Jump to content

goral89

Members
 • Content Count

  323
 • Joined

 • Last visited

About goral89

 • Birthday 04/17/1989

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Kropka
 • Rok założenia
  2011
 • Miasto
  Kraków

Kontakt

 • Imię
  Mateusz

Recent Profile Visitors

1051 profile views
 1. goral89

  goral89

 2. Można, mieć nowe. Ale ja pisze o sprzęcie złożonego ze szrotu spożywczego w dużej mierze. Dlatego powiedziałem, że można taki kulawy złożyć w tej kwocie. Jeżeli do 5hl używamy 100 kg słodu to czy aby napewno jest nam na start potrzebny śrutownik za 15-20 tys? Pompy w dobrym stanie nierdzewne są dostępne, wymienniki także (oczywiście można kupić całkiem nowy za 8-12 tys.) i oczywiście sito musi być nowe w celu dopasowania do projektu. Reasumując, gdyż wychodzę z dyskusji. Wszystko zależy od tego ile mamy kasy i wiedzy na temat działania sprzętu browarniczego, jakie mamy patenty na tańsze rozwiązania etc. Ja podałem najniższą możliwą kwotę za sprzęt, duży nakład własnej pracy i kombinacji. Znam takie browary u naszych sąsiadów. Podkreślam jeszcze raz, że pisze tylko o sprzęcie.
 3. Ok, jasne Oczywiście można otworzyć mniejszy browar niż te 500 hl tylko to trzeba sobie przeliczyć na ile masz czas i pieniądze na taki biznes dodatkowy. Artezan co prawda miał warzelnie o wybiciu 5 hl - ale tanki 10 hl....więc poziom opłacalności jest już inny. Jako brewpub do 500 hl, będzie się opłacać ale to już są szczegóły i w jaki sposób planujesz prowadzić biznes browarniczy. Temat jest bardzo szeroki i każdy powinien dopasować planowany browar pod swoje preedyspozycje i czasowe i finansowe. Co do wyceny sprzętu: - tank 10 hl leżakowy można kupić za 5 tys złotych i można go kupić za 18 tys.. - więc podanie cen ogólnikowo jest pozbawione sensu. - warzelnie można zrobić sposobem lub kupić u znanego producenta (różnica jest olbrzymia) - jeżeli chodzi o sprzęt to podtrzymuje swoje zdanie, że za 100 000 złotych można sklecić kulawy sprzęt na 2 fermentory i 8 tanków leżakowych i produkować dobre piwo. Do tego dochodzą kwestię dodatkowe - opłaty, zezwolenia, zus, remont, budowa budynku itp.
 4. Undeath, wychodze z założenia, że nie wypowiadam się na temat zdarzeń, o których nic nie wiem. Nie komentuje meczu, filmu, którego nie widziałem. Rosomak miał właściwie pytanie jak to nie opłaca się ekonomicznie browar do 500 hl - na szczęście dostał odpowiedź od Codera. Na wykładzie także powiedziałem dlaczego to się nie opłaca i kiedy może być opłacalne np. małe gospodarstwo agroturystyczne. Jednakże fala bbbizowych rozważań co raz częściej przelewa się przez piwo.org i wielu ludzi z niego odchodzi.
 5. Bardzo miło usłyszeń słowa hejtu, tymbardziej od osób które znam i chyba nie pofatygowały się sprawdzić czy obrażają osobe którą znają, co jest bardzo smutne. Nie chce mi się odnosić do idiotcznych zarzutów, ale jeżeli w wykładzie jest piwo i szkło warte 19 złotych a wykład kosztuje 25, to rzeczywiście wykładowca się nachapał (pomijam koszty administracyjne). Kolejną rzeczą jest podanie rzeczy na tacy.......NIE DA SIE TAK ZROBIC w 60 minut! Jeżeli ktoś chce się zapisać na konsultacje to zapraszam na pw i dowie się gdzie zmontować sprzęt za 100 000 a gdzie za 500 000. Najgorsze jak zwykle, że z tego wątku jedna osoba była na wykładzie.
 6. Mam do sprzedania domeny: surowcepiwowarskie.pl lub piwowar24.pl, jeżeli ktoś jest zainteresowany zapraszam na PW
 7. Jacer, zapewniam że przed festiwalem dobrego piwa są co najmniej 3 imprezy które zbiorą w jednym miejscu dużo wartościowych piwowarów
 8. Następnym razem postaramy się wcześniej poinformować na piwo.org.
 9. Metryczki powinny być na dniach....
 10. goral89

  Stout Ostrygowy

  W Krakowie można w kilku miejscach dostać Ew. w każdym Makro i Selgrosie też są.
 11. Jeżeli autor się zgodzi, możemy opublikować tutaj metryczki i wszytko będzie jasne, ale to nie mi decydować!
 12. Mam jeszcze jeden garnek 50 litrowy do sprzedaży. Szczegóły na priv. Garnek taki sam jak powyżej.
 13. Nie odebrane do tej pory nagrody w Centrumpiwowarstwa, można zrealizować do końca września. Przepraszam za zamieszanie z tym związane.
 14. Proszę także o kontakt na PW wszytkie osoby, które nie zrealizowały nagród rzeczowych.
 15. W tym konkursie wszystkie metryczki zostały przesłane bardzo szybko. Zaś konkurs był wliczony do klasyfikacji PSPD.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.