Jump to content

dabeer

Members
 • Content Count

  49
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Dąbrowar
 • Rok założenia
  2012
 • Liczba warek
  42
 • Miasto
  Olsztyn

Kontakt

 • Strona www
  http://www.wingchun.org.pl

Recent Profile Visitors

507 profile views
 1. dabeer

  dabeer

 2. Tak, tak, zróbmy 9.11! Wtedy się na pewno zjawię.
 3. Kurde, ja bym się pisał, ale gdyby było w innym terminie. 26.10 niestety nie da rady. Jakby jakimś cudem zmieniała się data, to mnie możecie liczyć.
 4. dzięki za radę. dwie warki na tychże drożdżach ruszyły.
 5. Taka sytuacja - po rozmrożeniu lodówy, gdzie przechowywałem suche drożdże, lepsza połowa przez pomyłkę załadowała drożdże do zamrażarki. Spędziły tam około doby zanim zdałem sobie sprawę co się stało. Pytanie - czy jest szansa że drożdże przeżyły taką przygodę? Czy od razu je wywalać?
 6. Kilka osób pytało mnie czy można być informowanym za każdym razem kiedy w serwisie pojawi się nowa oferta. Aby to osiągnąć należy po prostu stworzyć nowy alert z pustym polem szczep (=obojętnie jaki szczep) i pustym polem miejscowość (=obojętnie gdzie) - system będzie wówczas informował mailowo o każdej nowej ofercie, która się pojawi.
 7. Stworzyłem funkcjonalność "poszukuję drożdży". Jak to działa? W zakładce "Moje konto" użytkownik wprowadza nowy alert. Podaje się tu jakich drożdży szukamy (szczep) i gdzie je chcemy znaleść (miejscowość). Jeśli pole szczep pozostawimy puste, to system zrozumie to jako "obojętnie jaki szczep". Tak samo z polem Miejscowość - jeśli jest puste znaczy "obojętnie gdzie". System szuka pasujących do siebie ofert i alertów kiedy jakiś użytkownik: - stworzy nowy alert - stworzy nową ofertę - zaktualizuje ofertę Jeśli system znajdzie dopasowania, to wysyłana jest wiadomość email do użytkownika który stworzył alert. W skrócie: mówisz jakich szukasz drożdży i gdzie, a system wysyła Ci maila kiedy się taka oferta pojawi. Jak wspominałem nie jestem specjalistą w dziedzinie php, więc gwarancji na poprawne działanie na razie nie daję - popróbujcie proszę i dajcie znać jak coś będzie nie halo. Mam nadzieję że ułatwi to życie.
 8. Technicznie by się pewnie dało. Co o tym sądzą pozostali użytkownicy serwisu? Zanim się zabiorę do roboty nad tym, chciałbym wiedzieć czy faktycznie jest takie zapotrzebowanie. A propos - czy ktoś już dokonał wymiany korzystając z serwisu?
 9. Dodałem taką kolumnę do listy ofert. Oferty będą domyślnie posortowane według daty dodania oferty. Proste - "data od" powinna być ustawiona na "za 3 dni". Można też przeglądać dostępność ofert na dany dzień, wystarczy po prostu wpisać interesującą nas datę do filtra nad listą i zastosować filtr. W ten sposób można mieć pogląd na to, jakie drożdże będą dostępne kiedy będziemy warzyć.
 10. Co do wysyłki - ideą pomysłu było dzielenie się drożdżami lokalnie. Stąd np. na stronie profilu użytkownika jest mapa okolicy użytkownika. Nic nie stoi na przeszkodzie aby korzystać z serwisu do wymiany wysyłkowej, ale szczegóły wysyłki w taki przypadkach ustala się indywidualnie między stronami. Można by natomiast się pokusić o zrobienie małego FAQ z pytaniami w stylu "Jak bezpiecznie wysyłać gęstwę?". Ktoś się podejmie napisania? rejestracja jest potrzebna bo: użytkownicy anonimowi nie mogą zamieszczać ofert (inaczej cała strona w ciągu miesiąca wypełni się spamem) nie mają też możliwości kontaktu z innymi osobami (inaczej skrzynka wiadomości szybko zapełni się spamem) a czy skomplikowana? oprócz lokalizacji wprowadza się raczej standardowe dane można zrobić opcjonalne pole z telefonem email automatycznie wysyłamy śląc komuś wiadomość PM Jest link w opisie pola "szczep" (przy dodawaniu nowej oferty). w celu? Gęstwy nie trzyma się dłużej niż parę tygodni, więc wprowadzając ją decydujesz do kiedy będziesz ją trzymał i wprowadzasz tę datę. Zawsze potem możesz ją zmienić. A co do drożdży suchych - można dać datę dość odległą, a kiedy drożdże w międzyczasie zużyjemy to ofertę po prostu usunąć. Niech zostaną puste, być może zdopinguje to kogoś do dodania informacji w puste pola to dlatego, że podanie współrzędnych geograficznych i lokalizacji jest obowiązkowe. postaram się usunąć funkcję "usuń" to się wpisuje w warunkach odbioru
 11. Tu masz gęstwę, ale z suchych (Fermentis Saflager S-23): http://wingchun.org.pl/yeast/node/54
 12. Zrobione, faktycznie wypada w tym polu coś napisać. Opis pola zachęca użtkowników do wprowadzania tego typu informacji, ale nie ma możliwości aby wymusić wprowadzanie takich danych. prawdę mówiąc to już dawno mi takie rozwiązanie chodziło po głowie. rzecz w tym, że na razie nie widzę prostego i szybkiego sposobu na wykonanie tego typu funkcjonalności (wymagałoby to napisania dość skomplikowanej procedury obsługi w php, a w tym nie jestem ekspertem). ale będę szukał sposobów na tego typu udogodnienie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.