Jump to content

Veniek

Members
 • Content Count

  50
 • Joined

 • Last visited

About Veniek

 • Birthday 05/13/1988

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Brouwerij Venom
 • Rok założenia
  2012
 • Liczba warek
  100+
 • Miasto
  Dąbrowa Górnicza

Kontakt

 • Imię
  Veniek

Recent Profile Visitors

524 profile views
 1. Chyba w takim razie jest jakiś problem komunikacyjny bo Twój Browar twierdzi, że nie ma żadnych informacji
 2. Zrealizował ktoś kupon na słód? Jest na nim napisane żeby do końca września przekazać konkretne informacje na adres ckpdbp@gmail.com co zrobiłem pod koniec poprzedniego miesiąca. Niestety nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. W dniu wczorajszym ponowiłem wiadomość - nadal bez odzewu. Co robić?
 3. Kup 3litrowy słoik do kiszenia ogórków, gotuj starter w garnku, ostudz, przelej do słoika, zadaj drożdże, zakręć i w podróż Po powrocie w miejsce pokrywki folia, na mieszadło i po bólu. Już dawno zrezygnowałem z kolby.
 4. Sprawdź BLG na przestrzeni 1-2 dni. Jak nie ulega zmianie to przelewaj. 2 tygodnie to bardzo długo na burzliwą więc jak się nie skończyła to musi być coś nie tak.
 5. Veniek

  Veniek

 6. Nie wiem jaką masz temperaturę w piwnicy/pomieszczeniu, w którym fermentujesz ale przy obecnych warunkach otoczenia musiałbyś mieć idealne pomieszczenie żeby warzyć dolniaki. W okresie ciepłym przerzuć się na ale
 7. A te rączki Wam się czasem nie nagrzewają? Domyślam się, że przy krótkim kontakcie nie ma takiej opcji i raczej też nigdy nie zostawiam łygi wewnątrz gara no ale jakby co... Druga kwestia, często "zamiatam" warzechą (bodajże 80cm) trzymaną w 3/4 długości ze względu na spory opór przy dużym zacierze. Na pewno przy tym pomaga szeroka "szyjka" warzechy. Może się mylę ale chyba wąski uchwyt będzie mniej komfortowy?
 8. Z czego miałaby być wykonana rączka?
 9. Trochę czasu minęło - 3 tygodnie temu problem został rozwiązany. Stosując wiele metod stwierdzam, że najlepszym rozwiązaniem są igły do znieczuleń podpajęczynówkowych. Igły i pomysł podsunął jeden z forumowiczów na WorkPlace. Jan uratował 11 butli 0,75L - wielkie podziękowania dla niego! Wrzucam poglądowy film dla potomnych. To się sprawdza idealnie. VIDEO0030_3.mp4
 10. Byłem na miejscu i odbierałem nagrody w dwóch kategoriach. Wszystko co napisałeś się pokrywa. Jedynie w miejsce pendrive, dostałem warzechę z VM więc tak jak piszesz - pewnie zależy od kategorii. Pytałem o nagrody bo wydawało mi się, że właśnie coś z Polish Hops miało być w pakiecie ale nie mogłem się do tego dokopać. Dzięki za instrukcję odbioru vouchera z Browamatora!
 11. Panowie a jakie nagrody tak na prawde były? Bo szczerze mówiąc nigdzie nie mogę znaleźć info na ten temat...
 12. Witam! Od dwóch dni bawię się brewpiless i nie mogę znaleźć rozwiązania dla jednego problemu. Zamierzam robić sour ale, do którego potrzebne jest dodanie lactobacillus i przetrzymywanie brzeczki w temp 30-40'C przez 48h. Do sterownika podłączyłem pas grzewczy do terrariów 80w i przestawiłem urządzenie w tryb grzania. Testowo 5L wody w słoiku wstawiłem do pojemnika styropianowego, na spodzie zamontowany pas i wszystko działa pięknie - przez całą noc utrzymywana była zaprogramowana temperatura. Jeden termometr zanurzony w wodzie, drugi swobodnie w komorze. Problem polega na tym, że nie jestem w stanie ustawić temperatury powyżej 30'C - to jest maksymalna wartość, którą mogę zaprogramować. Czy są to jakieś ograniczenia oprogramowania czy coś robię źle? Nie do końca jestem techniczny w kwestii budowy urządzenia ponieważ go nie składałem. Po powrocie do domu mogę wrzucić zrzut ekranu z błędem przy ustawianiu wyższej temp. Ktoś pracował na wyższych temperaturach z brewpiless?
 13. Korzystałem z dwóch hopsiderów, pończochy, hopbag, szczotki do czyszczenia i sraczwężyka. Poza sraczwężykiem zawsze coś zostawało co powodowało gushing pomimo cold crush. Mówię tutaj o mocnym chmieleniu, czyli 200-300gr/24L na cichą. Na ten moment moim absolutnym numerem jeden to gąbka do mycia naczyć - odcinasz "tą twardą" stronę. Przecinasz środek przebijając się na ok 3/4 długości gąbki uważając żeby nie naruszyć ścianek. Gąbkę trzeba prawilnie kilka razy przegotować wymieniając wodę. Później wkładasz wężyk, zawiązujesz sznurem i do fermentora. Dynamika dekantacji pozostawia do życzenia bo idzie wolno ale nie dostaje się ani jeden mikro kawałek chmielu.
×
×
 • Create New...