 3 miesięcznego terminu realizacji, chiałbym o infromacje który ze sposorów w ten sposób się zachował ponieważ nie było takich ustaleń. - w sprawie blach. Blachy nie rozdane zostały skradzione ze sceny i dopiero w tamtym tygodniu, po kilkukrontnych prośbach blachy zostały dorobione w tym tygodniu planuje je wysłać do zwycięzców. Przepraszam za opóźnienie. - Co do warzenia, Grybów wypiął się na całą sprawę i przerwał rozmowy, mimo iż wcześniej wszystko było załatwione. W tym momencie próbuje znaleźć rozwiązanie całej sytuacji wraz z resztą organizatorów. Przepraszam, że tak późno zauważyłem ten wątek. W tym momencie będę na bieżąco odpisywał, więc w razie pytań odpowiem tutaj. Zdaję sobie sprawę, że wiele rzeczy nie było dopięte i w razie kolejnej edycji błędy się nie powtórzą.
 15. Ja się już dłuższy czas nad tym zastanawiam, ale właśnie to mnie powstrzymuje. A tak na poważnie to pytanie do kursantów, czy umiejętność dokładniejszej oceny piwa pomaga, czy bardziej przeszkadza w warzeniu? Zdecydowanie pomaga, nie odbiera przyjemności picia. Wiedza nie boli, a jeżeli wiesz skąd dana wada/ zaleta się w piwie pojawia to łatwiej sterować całym procesem.
 16. 1. Elroy - Tomek (sobota) 2. BuDeX - Łukasz (piątek + sobota) 3. Undeath - Krzysztof (piątek + sobota) 4. Bimbełt - Marcin (piątek + sobota) 5. Tadzik - Piotrek (piątek + sobota) 6. Qxa - Adrian (piątek + sobota). 7. wyvern - Marek (piątek + sobota) 8. Quentin - Tomek ( piątek i sobota ) 9. maku13 - Maku (piątek i sobota) 10. DonZ - Maciek (sobota) 11. Usiu - Łukasz (piątek + sobota) 12. Ben3dikT - Krzysiek (sobota) 13. Voitas - Wojtek (sobota) 14. Czejen - Radek (piątek i subota) 15. Przemyss -Przemek (piątek, sobota) 16. Ściana - Wojtek (piątek, sobota) 17. Goral89 - Mateusz (piątek, sobota)
 17. Powiem szczerze, że trochę za bardzo się wszyscy spinacie. Nawet podczas organizacji państwowych uroczystości dochodzi do sytuacji, że komuś pomyli się flaga goszczonego państwa. Ludzką rzeczą jest się mylić. W sprawie filmiku z moją osobą, każdy dociekliwy może przeczytać opis pod filmem gdzie jest dokładna informacja, iż kieruje tylko i wyłącznie odziałem terenowym.
 18. W piątek wyśle wyślemy informacje o piwach zgłoszonych na konkurs oraz pełną listę piw. Jeżeli jakaś przesyłka przychodzi stłuczona od razu informuje o tym zainteresowaną osobę. Ewentualnie można uzupełnić stłuczone piwa do dnia czwartku 22.05.2014r jeżeli będzie taka potrzeba. W razie pytań proszę o zamieszczanie ich w tym wątku.
 19. Nagrodą główną dla każdego stylu jest warzenie zwycięskiej receptury w browarze regionalnym Pilsweiser oraz udział w zyskach ze sprzedaży w wysokości 5 groszy netto od butelki dla najlepszego piwa konkursu. Za zwycięstwo w danej kategorii 2,5 grosza netto od butelki. Planowana wielkość pierwszych warek to około 500 hl. Każdy nagrodzony piwowar otrzyma medal oraz zniżkę w wysokości 15% na zakupy w sklepie detalicznym słodowni Strzegom przy zamówieniu do 1000 złotych. Pozostałe nagrody to bon przy zakupie surowców w Centrum Piwowarstwa: American Amber Ale 1. 200 złotych 2. 100 złotych 3. 50 złotych Roggenbier 1. 200 złotych 2. 100 złotych 3. 50 złotych German Pilsner 1. 200 złotych 2. 100 złotych 3. 50 złotych Golden Ale 1. 200 złotych 2. 100 złotych 3. 50 złotych Adres do wysyłki piw konkursowych: Rogate Ranczo ul. Stanisław Kmity 26, 32-080 Zabierzów woj. Małopolskie Piwa wraz z formularzem należy przesłać na podany adres w dniach 28 kwietnia do 15 maja 2014 roku. Do 15 maja należy opłacić także wpisowe za wystawione piwo. Zapraszamy do rywalizacji ! formularz zgłoszeniowy piw domowych (1).pdfkonkurs piw domowych - Regulamin (1).pdf
 20. Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych oraz House of Beer zapraszają na II edycję Krakowskich Warsztatów Piwowarskich, które odbędą się w niedzielę 6 kwietnia o godzinie 15 w piwnicy pubu House of Beer. Warsztaty są darmowe bez wcześniejszych specjalnych zapisów. Będziemy mieli szczęście gościć na nich Tomasza Rogaczewskiego. Założyciela browaru Pracownia Piwa, międzynarodowego sędziego BJCP i przede wszystkim piwowara domowego z olbrzymimi sukcesami. Będzie opowiadał nam o piwach sesyjnych na przykładzie piw wyspiarskich. Tworzeniu receptur, tajnikach warzenia. Dowiemy się również jak ciężko założyć swój browar rzemieślniczy oraz jak taki browar funkcjonuje. Między czasie na scenie będziemy mieli przyjemność warzyć dla Was Dżoka czyli mild’a z browaru Pracownia Piwa. Dla spragnionych House of Beer specjalnie na tą okazję podepnie na kranach piwo Bobby i Dżok. Więcej informacji można znaleźć na: www.facebook.com/KrakowskieWarsztatyPiwowarskie Pytania prosimy kierować na adres: krakowskiewarsztatypiwowarskie@gmail.com Surowce i sprzęt do warzenia dostarcza sklep piwowarski Homebrewing.pl Nieocenioną pomoc przy organizacji warsztatów otrzymaliśmy od browaru Pracownia Piwa.
 21. Czy mozna chmielic na zimno w temp 3-5 stopni celcjusza. W 10 efekt jest lepszy niz w temp 18, ale jak to wplynie na aromat w tak niskich temperatuach ?
 22. Pytanie z innej beczki chmieliles na zimno w 5 stopniach ? Zastanawiam sie czy tak mozna tj czy bedzie gorszy efekt niz w 10 stopniach ?
 23. Artykuł super. Wiadomosci sie bardzo przydadza, bo jest w tym roku wee heavy na konkursie Mikołajkowym w Krakowie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.