Jump to content

lolo

Members
 • Posts

  581
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by lolo

 1. Witam, szybkie pytanie, czy OXI może powodować utlenienia piwa? Odkąd używam OXI mam problem z utlenieniem. Butle przed rozlewem wysychają, jednak fermentor ma resztki roztworu. Może mieć wpływ na piwo?

 2. Panowie, mam jeszcze kilka pytań co do kotła, a raczej dodatkowych rozwiązań.

  Nauczyłem się już pracy kotła, 75% wydajności utrzymana, temp. zacieru udaję się uzyskać identyczną jak wskazuje kocioł.

  Ostatnia warka była z płatkami owsianymi, strasznie mi spowolniło przepływ brzeczki, ale tutaj akurat będę testował łuskę ryżową i mam nadzieję, że sie sprawdzi.

  Używam hopspider Royal`a i uważam, że się słabo sprawdza. Mam wrażenie, że piwo nie jest nachmielone. słabsza goryczka jak i aromat. Czy to może być wina hopspidera? 

  Jest sens aby dokupić kosz do kotła i używać dna i dodatkowego sita od kolegi lewatywy i chmielić luźno w koszu?

  za info z góry dziękuję

 3. W dniu 18.02.2022 o 07:36, Krzyżak napisał:

  W lodówko-zamrażarkach sterowniki umożliwiające różne nastawy dla zamrażarki i lodówki lub możliwość wyłączenia jednego  z tych urządzeń były i są stosowane od lat tak jak np. we wspominanym przeze mnie modelu Polar CZ3004. Ta lodówko-zamrażarka mimo, że jest już bardzo wiekowa ma taki elektroniczny sterownik.

  W lodówko-zamrażarkach na jednym agregacie nie można tego rozdzielić, bo obieg chłodzenia jest jeden i chłodzenie następuje równocześnie obu urządzeń.

  To jest jeden obieg chłodzenie następuje równocześnie.

  W serwisie Bosha powiedzieli mi, że nie ma sterowników do rozdzielenia chłodziarki i zamrażarki na jednym agregacie. Taka opcja jest tylko z dwoma agregatami. . Ale ja się nie znam i powtarzam tylko słowa serwisu.

 4. 8 godzin temu, Krzyżak napisał:

  W 20 letniej lodówce pozyskanej ze szrotu miałem taki elektroniczny sterownik.

  Dzisiaj zasięgnąłem informacji na ten temat i anteks ma rację. Przy jednym agregacie nie ma możliwości rozdzielić starszych modeli sterownikami, a to dlatego, że agregat chłodzi w pierwszej kolejności zamrażarkę, w drugiej kolejności chłodziarkę.

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.